Ända sedan sonen Jetts död i januari har John Travolta valt att dra sig undan rampljuset och sörja ifred med familjen. I juni hade hans nya film ”The taking of Pelham 123” premiär, men både Travolta och frun Kelly Preston valde att inte närvara.
– Jag pratade med John och det behöver väl knappast sägas att han kämpar. Jag lyssnade på honom i två eller tre timmar. Det kommer att ta tid, sa skådespelarkollegan Denzel Washington på premiären.
I veckan visade sig dock Travolta ute igen. I Miami stannade skådespelaren och piloten för att ta en ostburgare innan han fortsatte resandet i sitt privata plan.
Välkommen att kommentera på Aftonbladet! Här är du med och skapar Sveriges mest engagerande mötesplats och nyhetskälla med viktig information, argument och synpunkter. Vi litar på att du håller en saklig ton och visar respekt för andra som deltar i diskussionen. Självklart skriver vi inte hatiska kommentarer på Aftonbladet. Och lika självklart står vi för det vi tycker. Kul att du vill vara med!
Med vänlig hälsning Jan Helin, chefredaktör.
Läs mer om kommentarer
...