Veckans tv-fotboll 27/9–3/10

SPORTBLADET

MÅNDAG

Vålerenga-Tromsö, Tippeligan, Canal+ Sport 19.00, direkt.

Charlton-Blackburn, PL, Canal+ 20.55, direkt.

TISDAG

Palmermo-Salerniterna, cup, Rai Sport 18.00, direkt.

Juventus-Maccabi Tel Aviv, CL, ZTV 20.30, direkt.

Real Madrid-Roma, CL, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

Manchester United-Fenerbache, CL, TV3 Norge 20.30, direkt.

Dynamo Kiev-Bayer Leverkusen, CL, Viasat Xtra 1 20.35, direkt.

Sparta Praha-Lyon, CL, Viasat Xtra 2 20.35, direkt.

Bayern Munchen-Ajax, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Olympiakos-Liverpool, CL, Viasat Sport 3 20.40, direkt.

AS Monaco-Deportivo La Coruna, CL; Viasat Sport Danmark 20.40, direkt.

ONSDAG

Lecce-Livorno, cup, Rai Sport 18.00, direkt.

CSKA Moskva-Paris Saint Germain, CL, Viasat Sport 1 18.25, direkt.

Rosenborg-Arsenal, CL, ZTV 20.30, direkt.

Chelsea-Porto, CL, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

Anderlecht-Inter, CL, Viasat Xtra 1 20.35, direkt.

Werder Bremen-Valencia, CL, Viasat Xtra 2 20.35, direkt.

Barcelona-Shaktar Donetsk, CL, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

PSV Eindhoven-Panathinaikos, CL, Viasat Sport 3 20.40, direkt.

Milan-Celtic, CL, Viasat Sport Danmark 20.40, direkt.

Publa-Monterrey, Tornea Apertura, Galavision Europa 21.00, direkt.

TORSDAG

Liepajs Metalurg-Schalke 04, Uefa, DSF 16.00, direkt.

VfB Stuttgart-Ujpest, Uefa, ARD 18.00, direkt.

Elfsborg-Dinamo Zagreb, Uefa, Kanal 5 20.00, direkt.

Auxerre-Aab, Uefa, Kanal 5 Danmark 20.30, direkt. Bochum-Standard Liege, Uefa, ZDF 20.30, direkt.

Siena–Messina, cup, Rai Sport 20.30, direkt.

LÖRDAG

Southampton-Manchester City, PL, Canal+ 13.45, direkt.

Otelul Galatti-Rapid Bucharesti, rumänska ligan, TVR International 14.00, direkt.

Finland-Sverige, EM-kval, damer, TV4 15.20, direkt.

Arsenal-Charlton, PL, Canal+ 16.00, direkt.

Everton-Tottenham, Canal+ Sport 16.00, direkt.

West Bromwich-Bolton, PL, Canal+ Sport 18.10, direkt. Blackburn-Aston Villa, PL, Canal+ Sport 20.10.

Chievo-Lecce, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Real Betis-Valencia, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Norwich-Portsmouth, PL, Canal+ Sport 22.00, direkt.

Toluca-Tigres, Tornea Apertura, Galavision Europa 22.00, direkt.

Monterrey-Jaquares, Tornea Apertura, Galavision Europa 00.00, direkt.

SÖNDAG

AIK-Örbro SK, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 14.50, direkt.

Kalmar FF-Malmö FF, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 14.50, direkt.

Trelleborg-Örgryte, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 14.50, direkt.

Udinese-Juventus, Serie A, Canal+ 15.00, direkt.

Manchester United-Middlesbrough, PL, Canal+ Sport 15.00, direkt.

Assyriska-Frölunda, Superettan, 24 16.03, direkt.

Chelsea-Liverpool, PL, Canal+ 17.05, direkt.

Ham Kam-Rosenborg, Tippeligan, Canal+ Sport 19.00, direkt.

Barcelona-Numancia, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Tromsö-Brann, Tippeligan, NRK1 20.00, direkt.

Roma-Inter, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Real Madrid-Deportivo La Coruna, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Frank Östergren