Fotboll i tv 20–26/9

SPORTBLADET

MÅNDAG:

Malmö FF–Djurgården, allsvenskan, Canal+ 18.40, direkt.

Manchester United-Liverpool, PL, Canal+ 21.00, direkt.

TISDAG:

Osnabrück–Bayern München, DFB Pokal, ZDF 20.15, direkt.

Yeovil–Bolton Wanderers, Ligacupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Toulose–Lyon, Ligue 1, TV5 Oriente 21.00, direkt.

Real Madrid–Osasuna, Primera Division, Al Jazzera Sport 22.00, direkt.

ONSDAG:

Rennes–Olympique Marseille, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.55, direkt.

Bröndby–Nordsjälland, danska ligan, TV3+ Danmark 18.30, direkt.

Hammarby–Örgryte, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Landskrona–Gif Sundsvall, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Trelleborg–Halmstad, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Bröndby-Nordsjälland, danska ligan, Viasat Sport 19.00, direkt.

Steau Bucharest-Apulum, rumänska ligan, TVR International 19.00, direkt.

Stabeck–Brann, cup, NRK1 20.00, direkt.

Werder Bremen–Bayer Leverkusen, DFB Pokal, ARD 20.15, direkt.

Sampdoria-Juventus, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Roma-Lecce, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Oldham–Tottenham, Ligacupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Deportivo La Coruna–Valencia, Primera Division, Al Jazzera Sport 21.30, direkt.

TORSDAG:

Elfsborg–IFK Göteborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Kalmar FF-Helsingborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Örebro-Malmö FF, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

AIK-Djurgården, allsvenskan, Canal+ 19.40, direkt.

Lyn-Lilleström, cup, NRK1 20.00, direkt.

Barcelona–Real Zaragoza, Primera Division, Kanal 5 Danmark 20.55, direkt & TV4 Plus 23.00.

FREDAG:

Leeds–Sunderland, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

LÖRDAG:

Middlesbrough–Chelsea, PL, Canal+ 13.45, direkt.

Djurgården/Ålvsjö–Malmö FF, damallsvenskan, TV4 15.00, direkt.

Rosenborg–Sogndal, Tippeligan, NRK1 15.45, direkt

Tottenham–Manchester United, PL, Canal+ 16.00, direkt.

Manchester City-Arsenal, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Herfölge–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 2 17.00, direkt.

Bolton-Birmingham, PL, Canal+ Sport 18.10, direkt.

Athletic Bilbao–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.55, direkt.

Liverpool-Norwich, PL, Canal+ Sport 20.10.

Juventus–Palermo, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Deportivo La Coruna–Real Betis, Primera Division, Kanal 5 Danmark 21.55, direkt.

Newcastle–West Bromwich, PL, Canal+ 22.00.

SÖNDAG:

Danmark-Belgien, damer EM-kval, TV2 Zulu 12.55, direkt.

Nottingham Forest–West Ham, The Championship, Viasat Sport 2 14.00, direkt.

Inter-Parma, Serie A, Canal+ 14.45, direkt.

Fiorentina–Sampdoria, Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

Öster-Gefle, Superettan, 24 16.03, direkt.

Halmstad-Örebro, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Örgryte-Elfsborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Djurgården-Trelleborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Nordsjälland–FC Köpenhamn, danska ligan, Viasat Sport 2 17.30, direkt.

Aalesund–Sandefjord, Norge division 1, TV2 Norge 17.00, direkt.

Portsmouth-Everton, PL, Canal+ 17.05, direkt.

Nordsjälland–FC Köpenhamn, danska ligan, Viasat Sport 2 17.30, direkt.

Fredrikstad–Bodö Glimt, Tippeligan, Canal+ Sport 17.45, direkt.

Malmö FF-Hammarby, allsvenskan, Canal+ 19.00, direkt.

Mallorca–Real Betis, Primera Division, TV4 Plus 19.30, direkt.

Lilleström–Ham Kam, Tippeligan, TV2 Norge 20.00, direkt.

Lazio-Milan, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Sevilla–Real Sociedad, TV4 Plus 21.30, direkt.

Urval: Frank Östergren