Veckans tv-fotboll 10–19 januari

Här är höjdarna i rutan – dag för dag

SPORTBLADET

TORSDAG

AEL Larissa–OFI Crete, grekiska cupen, ERT World 17.45, direkt.

Efes Cup, final, Eurosport 19.00, direkt.

Real Betis–Real Madrid, Copa del Rey, Sportexpressen 21.00, direkt.

Milan–Arezzo, Coppa Italia, Rai Due 21.00, direkt.

FREDAG

West Bromwich–Luton, The championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

LÖRDAG

Watford–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 1 13.30, direkt.

Bolton–Manchester City, Premier League, Kanal 5 15.4, direkt.

West Ham–Fulham, Premier League, Canal+ Mix 15.55, direkt.

Chelsea–Wigan, Premier League, Canal+ Sport 2 15.55, direkt.

Manchester United–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 1 16.00,

direkt.

Lens–Lille, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.05, direkt.

Empoli–Parma, serie A, Canal+ Sport 2 17.55, direkt.

Egaleo Aten–Apollon Kalamaria, grekiska ligan, ERT World 18.00, direkt.

Blackburn–Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 1 18.15, direkt.

Toulouse–OL Lyon, Ligue 1, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Valencia–Levante, Primera Division, Sportexpressen 19.55, direkt.

Torino–Inter, serie A, TV4 Plus 20.25, direkt.

Espanyol–Barcelona, Primera Division, Sportexpressen 21.55, direkt.

Belenenses–Sporting Lisbon, Superliga, RTPI 22.15, direkt.

SÖNDAG

Everton–Reading, Premier Leauge, Canal+ Sport 2 14.40, direkt.

Hearts–Celtic, Scottish Premier League, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Messina–Roma, serie A, Canal+ Sport 1 14.55, direkt.

Cagliari–Inter, serie A, TV4 15.00, direkt.

Sevilla–Mallorca, Primera Division, Sportexpressen 16.55, direkt.

Tottenham–Newcastle, Premier Leauge, Canal+ Sport 1 17.00, direkt.

Saint Etienne–AS Monaco, Ligue 1 17.55, direkt.

Olympiakos–Panionis, grekiska ligan, ERT World 18.00, direkt.

Celta Vigo–Atletico Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Rennes–Olympique Marseille, Ligue 1 20.55, direkt.

Real Madrid–Zaragoza, Primera Division, TV4 Plus 20.55, direkt.

Venezuela–Sverige, TV4 Plus 21.00, direkt.

MÅNDAG

Nocerina–Potenza, serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

TISDAG

Man City–Sheff Wednesday, FA-cupen (omspel), Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Reims–Bordeaux, Coupe de la Ligue, France 2 21.00, direkt.

ONSDAG

Chievo–Sampdora, Coppa Italia, Rai Sport Sat 15.00, direkt.

Parma–Roma, Coppa Italia, Rai Due 17.30, direkt.

OL Lyon-Le Mans, Coupe de la Ligue, France 3 21.00, direkt.

Newcastle–Birmingham, FA-cupen (omspel), Viasat Sport 1 20.55, direkt.

Inter–Empoli, Coppa Italia, Rai Tre 21.00, direkt.

TORSDAG

Arezzo–Milan, Coppa Italia, Rai Due 21.00, direkt.

Ecuador–Sverige, TV4 Plus 21.00, direkt.

FREDAG

Padova–Venezia, serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

Urval: Frank Östergren