Så sänder SVT

NYHETER

Fredag 8 februari

SVT1 kl 21.30 OS-vaka

SVT1 kl 23.50 Den otroliga finalen

SVT OS Extra 1

17.55 Backhoppning, kval K90

SVT OS Extra 2

17.55 Backhoppning, kval K90

Lördag 9 februari

SVT1 kl 01.20 Århundradets OS-krönika

SVT1 kl 02.50 OS-invigning

SVT2 kl 08.00 OS-invigning

SVT1 kl 16.00 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.10 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.35 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.00 Skidor 15 km damer massstart

SVT1 kl 18.00 Sammandrag av invigningen

SVT2 kl 18.15 Sammandrag av invigningen

SVT2 kl 19.30 Studion Stockholm

SVT2 kl 20.00 Freestyle, puckelpist, damer

SVT2 kl 20.30 Skidor 30 km herrar masstart

SVT1 kl 21.00 Skidor 30 km herrar masstart

SVT1 kl 22.00 Skridsko 5000 m herrar

SVT1 kl 22.30 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 23.30 Skridsko 5000 m herrar

SVT1 kl 00.00 Ishockey Slovakien-Tyskland

SVT OS Extra 1

16.50 Freestyle, puckelpist, damer, kval

19.50 Freestyle, puckelpist, damer, final

21.55 Ishockey, Vitryssland-Ukraina

04.00 Medaljceremoni

04.55 Ishockey, Schweiz-Frankrike

SVT OS Extra 2

17.55 Nordisk kombination, K90

19.55 Skridsko, 500 m, herrar

00.00 Ishockey, Slovakien-Lettland

02.55 Ishockey, Österrike-Lettland

Söndag 10 februari

SVT1 kl 02.40 Konståkning, par (kortprogrammet)

SVT1 kl 05.00 Ishockey Schweiz-Frankrike

SVT1 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 16.00 God morgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.10 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.35 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.00 Nordisk kombination skidor 15 km

SVT1 kl 18.00 Störtlopp herrar

SVT2 kl 18.15 Störtlopp herrar

SVT2 kl 19.30 Backhoppning, K90

SVT2 kl 20.30 Studion Stockholm

SVT1 kl 21.00 Halfpipe final, damer

SVT1 kl 22.00 Skridsko damer 3000 m

SVT1 kl 22.30 Studion Stockholm med sammanfattning

SVT1 kl 23.30 Skridsko damer 3000 m

SVT1 kl 00.00 Ishockey Österrike-Tyskland

SVT OS Extra 1

17.55 Snowboard, halfpipe, damer, kval

19.55 Snowboard, halfpipe, damer, final

SVT OS Extra 2

17.25 Backhoppning, K90, final

20.55 Skridsko, 3000 m , damer

23.55 Rodel, herrar

04.00 Medaljceremoni

Måndag 11 februari

SVT1 kl 03.00 Ishockey Lettland- Slovakien

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.15 Curling herrar Sverige-USA

SVT1 kl 18.00 Störtlopp damer

SVT2 kl 18.15 Störtlopp damer

SVT1 kl 19.00 Skidskytte damer, 15 km

SVT2 kl 19.30 Skidskytte damer, 15 km

SVT2 kl 20.45 Studion Stockholm

SVT1 kl 21.00 Studion Stockholm

SVT1 kl 21.30 Halfpipe herrar final

SVT1 kl 22.00 Skidskytte herrar 20 km

SVT2 kl 23.00 Skidskytte herrar 20 km

SVT2 kl 23.15 Studion Stockholm sammanfattar

SVT2 kl 00.00 Curling damer, Sverige-Kanada

SVT OS Extra 1

16.55 Rodel, herrar

20.55 Skridsko, 500 m herrar

00.00 Ishockey, Ukraina-Schweiz

02.55 Ishockey, Vitryssland-Frankrike

SVT OS Extra 2

17.55 Snowboard, halfpipe, herrar, kval

21.25 Snowboard, halfpipe, herrar, final

21.55 Ishockey, Sverige-Ryssland, damer

03.00 Curling, Finland-Tyskland, herrar

Tisdag 12 februari

SVT2 kl 00.45 Ishockey damer, Sverige-Ryssland

SVT2 kl 02.00 Konståkning, par friåkning

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.00 Skidor damer 10 km, klassisk

SVT2 kl 18.15 Curling damer Sverige-Storbritannien

SVT1 kl 19.00 Curling damer Sverige-Storbritannien

SVT2 kl 19.30 Curling damer Sverige-Storbritannien

SVT2 kl 19.45 Studion Stockholm

SVT2 kl 20.00 Skidor herrar, 15 km klassisk

SVT1 kl 21.00 Skidor herrar, 15 km klassisk

SVT1 kl 21.30 Freestyle herrar puckelpist, final

SVT1 kl 22.00 Skridsko herrar 500 m

SVT1 kl 22.30 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 23.30 Curling herrar Sverige-Storbritannien

SVT OS Extra 1

16.55 Freestyle, puckelpist, herrar, kval

19.05 Ishockey, USA-Tyskland, damer

21.55 Ishockey, Finland-Kina, damer

23.55 Rodel, damer

01.20 Konståkning, kortprogram, herrar

SVT OS Extra 2

17.25 Backhoppning, K120, kval

19.55 Freestyle, puckelpist, herrar, final

20.55 Skridsko, 500 m, herrar

22.00 Curling, Frankrike-Norge, herrar

00.00 Ishockey, Slovakien-Österrike

02.55 Ishockey, Tyskland-Lettland

Onsdag 13 februari

SVT1 kl 01.00 Ishockey Slovakien-Österrike

SVT1 kl 03.00 Curling damer Sverige-USA

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.30 Backhoppning, K 120

SVT2 kl 18.15 Backhoppning, K120

SVT1 kl 19.00 Skidskytte herrar 10 km

SVT2 kl 19.30 Skidskytte herrar 10 km

SVT2 kl 20.15 Studion Stockholm

SVT1 kl 21.00 Slalom herrar kombination, åk 1

SVT1 kl 21.30 Skidskytte damer 7, 5 km

SVT1 kl 22.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 23.00 Slalom herrar kombination, åk 2

SVT1 kl 23.25 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 23.45 Ishockey damer, Sverige-Kazakstan

SVT OS Extra 1

17.50 Alpint, kombination störlopp, herrar

20.50 Alpint, kombination slalom åk 1, herrar

22.00 Curling, Norge-Schweiz, damer

00.00 Ishockey, Schweiz-Vitryssland

01.55 Shorttrack, 1500 m damer final, herrar 1000 m, herrar 5000 m

stafett

SVT OS Extra 2

19.00 Ishockey, Ryssland-Kanada, damer

21.55 Ishockey, Sverige-Kazakstan, damer

23.55 Rodel, damer

02.55 Ishockey, Frankrike-Ukraina

Torsdag 14 februari

SVT1 kl 00.30 Curling damer, Sverige-Danmark

SVT1 kl 03.00 Curling herrar, Sverige-Schweiz

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.15 Skidor herrar 10 km klassisk

SVT2 kl 18.15 Skidor herrar 10 km klassisk

SVT2 kl 18.30 Störtlopp damer kombination

SVT1 kl 19.00 Störtlopp damer kombination

SVT2 kl 19.30 Studion Stockholm

SVT2 kl 20.00 Skidor herrar 10 km jaktstart

SVT2 kl 20.30 Studion Stockholm

SVT1 kl 21.00 Slalom damer åk 1 kombination

SVT1 kl 21.45 Snowboard parallellstorslalom (kval)

SVT1 kl 22.15 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 23.00 Slalom damer åk 2 kombination

SVT1 kl 23.45 Curling herrar Kanada-Sverige

SVT OS Extra 1

17.25 Nordisk kombination, K90

20.55 Snowboard, storslalom parallell, herrar

22.00 Curling, Danmark-Tyskland, herrar

00.55 Skridsko, 500 m, damer

04.00 Medaljceremoni

04.55 Ishockey, match om plats 13-14

SVT OS Extra 2

17.55 Snowboard, storslalom parallell, herrar

19.00 Ishockey, FInland-Tyskland, damer

22.55 Ishockey, match om plats 11-12

03.55 Ishockey, match om plats 9-10

Fredag 15 februari

SVT1 kl 02.00 Konståkning herrar friåkning

SVT1 kl 03.05 Curling damer Sverige-Norge

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.00 Skidor damer 5 km klassisk

SVT1 kl 18.00 Snowboard parallelstorslalom final

SVT2 kl 18.15 Snowboard parallelstorslalom final

SVT1 kl 19.00 Snowboard parallelstorslalom final

SVT2 kl 19.30 Skidor damer 5 km jaktstart

SVT2 kl 20.30 Ishockey Ryssland-kvallag

SVT1 kl 21.00 Ishockey Ryssland-kvallag

SVT1 kl 21.30 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 22.30 Curling damer Sverige-Japan

SVT OS Extra 1

16.55 Rodel, tvåmanna, åk 1-2

19.00 Ishockey, Ryssland-kvallag 1

22.00 Curling, Norge-Ryssland, damer

04.00 Medaljceremoni

SVT OS Extra 2

17.55 Snowboard, storslalom parallell, herrar, damer

21.20 Nordisk kombination, lag, stafett 4x5 km

23.45 Konståkning

Lördag 16 februari

SVT1 kl 00.10 Ishockey Sverige-Kanada

SVT1 kl 03.00 Ishockey Tjeckien-kvallag

SVT1 kl 04.45 Ishockey Finland-USA

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 11.00 Sammandrag

SVT1 kl 16.00 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.10 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.35 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.00 Skidskytte herrar 12,5 km jaktstart

SVT1 kl 18.00 Super-G herrar

SVT2 kl 18.15 Super-G herrar

SVT2 kl 19.30 Curling damer Sverige-Tyskland

SVT2 kl 20.00 Skidskytte damer 10 km jaktstart

SVT1 kl 21.00 Freestyle damer hopp (kval)

SVT1 kl 21.30 Skridsko herrar 1000 m

SVT1 kl 22.30 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 23.30 Curling herrar Finland-Sverige

SVT OS Extra 1

17.55 Freestyle, hopp, damer, kval

21.25 Freestyle, hopp, herrar, kval

23.55 Bob, 2-manna, 1-2 åket, herrar

02.55 Ishockey, Kanada-Sverige, damer

SVT OS Extra 2

19.00 Ishockey, USA_-Finland, damer

21.55 Ishockey, Tyskland-Kina, damer

Söndag 17 februari

SVT1 kl 00.45 Ishockey Finland-kvallag

SVT1 kl 03.00 Ishockey damer Sverige-Kanada och curling damer Sverige-Schweiz

SVT1 kl 05.30 Ishockey USA-Ryssland

SVT1 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 16.00 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.10 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.35 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.30 Skidor herrar 4x10 km

SVT2 kl 18.15 Skidor herrar 4x10 km

SVT2 kl 19.30 Super-G damer

SVT1 kl 21.00 Curling herrar Sverige-Tyskland

SVT1 kl 22.30 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 00.00 Ishockey Sverige-Tjeckien

SVT OS Extra 1

17.55 Alpint, super-G, damer

21.55 Ishockey, slutspel, damer

01.00 Skridsko, 1000 m, damer

04.00 Medaljceremoni

04.55 Ishockey, slutspel, damer

SVT OS Extra 2

16.55 Curling, Frankrike-Schweiz, herrar

22.00 Curling, Norge-Danmark, damer

22.55 Bob, 2-manna, 3-4 åket, herrar

03.00 Curling, Frankrike-Storbritannien, herrar

Måndag 18 februari

SVT1 kl 02.30 Skridsko damer 1000 m

SVT1 kl 03.00 Ishockey Kanada-kvallag

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.30 Backhoppning lag (K 120)

SVT2 kl 18.15 Backhoppning lag (K120)

SVT1 kl 19.00 Backhoppning lag (K120)

SVT2 kl 19.30 Skidskytte damer stafett

SVT1 kl 21.00 Skidskytte damer stafett

SVT1 kl 21.30 Ishockey Ryssland-Finland

SVT2 kl 23.00 Ishockey Ryssland-Finland

SVT OS Extra 1

17.00 Curling, Storbritannien-Tyskland, damer

19.55 Freestyle, hopp, damer, final

21.00 Curling, Sverige-Norge, herrar

01.20 Konståkning, isdans, fria programmet

SVT OS Extra 2

19.00 Ishockey, kvallag 1-USA

22.00 Curling, Sverige-Norge, herrar

03.00 Curling, Sverige-Ryssland, damer

Tisdag 19 februari

SVT2 kl 00.10 Ishockey Tjeckien-Kanada

SVT2 kl 03.00 Ishockey Sverige-kvallag

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.00 Skidor damer och herrar sprint (kval)

SVT1 kl 18.00 Konståkning, isdans

SVT2 kl 18.15 Konståkning, isdans

SVT1 kl 19.00 Curling, skiljematch (damer och herrar)

SVT2 kl 19.30 Curling, skiljematch (damer och herrar)

SVT2 kl 20.00 Freestyle herrar hopp

SVT2 kl 20.50 Skidor damer och herrar sprint

SVT1 kl 21.00 Skidor damer och herrar sprint

SVT1 kl 22.00 Skridsko herrar 1500 m

SVT1 kl 23.15 Studion Stockholm sammanfattar

SVT OS Extra 1

16.55 Curling, skiljematcher, herrar, damer

19.55 Freestyle, hopp, herrar, final

20.55 Skridsko, 1500 m, herrar

00.25 Ishockey, semifinal, damer

04.00 Medaljceremoni

SVT OS Extra 2

18.55 Ishockey, semifinal, damer

22.00 Curling, skiljematch, herrar, damer

03.00 Curling, skiljematch, herrar, damer

Onsdag 20 februari

SVT1 kl 00.30 Bob damer

SVT1 kl 02.45 Konståkning damer (korta programmet)

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.00 Curling damer semifinaler

SVT1 kl 18.00 damer åk 1

SVT2 kl 18.15 Slalom damer åk 1

SVT1 kl 19.00 Ishockey kvartsfinal 1

SVT2 kl 19.30 Ishockey kvartsfinal 1

SVT1 kl 21.00 Slalom damer åk 2

SVT1 kl 21.30 Ishockey kvartsfinal 2 och curling herrar semifinal

SVT1 kl 00.00 Ishockey kvartsfinal 3

SVT OS Extra 1

18.50 Skidskytte, stafett 4x7,5 km, herrar

22.00 Curling, semifinal, herrar

01.55 Shorttrack, stafett damer, 1000 m, damer

SVT OS Extra 2

16.55 Skeleton, singel, herrar, damer

20.55 Skridsko, 1500 m, damer

22.00 Curling, semifinal, herrar

04.00 Medaljceremoni

Torsdag 21 februari

SVT1 kl 02.20 Studion Stockholm

SVT1 kl 03.15 Skidskytte herrar stafett

SVT1 kl 04.15 Ishockey kvartsfinal 4

SVT2 kl 06.00 Ishockey kvartsfinal 4

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 18.00 Storslalom herrar åk 1

SVT2 kl 18.15 Storslalom herrar åk 1

SVT1 kl 19.00 Storslalom herrar åk 1

SVT2 kl 19.30 Curling damer bronsmatch

SVT2 kl 20.15 Studion Stockholm

SVT2 kl 20.30 Skidor damer 4x5 km och Storslalom herrar åk 2

SVT1 kl 21.00 Skidor damer 4x5 km och Storslalom herrar åk 2

SVT1 kl 22.15 Curling damer final

SVT OS Extra 1

19.25 Nordisk kombination, K120 och sprint

20.55 Alpint, storslalom, åk 2, herrar

04.00 Medaljceremoni

SVT OS Extra 2

17.00 Curling, bronsmatch, damer

20.00 Ishockey, bronsmatch, damer

Fredag 22 februari

SVT1 kl 00.30 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 01.30 Ishockey damer final

SVT1 kl 03.30 Konståkning damer (fria programmet)

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 12.10 Sammandrag

SVT1 kl 16.05 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.15 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.40 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.15 Curling herrar bronsmatch

SVT1 kl 18.00 Storslalom damer åk 1

SVT2 kl 18.15 Storslalom damer åk 1

SVT1 kl 19.00 Storslalom damer åk 1

SVT1 kl 19.15 Studion Stockholm

SVT2 kl 19.30 Studion Stockholm

SVT2 kl 20.00 Ishockey semifinal 1 och Storslalom damer åk 2

SVT1 kl 21.00 Ishockey semifinal 1 och Storslalom damer åk 2

SVT1 kl 22.20 Studion Stockholm sammanfattar

SVT1 kl 22.35 Curling herrar final

SVT OS Extra 1

17.00 Curlig, bronsmatch, herrar

20.55 Alpint, storslalom, åk 2, damer

23.25 Bob, 4-manna, åk 1-2

02.40 Konståkning, uppvisning

SVT OS Extra 2

18.50 Nordisk kombination, sprint 7,5 km

19.55 Skridsko, 10 000 m, herrar

04.00 Medaljceremoni

Lördag 23 februari

SVT1 kl 00.20 Ishockey herrar semifinal 2

SVT1 kl 02.50 Studion Stockholm

SVT1 kl 03.15 Skridsko herrar 10 000 m

SVT1 kl 05.00 Nordisk kombination 7,5 km sprint

SVT2 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 11.00 Sammandrag

SVT1 kl 16.00 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.10 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.35 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.30 Skidor herrar 50 km

SVT2 kl 18.15 Skidor herrar 50 km

SVT2 kl 20.30 Studion Stockholm

SVT1 kl 21.00 Slalom herrar åk 2

SVT1 kl 21.45 Ishockey match om brons

SVT1 kl 23.30 Skridsko damer 5000 m

SVT OS Extra 1

17.55 Alpint, slalom åk 1, herrar

20.55 Alpint, slalom åk 2, herrar

01.55 Shorttrack, 500 m herrar, 1000 m damer, stafett herrar

SVT OS Extra 2

20.55 Skridsko, 5000 m, damer

23.25 Bob, 4-manna, åk 3-4

Söndag 24 februari

SVT1 kl 01.00 Bob herrar

SVT1 kl 02.40 Short track herrar 500 m, 1000 m damer och stafett herrar

SVT1 kl 09.30 Sammandrag

SVT1 kl 16.00 Godmorgon Salt Lake City

SVT1 kl 16.10 OS med Lilla Sportspegeln

SVT1 kl 16.35 Studion Stockholm

SVT1 kl 17.30 Skidor damer 30 km

SVT2 kl 18.15 Skidor damer 30 km

SVT2 kl 19.30 Studion Stockholm

SVT1 kl 21.00 Ishockey final

SVT1 kl 23.30 Studion Stockholm

SVT1 kl 00.00 Svenska höjdpunkter i OS

Måndag 25 februari

SVT1 kl 03.00 Avslutningsceremoni

SVT1 kl 21.00 Sammandrag av avslutningsceremonin

Med reservation för eventuella ändringar.