Medel, inte mer, var det vanligaste omdömet när läsarna på aftonbladet.se bedömde melodifestivaldeltagarnas scenkläder. De som stack ut ur mängden var Velvet och Christer Sjögren. Dock på helt olika sätt.
Velvet var fullpoängare, enligt aftobladet.se:s läsare, över 45 procent gav Velvet hela 5 plus för sin outfit. Christer Sjögren däremot fick flest minus. Annars var det få som stack ut ur mängden, Amy Diamond fick en del pluspoäng för sin guldiga jacka medan Suzzie Tapper tyvärr fick rätt många minus på grund av sin helsvarta outfit.
Håller du med? Lägg din röst på kvällens schlagerstilar!
Välkommen att kommentera på Aftonbladet! Här är du med och skapar Sveriges mest engagerande mötesplats och nyhetskälla med viktig information, argument och synpunkter. Vi litar på att du håller en saklig ton och visar respekt för andra som deltar i diskussionen. Självklart skriver vi inte hatiska kommentarer på Aftonbladet. Och lika självklart står vi för det vi tycker. Kul att du vill vara med!
Med vänlig hälsning Jan Helin, chefredaktör.
Läs mer om kommentarer
Foto: Privat
...