Artisterna – dag för dag

Så spelar dina favoriter på Hultsfred

Robyn, Looptroop Rockers, Markus Krunegård och Pete Doherty i Babyshambles.
Foto: ap, Robin Nordlund, Magnus Sandberg, ap
Robyn, Looptroop Rockers, Markus Krunegård och Pete Doherty i Babyshambles.
ROCKBJÖRNEN

Vill du ha koll på de coolaste banden? Vilken dag spelar egentligen Sugarplum Fairy och Babyshambles? Lugn, aftonbladet.se har hela listan på Hultsfreds artistspelningar.

Torsdag 12/6

14:30 KATHLEEN EDWARDS

15:00 PARKEN

15:30 MARKUS KRUNEGÅRD

15:45 ANTI-FLAG

16:00 CHRIS WIGREN & THE HEADACHES

16:30 ROONEY

17:00 LITTLE MARBLES

17:30 ALTER BRIDGE

18:00 BABYSHAMBLES

18:00 SHILOH

18:30 FUJIYA & MIYAGI

19:30 ADAM TENSTA

19:30 VV BROWN

19:45 SIMPLE PLAN

20:30 THE FUTUREHEADS

21:00 SERJ TANKIAN

21:00 DIE MANNEQIUN

21:30 PARAMORE

22:30 KEN

22:30 NINA NATRI

22:45 DANKO JONES

23:30 JIMMY EAT WORLD

00:00 RAGE AGAINST THE MACHINE

00:00 LAZEE

00:30 JAGUAR LOVE

01:30 FAMILJEN

01:30 THE COURTEENERS

01:45 NEVERSTORE

02:30 SONNY J

02:45 ÖZGUR CAN WITH SUPPORT

Fredag 13/6

12:00 P3 SOMMARSESSION: SUGARPLUM FAIRY

14:00 PALPITATION

14:30 PHOEBE KILLDEER & THE SHORT STRAWS

15:00 THE PROCESS

15:30 HÄSTPOJKEN

15:45 RAISED FIST

16:30 BILLIE THE VISION & THE DANCERS

16:00 LISSI DANCEFLOOR DISASTER

17:00 DEAD BY APRIL

17:30 BLACK LIPS

18:00 SÄKERT!

18:00 JOEL ALME

18:30 THE ONLY ONES

19:30 ARCH ENEMY

19:30 THE SHORTWAVE SET

19:45 TIMO RÄISÄNEN

20:30 SUGARPLUM FAIRY

21:00 THE HIVES

21:00 AA BONDY

21:30 RUFUS WAINWRIGHT

22:30 BIFFY CLYRO

22:30 DREAMBOY

22:45 LOOPTROOP ROCKERS

23:30 JOHNOSSI

00:00 HIM

00:00 ANDI ALMQVIST

00:30 AFASI & FILTHY

01:30 ATMOSPHERE FEAT BROTHER ALI

01:30 WITCHCRAFT

01:45 MUSTASCH

02:30 ALL ENDS

02:45 DARWIN & BACKWALL


Lördag 14/6

12:00 P3 SOMMARSESSION: KRISTIAN ANTTILA

14:00 PROP DYLAN

14:30 BLOOD RED SHOES

15:00 FIRST AID KIT

15:30 MANGE SCHMIDT

15:45 ANE BRUN

16:00 HERBRIGHTSKIES

16:30 GET CAPE. WEAR CAPE. FLY

17:00 THE DEER TRACKS

17:30 MISS LI

18:00 JIVE

18:30 FIREFOX AK

19:30 EVERGREY

19:30 iLiKETRAiNS

19:45 THE DONNAS

20:30 THOSE DANCING DAYS

21:00 LINKIN PARK

21:00 A BEAUTIFUL FRIEND

21:30 TINGSEK

22:30 MY BRIGHTEST DIAMOND

22:30 BLUE FOUNDATION

23:00 TAKIDA

23:30 LYKKE LI

00:00 KID DOWN

00:15 HÅKAN HELLSTRÖM

00:30 DISCO ENSEMBLE

01:30 THE HAUNTED

01:30 WORKING FOR A NUCLEAR FREE CITY

02:00 ROBYN

02:30 THE COOL KIDS

02:45 KOCKY, LA VIDA LOCASH


Med reservation för ändringar