Veckans tv-fotboll 6–12 november

Här är höjdarna i rutan – dag för dag

SPORTBLADET

MÅNDAG

Dynamo Kiev–Shakhtar Donetsk, Vyscha Liha, Inter Plus 18.00, direkt.

Sporting Lisbon–Sporting Braga, Superliga, RTPI 20.15, direkt.

Spal-Gubbio, serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

Stoke–Coventry, The championship, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

TISDAG

Panaitolikos–OFI Crete, grekiska cupen, ERT Sat 13.30, direkt.

Panserraikos–PAOK Thessaloniki, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Sivasspor-Fenerbahce, Turkiye Kupasi, LIG TV 19.00, direkt.

Southend–Manchester United, ligacupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

ONSDAG

Tom Tomsk–Lokomotiv Moskva, ryska ligan, Planeta Sport RTR 13.00,

direkt.

Thrasivoulos–Panathinaikos, grekiska cupen, ERT Sat 15.00, direkt.

Atsaelenios–Olympiakos, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Karsiyaka–Galatasaray, Turkiye Kupasi, LIG TV 19.00, direkt.

OB–Bröndby, DBU pokal, Viasat Sport 2 18.55, direkt.

Birmingham–Liverpool, ligacupen, Viast Sport 1 20.40, direkt.

TORSDAG

Levadiakos–Apollon Kalamaria, grekiska cupen, ERT Sat 15.00, direkt.

Chaidari–AEK Aten, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Konyaspor-Vestel Manisaspor, Turkiye Kupasi, LIG TV 19.00, direkt.

Brommapojkarna–Häcken, allsvenskt kval, Sport-Expressen, direkt.

FREDAG

Denizlispor-Fenerbahce, Superlig, LIG TV 19.00, direkt.

Ujpest-Tatabanay, ungerska ligen, Duna TV 19.00, direkt.

OL Lyon-Valenciennes, Ligue 1, Viasat Sport 1 20.25, direkt.

Legnano-Pro Vercelli, serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

LÖRDAG

Universitatea Craiova–Poli Timisoara, Divizia A, TVRI 13.00, direkt.

Lokomotiv Plovdiv–Levski Sofia, A PFG, TV Bulgaria 13.00, direkt.

Manchester City–Newcastle, Premier League, Canal+ Sport 1 13.45, direkt.

Shakhtar Donetsk–Chernomorets, Vyscha Liha, TRK Ukraine 15.00, direkt.

Leeds–Colchester, The championship, Viasat Sport 1 15.55, direkt.

Chelsea–Watford, Premier League, Canal+ Mix 16.00, direkt.

Everton–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 1 16.00, direkt.

Portsmouth–Fulham, Premier League, Canal+ Sport 2 16.00, direkt.

Gefle–Helsingborg, svenska cupen, final, TV4 16.00, direkt.

Karpaty–Dynamo Kiev, Vyscha Liha, Inter Plus 17.00, direkt.

Bordeaux–Auxerre, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.10, direkt.

Egaleo Athen–PAOK Thessaloniki, grekiska ligan, ERT Sat 18.00, direkt.

Fiorentina–Atalantga, serie A, Canal+ Sport 2 17.55, direkt.

Besiktas–Sivasspor, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Blackburn–Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 1 18.15,

direkt.

Toulouse–Sedan, Ligue 1, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Milan–Roma, serie A, Canal+ Sport 1 20.25, direkt.

Valencia–Athletic Bilbao, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direk.

Monterrey-Toluca, Mexican primera division, Estrellas Europe 00.00,

direkt.

Chivas Guadalajara–Chiapas, Mexican primera division, Estrellas Europe

02.00, direkt.

SÖNDAG

Luch Energiya–Rubin Kazan, ryska ligan, Planeta Sport RTR 10.00, direkt.

Ajax–PSV Eindhoven, Eredivisie, Viasat Sport 1 12.25, direkt.

Smederevo-Red Star Belgrade, serbiska ligan, RTS Sat 13.30, direkt.

Fredrikstad–Sandefjord, norska cupen, final, TV2 Norge 13.15, direkt.

Elfsborg–AIK, Royal League, Kanal 5 13.30, direkt.

Reading–Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 2 14.25, direkt.

Palermo–Torino, serie A, Canal+ Sport 1 15.00, direkt.

Lazio–Udinese, serie A, TV4 15.00, direkt.

Häcken–Brommapojkarna, allsvenskan kval, Sportexpressen 15.00, direkt.

Trabzonsor–Antalyaspor, Superlig, LIG TV 15.00, direkt.

OB–FC Nordsjälland, danska ligan, Viasat Xtra 1 15.00, direkt.

Horsens–Randers, danska ligan, Viasat Xtra 2 15.00, direkt.

FC Midtjylland-Viborg, danska ligan, Viasat Sport 2 15.00, direkt.

Racing Santander–Sevilla, Primera Division, Sportexpressen 17.00,

direkt.

Arsenal–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 1 17.00, direkt.

Farul Constanta–Poli Iasi, Divizia A, National TV 17.00, direkt.

Vorsla–Metalurg Donetsk, Vyscha Liha, Inter Plus 17.00, direkt.

Aab–FC Köpenhamn, danska ligan, Viasat Sport 1 17.55, direkt.

Galatasaray–Sakaryaspor, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Olympiakos–Apollon Kalamaria, grekiska ligan, ERT Sat 18.00, direkt.

Osasuna–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Pumas UNAM–Tigres UANL, Mexican primera division, Estrellas Europe

19.00, direkt.

Parma–Inter, serie A, Canal+ Sport 1 20.25, direkt.

Lille-Olympique Marseielle, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

Barcelona-Real Zaragoza, Primera Divison, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren