Veckans tv-fotboll 2–8 januari

Här är veckans höjdare i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

West Ham–Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 13.40, direkt.

Bolton–Liverpool. Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Newcastle–Middlesbrough, Premier League, Canal+ Sport 15.55, direkt.

Plymouth–Leeds, The Championship, Viasat Sport 2 18.10, direkt.

TISDAG

Zamora–Barcelona, Copa del Rey, Sportexpressen 20.25, direkt.

Arsenal–Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 20.55, direkt.

ONSDAG

Olympique Marseile–Lens, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Manchester City–Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 20.55, direkt.

Villareal–Valencia, Copa del Rey, Sportexpressen 21.40, direkt.

TORSDAG

Auxerre–AS Monaco, Ligue 1, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

FREDAG

Besiktas-Werder Bremen,Efes Cup, Europsport 20.30, direkt.

Bologna–Trestina, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

LÖRDAG

Hull–Aston Villa, FA-cupen, Viasat Sport 2 13.30, direkt.

Chelsea–Huddersfield, FA-cupen, TV3+ 16.00, direkt.

Torquay–Birmingham, FA-cupen, Viasat Sport 1 15.45, direkt.

Reggina–Fiorentina, Serie A, Canal+ Sport 17.55, direkt.

Luton–Liverpool, FA-cupen, Viasat Sport 1 18.25, direkt.

Galatasaray–Borussia Dortmund, Efes Cup, Eurosport 19.00, direkt.

Palermo–Juventus, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Espanyol-Barcelona, Primera division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Braga–Sporting, Superliga, Sportexpressen 22.10, direkt.

SÖNDAG

Siena–Inter, Serie A, Canal+ Sport

Treviso–Roma, Serie A, TV4 15.00, direkt.

Burton Albion–Manchester United, FA-cupen, Viasat Sport 2 16.55, direkt.

Leicester–Tottenham, FA-cupen, Viasat Sport 2 19.25, direkt.

Villareal–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Efes cup, bronsmatch, Eurosport 19.00, direkt.

Leicester–Tottenham, FA-cupen, Viasat Sport 2 19.25, direkt.

Milan–Parma, Serie A, Canal+ Sport 20.15, direkt.

Grenoble–Lyon, franska cupen, Eurosport 2 21.00.

Atletico Madrid–Valencia, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren