Veckans tv-fotboll 13–19 november

Här är höjdarna i rutan – dag för dag

SPORTBLADET

MÅNDAG

Greuther Fürth–Kaiserslautern, Bundsliga 2, DSF 20.15, direkt.

Sambenddettese–Ternana, serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

TISDAG

Tyskland–Österrike, U20, DSF 17.25, direkt.

Portugal–Serbien, U21, RTPI 22.00, direkt.

ONSDAG

FYR Makedonien–Ryssland, EM-kval, ORTI 17.00, direkt.

Elfenbenskusten-Sverige, TV3 17.55 direkt.

Finland–Armenien, EM-kval, Canal+ Sport Finland 18.00, direkt.

Cypern–Tyskland, EM-kval, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Serbien–Norge, TV3 Norge 20.00, direkt.

Luxemburg–Togo, RTL Tele Lezebuerg 20.00, direkt.

Tjeckien-Danmark, TV3 Danmark 20.00, direkt.

Irland–San Marino, EM-kval, Viasat Sport 3 20.25, direkt.

Schweiz–Brasilien, TV6 20.00, direkt.

Marocko-Gabon, RTM 1 Europe 20.30, direkt.

Italien–Turkiet, Viast Sport 1 20.45, direkt.

Frankrike-Grekland, TF1 21.00, direkt.

Portugal-Kazakhstan, RTPI 22.00, direkt.

FREDAG

Universitatea Craiova–Farul Constanta, Diviza A, National TV 19.00,

direkt.

Fehervar-Ujpes, ungerska ligan, Duna TV 19.00, direkt.

Triestina-Pescara, serie B, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

Cardiff–Queens Park Rangers, Viasat Sport 2 20.45, direkt.

LÖRDAG

Luch Energiya–CSKA Moskva, ryska ligan, Planeta SPORT RTR 12.00, direkt.

Unirea Urziceni–Dinamo Bucharest, Divizia A, TVRI 12.00, direkt.

Lokomotiv Plovdiv–Litex Lovec, A PFG, TV Bulgari 13.00, direkt.

Kayserispor–Vestel Manisaspor, Superlig, LIG TV 13.00, direkt.

Panduri–Steau Bucharest, Divizia A, National TV 13.00, direkt.

Manchester City-Fulham, Premier League, Canal+ Sport 1 13.30, direkt.

Metalurg Z–Shakhtar Donetsk, Vyscha Liha, TRK Ukraine 15.00, direkt.

Leeds–Southampton, The Championship, Viasat Sport 1 15.55, direkt.

Chelsea–West Ham, Premier League, Canal+ Sport 2 15.55, direkt.

Sheffield United–Manchester United, Premier League, Canal+ Mix 15.55,

direkt.

Arsenal–Newcastle, Premier League, Canal+ Sport 1 16.00, direkt.

FC Köpenhamn–FC Midtjylland, danska ligan, TV3+ Danmark 17.00, direkt.

Socahux–Lille, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.10, direkt.

Empoli–Milan, serie A, Canal+ Sport 2 17.55, direkt.

Aris Thessaloniki–Olympiakos, grekiska ligan, ERT Sat 18.00, direkt.

Antalyaspor–Galatasaray, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Middlesbrough–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 1 18.15, direkt.

Real Madrid–Racing Santander, Premier League, Sportexpressen 19.55,

direkt.

Sedan–OL Lyon, Ligue 1, Viasat Sport 1 20.25, direkt.

Sevilla–Valencia, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt

Sporting Braga–Benfica, Superliga, Sportexpresen 22.30, direkt.

SÖNDAG

Ipswich–Norwich, The chmpionship, Viasat Sport 2 12.25, direkt.

OFK Belgrade–Borac Cacak, serbiska ligan,RTS Sat 13.00, direkt.

Sivasspor–Trabzonspor, Superlig, LIG TV 14.00, direkt.

Wigan–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 2 14.25, direkt.

Ajax–Twente, Eredivise, Viasat Sport 1 14.25, direkt.

Roma–Catania, serie A, Canal+ Sport 1 14.40, direkt.

Vejle–Aab, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

FC Nordsjälland–Horsens, danska ligan, Viasat Sport 3 14.55, direkt.

Viborg–Esberg, danska ligan, Viasat Xtra 1 15.00, direkt.

Silkeborg–OB, danska ligan, Viasat Xtra 2 15.00, direkt.

Metalurg Donesk–tavriya, Vyscha Liha, TRK Ukraine 15.00, direkt.

Vejle–Aab, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Helsingborg–Rosenborg, Royal League, Kanal 5 15.45, direkt.

Blackburn–Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 1 17.00, direkt.

Auxerre–Toulouse, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.55, direkt.

Randers–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 2 17.55, direkt.

Fenerbahce–Besiktas, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Mallorca–Barcelona, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Martimo–Sporting Lisbon, Superliga, RTPI 20.15, direkt.

Atletico Huila–Cucuta, Futbol profesional, TV Colombia 20.30, direkt.

Marseille–Valenciennes, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

Deportivo La Coruna–Celta Vigo, Primera Divison, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren