Veckans tv-fotboll 13–19 mars

Här är höjdarna i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

USA–Frankrike, Algarve cup, damer, Eurosport 16.30, direkt.

Tyskland–Norge, Algarve cup, damer, Eurosport 19.30, direkt.

1860 München–VfL Bochum, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Stoke–Crystal Palace, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Trestina–Cesena, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

TISDAG

Manchester City–Aston Villa, FA-cupen, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Inter–Ajax, Champions League, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

ONSDAG

Algarve cup, damer, bronsmatch, Eurosport 14.30, direkt.

Algarve cup, damer, final, Eurosport 17.30, direkt.

Hamburger SV–Rapid, Uefacupen, ZDF 19.00, direkt.

Roma–Middlesbrough‚ Uefacupen, DSF 21.00, direkt.

Liverpool–Fulham, Premier League, Canal+ Sport 21.45, direkt.

Milan 1994/2006–Barcelona 1994/2006, Albertini testimonial, Viasat

Sport 2 21.10, direkt.

West Ham–Bolton, FA-cupen, Viasat Sport 2 00.00

TORSDAG

Levski Sofia–Udinese, Uefacupen, DSF 21.00, drekt.

Schalke 04–Palermo, Uefacupen, ZDF 20.30, direkt.

Real Betis–Steau Bucharest, Uefacupen 21.30, direkt.

FREDAG

Ferencvaros–Zaelaegerszeg, Borsodi liga, Duna TV 19.00, direkt.

Cremonese–Modena, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

LÖRDAG

Everton–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 13.45, direkt.

Pandurii–Dinamo Bucharest, Divizia A, TVRI 14.00, direkt.

Metalist–Chernomorets, Premier League, TRK Ukraine 14.00, direkt.

Sportul–Farul, Divizia A, National TV 14.30, direkt.

Borussia Mönchengladbach-Vfb Stuttgart, Bundesliga, Kanal 5 Danmark

15.30, direkt.

West Bromwich–Manchester United, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Arsenal–Charlton, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Silkeborg–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 2 16.55, direkt.

Le Mans–Nantes, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.10, direkt.

Birmingham–Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 18.15, direkt.

Real Sociedad–Barcelona, Primera Division, TV2 Zebra Norge 20.00,

direkt.

Livorno–Juventus, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Villarreal-Atletico Madrid, Premiera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

SÖNDAG

AZ Alkmaar–Feyenoord, Eredivisie, Viasat Sport 1 12.25, direkt.

Midtjylland–AGF, danska ligan, TV3+ 13.15, direkt.

Newcastle–Liverpool, Premier League, Canal+ 14.25, direkt.

Arges–Rapid Bucharest, Divizia A, National TV 14.30, direkt.

Horsens–Viborg, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Sönderjyske–Aab, danska ligan, Viasat Sport 3 14.55, direkt.

Esbjerg–Odense, danska ligan, Viasat Xtra 1 15.00, direkt.

Randers-Ölstykke, division 1, Viasat Sport Danmark 15.00, direkt.

Cagliari–Fiorentina, Serie A, TV4 15.00, direkt.

Inter–Lazio, Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

Celtic–Dunfermline, Scottish league cup, DSF 16.00, direkt.

St Gallen–Basel, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

FC Köpenhamn–Nordsjälland, danska ligan, Viasat Sport 2 16.55, diretk.

Bayern München–Schalke 04, Bundesligan, NRK2 15.25, direkt.

Real Madrid–Real Betis, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Rio Ave–Benfica, Superligan, RTPI 19.30, direkt.

Roma–Messina, Serie A, Canal+ Sport 20.15, direkt.

Paris St Germain–Auxerre, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Celta Vigo–Athletic Bilbao, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren