Huang Chuncai, 31, har inte gått utanför dörren sedan han var i 10-årsåldern.
En 15 kilo tung tumör som täcker hans ansikte har gett honom smeknamnet "Elefantmannen".
Nu får Huang hjälp av kinesiska läkare.
När Huang Chuncai föddes såg han ut precis som alla andra små nyfödda barn. Och han utvecklades normalt fram till han var i 2-årsåldern.
Då började den högra sidan av hans ansikte plötsligt växa och Huang var märkbart svullen. Eftersom han kom från en fattig familj fick Huang klara sig utan läkarhjälp.
Problemet växte och när Huang var i 10-årsåldern slutade han gå i skolan. Han inte stod ut med att de andra barnen skrattade åt honom.
Som tonåring blev han blind på ena ögat då tumören tryckte mot ögat. Nu är Huang 31 år och har en deformerad ryggrad på grund av den gigantiska tumörens tyngd.
Men nu ska Huang äntligen få hjälp av läkare vid Fuda-sjukhuset i Guangzhou, Kina. Den 15 kilo tunga tumören ska opereras bort.
Efter en undersökning sa en av läkarna att det utan tvekan var den största tumören han någonsin hade hört talas om och att sjukhuset kommer bjuda in ett stort antal experter i samband med operationen.
Hennes ansikte föll ihop Karen, 38, drabbad av sällsynt sjukdom
Han lyfter 50 kilo med sin tumör En fem centimeter stor tumör i pannan är kinesen Wang Yings levebröd
Flicka hade 12-kilostumör i magen Föräldrarna trodde att hon var gravid
Marlie, 14, får äntligen hjälp Flickan med världens största ansiktstumör ska äntligen få hjälp
Pengar att spara för den som planerar nu