Visar inlägg från de 3 högst rankade bloggarna
Från bloggen: Älskade dumburk
12 okt 10:07
Från bloggen: BountyLady - Two pieces of paradise
13 okt 12:57
Från bloggen: Anna H
13 okt 00:13
Victoria Silvstedt är ensam igen.
För första gången talar modellen ut om separationen från maken.
– Han litar inte på mig, säger Victoria Silvstedt i nya numret av Glamour, där hon är gästredaktör.
År 1998 friade reportern på ”Entertainment Tonight”, Chris Wragge, till modellen Victoria Silvstedt, då blott 24 år gammal.
– Jag kände att jag var tvungen att tacka ja, även om jag i efterhand kan känna att det gick lite väl snabbt, säger den nu 34-åriga Victoria Silvstedt i novembernumret av Glamour.
Och äktenskapet har sedan dess många gånger varit en kamp. På grund av Victorias hektiska jobbliv med många och långa resor, lever paret numera separerade.
– Chris vill att vi ska leva tillsammans och skaffa barn, men han litar inte på mig och vill att jag ska sluta jobba, berättar Victoria Silvstedt.
Även relationen till Chris mamma har tagit stryk av hennes offentliga modelliv, där avslöjande bilder på Victoria tillhör vardagen.
– Jag skäms inför Chris mamma efter allt som hänt, jag har inte kunnat se henne i ögonen.
Och det äkta parets framtid verkar allt annat än hoppfull.
– Jag har inte alltid varit rättvis mot honom, men jag försöker att bli bättre. Vi får se hur det går, säger Victoria Silvstedt.

”Jag tror att man ska visa att man är självständig.”
”Varför inte spica upp det hela?”
”Alla älskar ju att få fotmassage och bli kliad på ryggen.”
”I köket, på toan, i bilen, i taxin, lite experimenterande är bra och det säger ingen kille nej till.”
”Har man varit ihop länge kan man bli lat, då får man anstränga sig och avsätta minst en dag i veckan då man dejtar.”