Tidigare i sommar utsågs han till Sveriges nya dj-hopp.
Förra helgen spelade Marcus Hägg inför 20 000 glada besökare.
Och snart är det dags igen – på premiären av Klubb Galaxy.
Det blev succé när radiokanalen The Voice i samarbete med Galaxy/ Silja Line anordnade Open Air Dj Bash i Kungsträdgården i Stockholm förra helgen
Över 20 000 besökare kom för att dansa till både kända och mindre kända dj:s.
Vill du gå på premiären av Klubb Galaxy? Boka din biljett här.
En av de som fick chans att uppträda var Marcus Hägg som tidigare i sommar vann tävlingen som anordnades av radiokanalen The Voice i samarbete med Klubb Galaxy/ Silja Line. Tävlingen gick ut på att utse Sveriges nya dj-hopp.
Open air DJ Bash blev en succé och den 5 september kommer Marcus Hägg att få chans att uppträda igen, då på premiären av Klubb Galaxy.
– Jag ska ge mina fans allt jag har, helt enkelt. Jag har gjort en del låtar som är riktade direkt till dem. Och nu när jag ska spela på höstpremiären av kryssningsklubben Klubb Galaxys den 5 september blir det mycket kärlek från min sida. Det blir grymt, säger Marcus Hägg.
Vill du gå på premiären av Klubb Galaxy? Boka din biljett här.