Veckans tv-fotboll 27 mars–2 april

Premier League, Serie A, La Liga, Champions League – här är alla höjdarna i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

West Bromwich–Manchester United, reserver, Viasat Sport 2 20.00, direkt.

Freiburg–VfL Bochum, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Piacenza–Cremonese, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Juve Stabia–Grosseto, Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

Tottenham–West Bromwich, Premier League, Canal+ 20.55, direkt.

TISDAG

Arsenal–Juventus, Champions League, ZTV 20.00, direkt

Benfica–Barcelona, Champions League, Viasat Sport 1 20.00, direkt.

ONSDAG

FC Köpenhamn–Aab, danska ligan, Viasat Sport 2 18.55, direkt.

Inter–Villarreal, Champions League, Viasat Spor 1 20.00, direkt.

Lyon–Milan, Champions League, ZTV 20.00, direkt.

Manchester United–West Ham, Premier League, Canal+ Sport 21.45

TORSDAG

Japan–Ecuador, Eurosport 12.15, direkt.

Levski Sofia–Schalke 04, Uefacupen, ZDF 19.00, direkt.

Rapid–Steua Bucharest. Uefacupen, DSF 19.30, direkt.

FREDAG

Fehervar–REAC, Borsodi Liga, Duna TV 19.00, direkt.

Crystal Palace–Watford, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Torino–Catania, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

LÖRDAG

Birmingham–Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 13.45, direkt.

Arges–CFR Cluj, Divizia A, TVRI 14.00, direkt.

National Bucharest–Gloria, Divizia A, National TV 15.00, direkt.

Werder Bremen–Bayern München, Bundesliga, Sportexpressen 15.25, direkt.

Hertha Berlin–VfB Stuttgart, Bundsliga 15.25, Kanal 5 Danmark, direkt.

Newcastle–Tottenham, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Bolton–Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Lille–Auxerre, Ligue 1, Viasat Sport 2 17.10, direkt.

Treviso–Juventus, Serie A, TV4 Plus 18.00, direkt.

West Bromwich–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 18.10, direkt.

Inter–Messina, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Barcelona–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Boavista–Benfica, Superliga, Sportexpresen 22.10, direkt.

SÖNDAG

Roda–Ajax, Eredivisie, Viasat Sport 2 12.25, direkt.

Esbjerg–Silkeborg, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

FC Midjtylland–Horsens, danska ligan, Viasat Sport 3 14.55, direkt.

Fiorentina–Roma, Serie A, Canal+ 14.55, direkt.

Grasshoppers–St Gallen, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

West Ham–Charlton, Premier League, Canal+ Sport 18.00, direkt.

Atletico Madrid–Celta Vigo, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Paris Saint Germain–Bordeaux, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Real Betis–Sevilla, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren