Veckans TV-fotboll 24–30 april

Här är alla höjdarna i TV-soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

IFK Norrköping–Jönköping Södra, superettan, Sportexpressen 18.30,

direkt.

Start–Brann, Tippeligan, TV2 Zebra Norge 18.55, direkt.

Greuther Fürth–Energie Cottbus, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Albinoleffe–Bari, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Fulham–Wigan, Premier League, Canal+ Sport 20.55, direkt.

TISDAG

Villareal–Arsenal, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

Aston Villa–Manchester City, Premier League, Canal+ Sport 20.40, direkt.

ONSDAG

FC Nordsjälland–FC Köpenhamn, danska ligan, Viasat Sport 2 17.55,

direkt.

Qviding–Assyriska, superettan, Sportexpressen 18.30, direkt.

Ajax–Gronningen, Eredivisie play off, Viasat Sport 2 20.10, direkt.

Barcelona–Milan, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

West Ham–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 20.40, direkt.

TORSDAG

Bröndby–Esbjerg, Landspokale, Viasat Sport 19.55, direkt.

AIK–Djurgården, allsvenskan, Canal+ Sport 19.40, direkt.

Middlesbrough–Steaua Bucharest, Uefacupen, DSF 21.00, direkt.

FREDAG

Dynamo Kiev–Kryvbas, Ukraina premier league, Inter Plus 17.00, direkt.

Catania–Verona, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

LÖRDAG

Chelsea–Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 13.30, direkt.

Volyn–Kharkov, Ukraina premier league, TRK Ukraine 15.00, direkt.

Birmingham–Newcastle, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Liverpool–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Atalanta–Brescia, Serie B, Rai Sport Sat 16.00, direkt.

Sönderjyske–AGF, danska ligan, Viasat Sport 2 16.55, direkt.

Lens–Lille, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.10, direkt.

FC Köpenhamn–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 1 17.25, direkt.

Charlton–Blackburn, Premier League, Canal+ 18.10, direkt.

Viking–Start, Tippeligan, TV2 Zebra Norge 18.55, direkt.

Frankfurt–Bayern München, DFB pokal, final, Viasat Sport 2 19.55,

direkt.

OL Marsielle–Paris Saint German, Coupe de France, final, TF-1 20.45,

direkt.

Barcelona–Cadiz, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

SÖNDAG

Horsens–Aab, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Siena–Juventus, Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

FC Zürich–Grasshopper, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

Metalurg Donetsk–Shakhtar, Ukraina premier league, TRK Ukraine 17.00,

direkt.

Tottenham–Bolton, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Odd Grenland–Sandefjort, Tippeligan, TV2 Zebra Norg 17.55, direkt.

Atletico Madrid–Mallorca, Primera Division, TV Plus 19.00, direkt.

Steaua–Rapid Bucharest, Divizia A, TVRI 19.30, direkt.

Brann–Vålerenga, Tippeligan, TV2 Norge 19.55, direkt.

Lyon–St Etienne, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

Osasuna–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren