Veckans tv-fotboll 9–15 januari

Här är höjdarna i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

Besiktas–Galatasaray, Efes cup, final, Eurosport 19.00, direkt.

Mantova–Modena, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Lanciano–Frosinone, Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

TISDAG

Palermo–Bari, Coppa italia, Rai Tre 15.00, direkt.

Wigan–Arsenal, ligacupen, semifinal, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Juventus–Fiorentina, Coppa Italia, Viasat Sport 1 20.55, direkt.

ONSDAG

Roma–Napoli, Coppa Italia, Rai Due 17.00, direkt.

Ethnikos–AEK Athen, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Bordeaux–Auxerre, Ligue 1, Viasat Sport 2 18.10, direkt.

Sampdoria–Cagliari, Coppa Italia, Rai Sport St 20.30, direkt.

Blackburn–Manchester United, ligacupen, semifinal, Viasat Sport 2

20.55, direkt.

Bresica–Milan, Coppa Italia, Rai Tre 21.00, direkt.

Valencia–Villarreal, Copa del Rey, Sportexpressen 21.40, direkt.

TORSDAG

Cittadella–Lazio, Coppa Italia, Rai Sport Sat 15.30, direkt.

Kalamaria–AEL Larisa, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Bochum–Hamburger SV, vänskap, DSF 20.15, direkt.

Inter–Parma, Coppa Italia, Viasat Sport 1 20.55, direkt.

Real Madrid–Athletic Bilbao, Copa del Rey, Sportexpressen 20.55, direkt.

FREDAG

Bröndby–Rosesnborg, Maspalomas Tournament, Viasat Sport 1 19.25, direkt.

Aachen–FC Köln, vänskap, DSF 19.30, direkt.

Wolverhampton–Luton, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Albioneleffe–Ternana, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

LÖRDAG

Manchester City–Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 13.45

Arsenal–Middlesbrough, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Liverpool–Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Djurgården–Pohang Steelers, Maspalomas Tournament, Viasat Sport 1

16.15, direkt.

Lecce–Sampdoria, Serie A, DSF 19.00, direkt.

Auxerre–Lens, Ligue 1, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Real Betis–Atletico Madrid, Primera Division,TV2 Zebra Norge 20.00,

direkt.

Messina–Palermo, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Valencia–Osasuna, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Benfica–Academica, Superliga, Sportexpressen 22.10, direkt.

SÖNDAG

Vitesse–Feyenoord, Eredivisie, Viasat Sport 2 12.25, direkt.

Wigan–West Bromwich, Premier League, Canal+ 14.25, direkt.

Inter–Cagliari, Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

Bröndby–Pohang Steelers, Maspalomas Tournament, TV3+ 16.15, direkt.

Sunderland–Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Djurgården–Rosenborg, Maspalomas Tournament, Viasat Sport 2 18.10,

direkt.

Barcelona–Athletic Bilbao, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Roma–Milan, Serie A, Canal+ Sport 20.15, direkt.

Olympique Marseille–Rennes, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Real Madrid–Sevilla, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Estrela Amadora–FC Porto, Superliga, RTPI 21.45, direkt.

Urval: Frank Östergren