Veckans tv-fotboll 4/4–11/4

Här är höjdarna i soffan – dag för dag

SPORTBLADET

MÅNDAG

Eintracht Trier–Duisburg, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

TISDAG

Liverpool-Juventus, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

Olympique Lyon–PSV Eindhoven, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

ONSDAG

Pirin–Levski Sofia, Zagorka Championship, TV Bulgaria 14.00, direkt.

Bröndby–FC Köpenhamn, danska cupen, TV3+ 17.30, direkt.

Silkeborg–Herfölge, danska ligan, Viasat Sport 2 17.55, direkt.

Chelsea–Bayern München, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

Milan–Inter, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

TORSDAG

Newcastle–Sporting Lissabon, Uefa-cupen, DSF 20.45, direkt.

FREDAG

Besikas-Ankaragücu, Superlig, Lig TV 19.00, direkt.

Martimo-Nacional, Superliga, Sportexpressen 22.25, direkt.

LÖRDAG

Arsenal Kiev–Volyn Lutsk, Ukrainian Premier League, Inter+ 16.00, direkt.

Strasbourg–Marseielle, Ligue 1, TV5 Oriente 20.00, direkt.

Fiorentina–Juventus, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Milan-Brescia, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Toluca–Dorados, Torneo Clausura, Galavision Europe 22.00, direkt.

Tigres–Cruz Azul, Torneo Clausura, Galavision Europe 02.00, direkt.

Necaxa–Tecos, Torneo Clausura, Galavision Europe 03.30

Sunderland–Reading, The Championship, Viasat Sport 2 13.40, direkt.

Aab–FC Nordsjälland, danska ligan, TV3+ 14.30, direkt.

Bayern München–Borussia Mönchengladbach, Bundesliga 15.00, direkt.

Helsingborg–Halmstad, allsvenska, Canal Digital/comhem/UPC 15.50, direkt.

Middlesbrough–Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 15.55, direkt.

Chelsea–Birmingham, Premier League, Canal+ 16.00, direkt.

FC Midtjylland–Silkeborg, danska ligan, Viasat Sport 2 16.55, direkt.

Levski Sofia–Loko Plovdiv, Zagaroka Championship, TV Bulgaria 17.00, direkt.

Ankaraspor-Diyarbekirspor, Superlig, TRT1 18.00, direkt.

Sakaryaspor-Fenerbache, Superlig, Lig TV 18.00, direkt.

Norwich–Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 18.10, direkt.

Numancia–Atletico Madrid, Premiera Division, Kanal 5 Danmark 20.00, direkt.

Albacete–Real Sociedad, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Boavista–FC Porto, Superliga, Sportexpresen 22.25, direkt.

Manchester City–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 22.30.

Bolton–Fulham, Premier League, Canal+ Sport 00.20.

SÖNDAG

Aston Villa–West Bromwich, Premier League, Canal+ Sport 12.55, direkt.

Malmö FF-IFK Göteborg, allsvenskan, Canal+ 14.40, direkt.

Kalmar-Gefle, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 14.50, direkt.

Sampdoria-Palermo, Serie A, Canal+ Sport 14.55, direkt.

Esbjerg–Viborg, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Udinese–Roma, serie A, Canal plus sport, 14.55, direkt.

Herföljge-AGF, danska ligan, Viasat Sport 3 14.55, direkt.

Young Boys–Basel, Nationalliga A, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

Tottenham–Newcastle, Premier League, Canal+ 17.05, direkt.

FC Köpenhamn–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 2 17.25, direkt.

Rosenborg–Aalesund, Tippeligan, Canal+ Sport 18.00, direkt.

Galatasaray–Trabzonsport, Superlig, Lig TV 18.00, direkt.

Real Madrid–Barcelona, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Rio Ave-Benfica, Superliga, RTPI 20.15, direkt.

Ham Kam–Vålerenga, Tippeligan, NRK1 20.15, direkt.

AS Monaco–Lille, Ligue 1 21.00, direkt.

Deportivo La Coruna-Villareal, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren