Vilket är det bästa rockbandet någonsin? Vilka är de bästa låtarna? De bästa låttitlarna? De bästa hiphopartisterna? De bästa konserterna?
Gör dina egna listor (på vad du vill inom musikvärlden) i kommentarsfältet längst ner i artikeln! De bästa listorna kommer att publiceras i Nöjesbladet.
Se till att du har en klickbar Snack-profil så vi kan få tag på dig, och kolla så du har lagt in en bild på dig själv, som vi kan använda till artikeln, i ditt fotoalbum.
Visar inlägg från de 3 högst rankade bloggarna
Från bloggen: HBT-sossen
19 okt 14:44
Från bloggen: KajsaLisas blogg
19 okt 10:18
Från bloggen: Söderbergs Take
19 okt 23:52
Det tyska maskeradrockbandet Rammsteins porrskandaler avlöser varandra. Nu stoppas deras delux-box som släpps i dag.
För att försäljningen ska gå friktionsfritt till så innehåller boxen, förutom skivan, glidmedel, gummiavgjutningar av bandmedlemmarnas snoppar, med mera. Svenska fans får dock nöja sig med den vanliga utgåvan av albumet som heter ”Liebe ist für alle da”.
Skivbolaget Universal uppger till DN att gummisnopparna inte kommer in i landet.