Veckans tv-fotboll 30 januari–5 februari

Här är höjdarna i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

Tunisien–Guinea, CAF, Eurosport 18.00, direkt.

Zambia–Sydafrika, CAF, Eurosport 2 18.00, direkt.

Karlsruhe–Aachen, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Torino–Atlanta, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Chieti–Lamcoamp. Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

TISDAG

Nigeria–Senegal, CAF, Eurosport 18.00, direkt.

Ghana–Zambabwe, CAF, Eurosport 2 18.00, direkt.

Wigan–Everton, Premier League, Canal+ 20.40, direkt.

Palermo–Milan, Coppa Italia, Viasat Sport 1 20.55, direkt.

Fulham–Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 21.45, direkt.

ONSDAG

Carlsberg Cup, bronsmatch, Sportexpressen 10.55, direkt.

Carlsberg Cup, final, Sportexpresse 13.15, direkt.

Paris Saint Germain–Auxerre, Coupe de France, Eurosport 17.00, direkt.

Sampdoria–Udinese, Coppa Italia, Viasat Sport 2 17.25, direkt.

Niki Volos–AEK Aten, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Motherwell–Celtic, Scottish League Cup, DSF 20.45, direkt.

Blackburn–Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 20.55, direkt.

Roma–Juventus, Coppa Italia, Viasat Sport 1 20.55, direkt.

Barcelona–Real Zaragoza, Copa del Rey, Sportexpresen 21.45, direkt.

TORSDAG

Olympiakos–Zanthi, grekiska cupen, ERT Sat 15.00, direkt.

Inter–Lazio, Coppa Italia, Viasat Sport 2 23.00, direkt.

FREDAG

CAF, kvartsfinal, Eurosport 14.00, direkt.

CAF, kvartsfinal, Eurosport 18.00, direkt.

Arezzo–Brescia, Serie B, Eurosport 2 20.00, direkt.

Mantova–Vicenza, Serie B, Eurosport 2 21.00, direkt.

LÖRDAG

CAF, kvartsfinal, Eurosport 14.00, direkt.

Schalke 04–Borussia Dortmund, Bundesliga, Kanal 5 Danmark 15.30, direkt.

Bolton–Wigan, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Birmingham–Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Atalanta–Catania, Serie B, Rai Sport Sat 16.00, direkt.

Paris Saint Germain–St Etienne, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.00, direkt.

CAF, kvartsfinal, Eurosport 18.00, direkt.

Manchester United–Fulham, Premier League, Canal+ Sport 18.15, direkt.

Ajaccio–Auxerre, Ligue 1, Viasat Sport Danmark 20.00, direkt.

Real Madrid–Espanyol, Primera Division, TV2 Zebra Norge 20.00, direkt.

Parma–Roma, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Deportivo La Coruna–Valencia, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Uniao Leiria-Benfica, Superliga, RTPI 22.15, direkt.

SÖNDAG

Norwich–Ipswich, The Championship, Viasat Sport 2 12.10, direkt.

Feyenoord–Ajax, Eredivise, Viasat Sport 3 12.25, direkt.

Tottenham–Charlton, Premier League, Canal+ 14.25, direkt.

Juventus–Udinese, Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

Cagliari–Empoli, Serie A, TV4 Plus 15.00, direkt.

Chelsea–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Barcelona–Atletico Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

OL Lyon–Bordeaux, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Sevilla–Osasuna, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren