Aftonbladet
Årets Dagstidning digitalt. Årets Nyhetssajt.
Startsidan / Nöjesbladet / Film

Will Ferrell och Steve Carell i ny komedi

Roliga killar, Will Ferrell och Steve Carell.   Roliga killar, Will Ferrell och Steve Carell. Foto: AP
Will Ferell har gjort sig känd som en av Hollywoods roligaste skådespelare.   Will Ferell har gjort sig känd som en av Hollywoods roligaste skådespelare. Foto: MAGNUS SUNDHOLM

Will Ferrell och Steve Carell spelade tillsammans i "Anchorman: The legend of Ron Burgundy" 2004 - och nu är det dags igen. De båda skådespelarna är aktuella för Justin Theroux regidebut, komedin "Swear to God". Filmen handlar om en investerare med storhetsvansinne (Ferrell) vars liv förändras när han tror att han ser Gud, och är tänkt att spelas in sommaren 2013.

Ferrell och Carell ska också spela tillsammans i uppföljaren "Anchorman: The legend continues" som spelas in i början av nästa år. (TT Spektra)

  • Skriv ut
SENASTE NYTT

Nöjesbladet

Visa fler
NÖJESBLOGGAR
Om Aftonbladet

Aftonbladet TV

Nöjesbladet FILM

Populära bildspel via Shootitlive