Fotboll i tv 14/9 -19/9

SPORTBLADET

TISDAG:

Torino–Chievo, Coppa Italia, Rai Sport 16.00, direkt.

Halmstad–Malmö FF, allsvenskan, Canal+ 18.40, direkt.

Celtic–Barcelona, CL, ZTV 20.30, direkt.

Arsenal–PSV Eindhovien, CL, Viasat Sport1 20.30, direkt.

Paris SG-Chelsea, CL, Viasat Sport 2, direkt.

Porto-CSKA Moskva, CL, Viasat Sport 3 20.30, direkt.

Panathinaikos–Rosenborg, CL, TV3 Norge 20.30, direkt.

Shakhtar Donetsk–Milan, CL, Viasat Xtra 1 20.35, direkt.

Inter–Werder Bremen, CL, Viasat Sport X-tra 2 20.35, direkt.

Valencia–Anderlecht, CL, Viasat Sport Danmark 20.40, direkt.

ONSDAG:

Fiorentina–Brescia, Coppa Italia, Rai Sport 16.00, direkt.

Ajax-Juventus, CL, ZTV 20.30, direkt.

Bayer Leverkusen–Real Madrid, CL, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

Lyon-Manchester United, CL, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Roma-Dinamo Kiev, CL, Viasat Sport 3 20.40, direkt.

Liverpool-Monaco, CL, TV3 Norge 20.30, direkt.

Deportivo La Coruna–Olympiakos, CL, Viasat Xtra 1 20.35, direkt.

Fenerbache-Sparta Praha, CL, Viasat Xtra 20.35, direkt.

Maccabi Tel Aviv–Bayern München, CL, Viasat Sport Danmark 20.40, direkt.

TORSDAG:

Atalanta–Reggina, Coppa Italia, Rai Sport 16.00, direkt.

Aab–Auxerre, Uefa, TV2 Zulu 18.15, direkt.

FC Schalke 04-Metalurgs Liepaja, Uefa, ZDF 19.15, direkt.

Hammarby–Villareal, Uefa, Kanal 5 20.00, direkt.

Bodo Glimt–Besikas, Uefa, NRK2 20.50, direkt.

LÖRDAG:

Arsenal–Bolton, PL, Canal+ 13.30, direkt.

Malmö FF-Hammarby, damallsvenskan, TV4 15.00, direkt.

Ham Kam–Viking, Tippeligan, NRK1 15.45, direkt.

Landskrona–Kalmar FF, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 15.50, direkt.

Crystal Palace–Manchester C, PL, Canal+ Sport 15.55, direkt.

Norwich–Aston VIlla, Canal+ 16.00, direkt.

FC Midjylland–Silkeborg, Superligan, Viasat Sport 2 17.00, direkt.

Ankaraspor-Sakaryasport, Superlig, TRT1 18.00, direkt.

Birmingham–Charlton, PL, Canal+ Sport 18.10.

Espanyol–Real Madrid, Primera Division, Kanal 5 Danmark 19.55, direkt.

West Bromwich–Fulham, PL, Canal+ Sport 20.10, direkt.

Inter-Palermo, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Valencia–Real Sociedad, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Porto–Estoril, portugisiska liga, RTPI 22.15, direkt.

SÖNDAG:

Juventus–Atalanta, Serie A, Canal+ 14.45, direkt.

Southampton-Newcastle, PL, Canal+ Sport 14.55, direkt.

IFK Norrköping–Västra Frölunda, Superettan, 24 16.03, direkt.

Sakaryasport–Besiktas, Superlig, Lig TV 16.30, direkt.

Hammarby–Sundsvall, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Trelleborg–IFK Göteborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Örgryte–Halmstad, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Chelsea-Tottenham, PL, Canal+ 17.05, direkt.

FC Köpenhamn–Bröndby, Superligan, Viasat Sport 2 17.30, direkt.

Atletico Madrid–Barcelona, Primera Divison, TV4 Plus 19.30, direkt.

Tromsö–Lyn, Tippeligan, TV2 Norge 20.00, direkt.

Aachen–FC Köln, Bundesliga II, DSF 20.00, direkt.

Udinese–Parma, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Athletic Bilbao-Deportivo La Coruna, Primera Division, TV4 Plus 21.30, direkt.

Colo Colo–Universiedd Catolica, Primera Division, TV Chile 00.00.

Urval: Frank Östergren