Veckans tv-fotboll 23-29 januari

SPORTBLADET

TISDAG

Libyen–Elfenbenskusten, CAF, Eurosport 16.15, direkt

Egypten–Marocko, CAF, Eurosport 19.00, direkt.

Twente–Ajax, Eredivise, Viasat Sport 2 19.15, direkt.

Bayern München–Mainz 05, DFB pokal, ZDF 20.30, direkt.

Arsenal-Wigan, ligacupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Lazio–Inter, Coppa Italia, Viasat Sport 2 20.55, direkt

ONSDAG

Angola–DR Kongo, CAF, Eurosport 16.15, direkt

Udinese–Sampdoria, Viasat Sport 2 17.55, direkt

Kamerun–Togo, CAF, Eurosport 19.00, direkt

St Pauli–Werder Bremen, DFB pokal, ARD 20.30, direkt

Manchester United–Blackburn, ligacupen, Viasat Sport 2 20.55, direkt

Milan–Palermo, Coppa Italia, Viasat Sport 3 20.55, direkt

TORSDAG

Zambia–Guinea, CAF, Eurosport 16.15, . direkt.

Tunisien–Sydafrika, CAF, Eurosport 19.00, . direkt

Juventus–Roma, Coppa Italia, Viasat Sport 2 20.55

FREDAG

Ghana–Senegal, CAF, Eurosport 16.15, direkt

Nigeria–Zimbabwe, CAF, Eurosport 19.00, direkt

Borussia Mönchengladbach–Bayern München, Bundesliga, ARD 20.15, direkt

LÖRDAG

Cheltenham–Newcastle, FA-cupen, Viasat Sport 2 13.25, direkt

Stuttgart–Duisburg, Bundesliga, Kanal 5 Danmark 15.30, direkt

Everton–Chelsea, FA-cupen, Viasat Sport 1 15.45, direkt

Palermo–Siena, Serie A, Canal+ Sport 17.55, direkt

Egypten–Elfenbenskusten, CAF, Eurosport 18.00, direkt

Libyen–Marocko, CAF, Eurosport 2 18.00, direkt

Bolton–Arsenal, FA-cupen, Visat Sport 1 18.40, direkt

Benfica–Sporting Lisbon, Superliga, Sportexpressen

Auxerre–Rens, Ligue 1, Viasat Sport 2 19.55, direkt

Athletic Bilbao–Getafe, Primera division, TV2 Zebra Norge 20.00, direkt.

Milan–Sampdoria, Serie A, Canal+ 20.25, direkt

Atletico Madrid–Deportiva La Courna, Primera division, TV4 Plus 21.55, direkt

SÖNDAG

Sydkorea–Kroatine, Carlsberg cup, Sportexpressen

Danmark–Hongkong, Carlsberg cup, Sportexpressen

Ajax–Utrecht, Eredivise, Viasat Sport 1 14.25, direkt

Ascoli–Juventus, Serie A, Canal+ Sport 14.55, direkt

Udinese–Fiorentina, Serie A, Canal+ 14.55, direkt

Trevision–Lazio, Serie A, TV4 15.00, direkt

Wolverhampton–Manchester United, FA-cupen, Viasat Sport 1 16.55, direkt

Angola–Togo, CAF, Eurosport 2

Kamerun–DR Kongo, CAF, Eurosport

Portsmouth–Liverpool, FA-cupen, Viasat Sport 1 18.55, direkt.

Mallorca–Barcelona, Primera division, TV4 Plus 19.00, direkt

Monaco–Lyon, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt

Celta Vigo–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt

USA–Norge, vänskap, TV2 Norge 23.30, direkt

Urval: Frank Östergren