Veckans tv-fotboll 20–26 mars

Här är höjdarna i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

Erzgebirge Aue–Hansa Rostock, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Southampton–Watford, The Championship, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Bologna–Atalanta, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Taranto–Gallipoli, Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

Manchester City–West Ham, Viasat Sport 1 21.00, direkt.

TISDAG

AEK Athen–Agrotikos, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Tyskland U21-Armenien A, vänskap, DSF 19.45, direkt.

Birmingham-Liverpool, FA-cupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Barcelona–Getafe, Primera Division, Kanal 5 Danmark 20.55, direkt.

ONSDAG

OL Marseille–Sochaux, Coupe de France, TF-1 17.00, direkt.

Olympiakos–AEL Larisa, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Palermo–Roma, Coppa Italia, Viasat Sport 1 18.10, direkt.

Tyskland–USA, vänskap, ZDF 20.15, direkt.

Inter–Udinese, Coppa Italia, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

Real Zaragoza–Real Madrid, Primera Division, Kanal 5 Danmark 20.55,

direkt.

Chelsea–Newcastle, FA-cupen, Viasat Sport 1 20.55, direkt.

TORSDAG

Manchester United–Blackburn, reserver, Viasat Sport 2 20.00, direkt.

Lilleström–Djurgården, Royal League, Kanal 5 20.30, direkt.

FC Midtjylland–FC Köpenhamn, Royal League, Kanal 5 Danmark 20.00,

direkt.

Charlton–Middlesbrough, FA-cupen, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

Atletico Madrid–Sevilla, Primera Division, TV2 Norge

FREDAG

Burnley–Norwich, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Cesena–Torino, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Pisa-Manfredonia, Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

LÖRDAG

Liverpool–Everton, Premier League, Canal+ Sport, Kanal 5, 13.45, direkt.

CFR Cluj–Vaslui, Divizia A, TVRI 14.00, direkt.

Lecce–Parma, Serie A, TV4 15.00, direkt.

VfB Stuttgart–Bayer Leverkusen, Bundesliga, Sportexpressen 15.25,

direkt.

Schalke 04–Wolfsburg, Bundsesliga, Kanal 5 Danmark 15.30, direkt.

Aston Villa–Fulham, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Esbjerg–OB, danska ligan, Viasat Sport 2 16.55, direkt.

Lyon–Toulouse, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.10, direkt.

Portsmouth–Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 19.00, direkt.

Willem II–PSV Eindhoven, Eredivisie 19.25, direkt.

Malaga–Barcelona, Primeras Division, Kanal 5 Danmark 20.00, direkt.

Milan–Fiorentina, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Juventus–Roma, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Toluca–UNAM Pumas. Torneo Clausura, Estrellas Europe 22.00, direkt.

Athletic Bilbao-Osasuna, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Monterrey–guadalajara, Torneo Clausura, Estrellas Europe 00.00, direkt.

SÖNDAG

Middlesbrough–Bolton, Premier League, Canal+ 14.25, direkt.

Bacau–Otelul Galati, Divizia A, National TV 14.30, direkt.

AGF–FC Mittjylland, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

AaB–Sönderjyske, danska ligan, Viasat Sport 3 14.55, direkt.

Messina–Udinese, Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

Lilleström–Djurgården, Royal League, Kanal 5, 15.30, direkt.

Young Boys–Zürich, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

Manchester United–Birmingham, Premier Leasgue, Canal+ Sport 17.00,

direkt.

Bröndby–Silkeborg, danska ligan, Viasat Sport 2 17.25, direkt.

Real Madrid–Deportivo La Courna, Primera Division, TV4 Plus 19.00,

direkt.

Academica–FC porto, Superliga, RTPI 20.15, direkt.

Monaco–Paris Saint Germain, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Cadiz–Atletico Madrid, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren