Veckans TV-fotboll 16-22 januari

Här är höjdarna i soffan

SPORTBLADET

TISDAG

Egaleo–Akratitos, grekisk cup, ERT Sat 18.00, direkt.

Vicenza–Pescara, Serie B, Rai Sport Sat 20.30, direkt.

Leeds–Wigan,FA-cupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

ONSDAG

USA–Norge, Four Nations Tournament, Eurosport 2 06.30, direkt.

Kina–Frankrike,Four Nations Tournament, Eurosport 2 09.00, direkt.

Nancy–Ajaccio, Coupe de la Ligue, France 2 17.00

Saudiarabien–Sverige, Sportexpressen 18.00, direkt.

Chievo–Juventus, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Treviso–Inter,Serie A, DSF 20.30, direkt.

Torino–Arezzo,Serie B, Eurosport 2 20.30, direkt.

Toulouse–Monaco, Coupe de la Ligue, France 2 21.00, direkt.

Manchester United–Burton Albion, FA-cupen, Viasat Sport 1 21.00, direkt.

FREDAG

USA–Frankrike, Four Nations Tournament, Eurosport 2 06.30, direkt.

Kina–Norge Four Nations Tournament, Eurosport 2 09.00, direkt.

Egypten–Libyen, CAF, Eurosport 17.45, direkt.

Crystal Palace–Reading, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Pre Sesto–Monza, Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

LÖRDAG

Marocko–Elfenbenskusten, CAF, Eurosport 13.00, direkt.

Everton-Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 13.45, direkt.

Hamburger SV-Werder Bremen, vänskap, NDR 14.00, direkt.

Norwich–Watford, The Championship, Viasat Sport 1 15.45, direkt.

Tottenham–Aston Villa, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Newcastle–Blackburn, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Modena–Bologna, Serie B, Rai Sport Sat 16.00, direkt.

Hertha Berlin–Nürnberg, vänskap, DSF 16.10, direkt.

Togo–DRKongo, CAF, Eurosport 19.00, direkt.

Bordeaux–Strasbourg Ligue, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Inter–Palermo, Serie A, Canal+ 20.25

Real Madrid–Cadiz, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Kamerun–Angelo, CAF, Eurosport 23.30

SÖNDAG

Frankrike–Norge, Four Nations Tournament, Eurosport 2 06.30, direkt.

USA–Kina, Four Nations Tournament, Eurosport 2 09.00, direkt.

Twente–Ajax, Eridivisie, Viasat Sport 2 12.25, direkt.

Chelsea–Charlton, Premier League, Canal+ 14.25, direkt.

Juventus–Empoli,Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

FC Köpenhamn–Schalke 04, vänskap, Viasat Sport 2 15.25, direkt.

Tunisien–Zambia, CAF, Eurosport 16.15, direkt.

Manchester United–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Sydafrika–Guinea, CAF, Eurosport 19.00, direkt.

Barcelona–Alaves, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Fiorentina–Messina, Serie A, Canal+ Sport 20.15, direkt.

Lyon–Auxerre, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Real Sociedad–Athletic Bilbao, Primera Division, TV4 Plus 21.00

Frank Östergren