Veckans tv-fotboll 9-12 februari

LÖRDAG

SPORTBLADET

Reading–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 1 13.45, direkt.

Caykur Rizespor–Fenerbahce, Superlig, LIG TV 15.00, direkt.

Newcastle–Liverpool, Premier League, Kanal 5 15.45, direkt.

Chelsea–Middlesbrough, Premier League, Canal+ Sport 2 15.55, direkt.

Leeds–Crystal Palace, The championship, Viasat Sport 2 15.55, direkt.

Manchester United–Charlton, Premier Leauge, Canal+ Sport 1 15.55, direkt.

Celtic–Hibernian, Scottish Premier League, TV3+ Danmark 16.00, direkt.

Paris Saint Germain–AS Monaco, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.00, direkt.

Besiktas–Denizlispor, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Portsmouth–Manchester City, Premier League, Canal+ Sport 1 18.15, direkt.

Toulouse–Lille, Ligue 1, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Real Sociedad–Real Madrid, Primera Division, Sportexpressen 19.55, direkt.

Real Betis-Sevilla, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Atlante–Monterrey, Mexico Primera Division, Estrellas Europe 00.00, direkt.

Tigres Uanl-San Luis, Mexico Primera Division, Estrellas Europe 02.00, direkt.

SÖNDAG

Twente–Feyenoord, Eredivise, Viasat Sport 1 12.25, direkt.

Birmingham–Stoke, The championship, Viasat Sport 2 12.25, direkt.

Bolton–Fulham. Premier League, Canal+ Sport 2 14.25, direkt.

Kilmarnock–Rangers, Scottish Premier League, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Roma–Parma, serie A, Canal+ Mix 14.55, direkt.

Torino–Reggina, serie A, TV4 15.00, direkt.

Chievo–Inter, serie A, Canal+ Sport 1 15.00, direkt.

Torino–Reggina, serie A, Sportexpressen 15.00, direkt.

Trabzonspor-Gaziantepspor, Superlig, LIG TV 15.00, direkt.

Young Boys–Basel, Superleague, Sat1 Schweiz 16.00, direkt.

Arsenal–Wigan, Premier League, Canal+ Sport 1 17.00, direkt.

FC Köpenhamn–Bröndby, Royal League, Kanal 5 Danmark 17.00, direkt.

Getafe–Valencia, Primera Division, Sportexpressen 17.00, direkt.

lens–Sochaux. Ligue 1, Viasat Sport 1 17.55, direkt.

Galatasaray–Vestel Manisaspor, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Olympiakos–Iraklis Saloniki, grekiska ligan, ERT World 18.00, direkt.

Barcelona–Racing Santander, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Bordeuax–Olympique Marseille, Ligue 1, Viasat Sport 1 20.55, direkt.

Deportes Quindio–Cucuta, Futbol Prefesional, TV Colombia 21.30, direkt.

Atletico Madrid–Athletic Bilbao, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

MÅNDAG

Duisburg–Karlsruher, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.