Romantiken slog till i storstadsdjungeln. Hemma efter ”Robinson”-äventyret inledde deltagarna Ellenor Pierre, 35, och Ranjit Roy, 31, en kort romans.
– Jag tror att det var en liten psykos efter ”Robinson”, att man drogs till de andra deltagarna. Vi hade delat samma upplevelser och behövde älta dem, säger Ellenot till Klick!
Men för en vecka sedan ebbade flirten ut i sanden.
– Vi träffades några gånger, men han bor i Umeå och jag i Gävle.
Ellenor har istället börjat dejta sin tidigare pojkvän Olov Matson, 42, igen.
– Han älskar mig och sätter mig på en piedestal, säger hon.
Välkommen att kommentera på Aftonbladet! Här är du med och skapar Sveriges mest engagerande mötesplats och nyhetskälla med viktig information, argument och synpunkter. Vi litar på att du håller en saklig ton och visar respekt för andra som deltar i diskussionen. Självklart skriver vi inte hatiska kommentarer på Aftonbladet. Och lika självklart står vi för det vi tycker. Kul att du vill vara med!
Med vänlig hälsning Jan Helin, chefredaktör.
Läs mer om kommentarer
...