Veckans tv-fotboll 11/4–18/4

Sportbladets guide till alla höjdarna i soffan – dag för dag

SPORTBLADET

MÅNDAG

Brann–Molde, Tippeligan, Canal+ Sport 18.40, direkt.

Djurgården–Häcken, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Sundsvall–Elfsborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Örgrte–Landskrona, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

TISDAG

Assyriska–Hammarby, allsvenskan, Canal+ 19.40, direkt.

Bayern München–Chelsea, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

Inter–Milan, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

ONSDAG

Randers–FC Nordsjälland, danska ligan, Viasat Sport 2 17.55, direkt.

Steaua–Rapid Bucharest, TVRI 219.15, direkt.

Juventus–Liverpool, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

PSV Eindhoven-Lyon, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

TORSDAG

Rosenborg–FC Köpenhamn, Royal League, Kanal 5 Danmark 20.00, direkt.

AZ Alkmaar-Villareal, Uefa-cupen, Viasat Sport 2 20.25, direkt.

IFK Göteborg–Vålerenga, Royal League, Kanal 5 20.30, direkt.

Sporting Lisabon-Newcastle, Uefa-cupen, Eurosport 21.15, direkt.

FREDAG

Sheffield U-Derby, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

LÖRDAG

Arsenal–Blackburn, FA-cupen, Viasat Sport 1 13.00, direkt.

A Sebatspor–Galatasaray, Superlig Lig TV 13.30, direkt.

Öster–IFK Norrköping, superettan, Sportexpressen 15.00, direkt.

Malmö FF–Umeå, damallsvenskan, TV4 15.30, direkt.

Liverpool–Tottenham, Premier League, Canal+ 15.40, direkt.

Southampton–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 15.55, direkt.

AaB–Esbjerg, danska ligan, Viasat Sport 2 16.55, direkt.

Birmingham–Portsmouth, Premier League, Canal+ 18.10, direkt.

Aalesund–Odd Grenland, Tippeligan, TV2 Norge 19.05, direkt.

Crystal Palace–Norwich, Premier League, Canal+ Sport 20.10.

Sampdoria–Palermo, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Real Sociedad–Deportivo La Coruna, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Charlton–Bolton, Premier League, Canal+ Sport 22.00.

Monterrey–Guadalajara, Torneo Clausura, Galavision Europe 00.00, direkt.

SÖNDAG

Feyenoord–Ajax, Eredivisie, Viasat Sport 1 12.25, direkt. I

FK Göteborg–Assyriska, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 14.50, direkt.

Siena–Milan, Serie A, Canal+ 14.55, direkt.

Juventus–Lecce, Serie A, Canal+ Sport 14.55, direkt.

Manchester United–Newcastle, FA-cupen, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Herfölge–FC Midtjylland, danska ligan, Viasat Sport 3 14.55, direkt.

AIK–Degerfors, superettan, 24 15.55, direkt.

Grasshoppers–Zürich, Nationalliga A, Saat1 Schweiz 16.15, direkt.

Landskrona–Malmö FF, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Elfsborg–Örgryte, allsvenskan, Canal Digita/comhem/UPC 16.50, direkt.

AGF-FC Köpenhamn, danska ligan, Viasat Sport 2 17.25, direkt.

Kaiserslautern–Bochum, Bundesliga, Sportexpressen 17.30, direkt.

Bodö Glimt–Rosenborg, Tippeligan, Canal+ Sport 17.40, direkt.

Fenerbache–Besiktas, Superlig, Lig TV 18.00, direkt.

Levante–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

America–Toluca, Torneo Clausura, Galavision Europe 19.00, direkt.

Craiova–Steau Bucharest, Divizia A, TVRI 19.15, direkt.

Vålerenga–Brann, Tippeligan, TV2 Norge 20.00, direkt.

Lyon–PSG, Ligue 1, Viasat Sport 2 21.00, direkt.

Barcelona–Getafe, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Pubebla–Atlante, Torneo Clausura, Galavision Europe 21.00, direkt.