Allsvenskan 2004

Här är hela spelprogrammet

FOTBOLL

Omgång 1

Lördag 3 april

Landskrona–Helsingborg

Söndag 4 april

AIK–Gif Sundsvall

Kalmar FF–IFK Göteborg

Måndag 5 april

Elfsborg–Örgryte

Trelleborg–Djurgården

Örebro–Halmstad

Tisdag 6 april

Hammarby–Malmö FF

Omgång 2

Långfredag 9 april

Halmstad–Trelleborg

IFK Göteborg–Elfsborg  

Malmö FF–Örebro

Annandag påsk 12 april

Gif Sundsvall–Landskrona

Helsingborg–Kalmar FF

Örgryte–Hammarby

Tisdag 13 april

Djurgården–AIK

Omgång 3

Söndag 18 april

AIK–Trelleborg

Gif Sundsvall–Örgryte

Landskrona–Örebro

Måndag 19 april

Helsingborg–Djurgården

Elfsborg–Malmö FF

IFK Göteborg–Halmstad

Tisdag 20 april

Kalmar FF–Hammarby

Omgång 4

Torsdag 22 april

Örgryte–AIK

Lördag 24 april

Malmö FF–IFK Göteborg

Hammarby–Elfsborg    

Örebro–Kalmar FF    

Söndag 25 april

Djurgården–Gif Sundsvall    

Halmstad–Helsingborg    

Trelleborg–Landskrona

Omgång 5

Söndag 2 maj

Kalmar FF–Gif Sundsvall    

Landskrona–Djurgården    

Örebro–Hammarby    

Måndag 3 maj

AIK—Halmstad    

Elfsborg–Helsingborg    

Trelleborg–Malmö FF    

Tisdag 4 maj

Örgryte–IFK Göteborg

Omgång 6

Torsdag 6 maj

Malmö FF–AIK    

Söndag 9 maj

Djurgården–Kalmar FF    

Gif Sundsvall–Elfsborg    

Halmstad–Landskrona    

Måndag 10 maj

Hammarby–Trelleborg    

Helsingborg–IFK Göteborg    

Örgryte–Örebro

Omgång 7

Onsdag 12 maj

Elfsborg–Djurgården    

Kalmar FF–Halmstad    

Landskrona–Malmö FF    

Torsdag 13 maj

Helsingborg–Örgryte    

IFK Göteborg–Gif Sundsv    

Trelleborg–Örebro    

AIK–Hammarby

Omgång 8

Söndag 16 maj

Gif Sundsvall–Helsingborg    

Halmstad–Elfsborg    

Måndag 17 maj

Hammarby–Landskrona    

Malmö FF–Kalmar FF    

Örebro–AIK    

Tisdag 18 maj

Djurgården–IFK Göteborg    

Kr Himmelsfärd 20 maj

Örgryte–Trelleborg

Omgång 9

Söndag 23 maj

Gif Sundsvall–Halmstad    

Kalmar FF–Trelleborg    

Landskrona–AIK    

Måndag 24 maj

Djurgården–Örgryte    

Helsingborg–Malmö FF    

Elfsborg–Örebro    

IFK Göteborg–Hammarby

EM-uppehåll

Omgång 10

Onsdag 7 juli

AIK–Kalmar FF    

Malmö FF–Gif Sundsvall    

Örgryte–Landskrona    

Halmstad–Djurgården    

Torsdag 8 juli

Hammarby–Helsingborg    

Trelleborg–Elfsborg    

Örebro–IFK Göteborg

Omgång 11

Söndag 11 juli

Halmstad–Örgryte    

Elfsborg–AIK    

IFK Göteborg–Trelleborg    

Måndag 12 juli

Gif Sundsvall–Hammarby    

Helsingborg–Örebro    

Kalmar FF–Landskrona    

Onsdag 14 juli

Djurgården–Malmö FF

Omgång 12

Torsdag 15 juli

AIK–IFK Göteborg    

Söndag 18 juli

Landskrona–Elfsborg    

Måndag 19 juli

Trelleborg–Helsingborg    

Örebro–Gif Sundsvall    

Örgryte–Kalmar FF    

Hammarby–Djurgården    

Onsdag 21 juli

Malmö FF–Halmstad

Omgång 13

Onsdag 30 juni

Malmö FF–Örgryte    

Lördag 24 juli

Djurgården–Örebro    

Söndag 25 juli

Gif Sundsvall–Trelleborg    

Kalmar FF–Elfsborg    

Måndag 26 juli

Helsingborg–AIK    

IFK Göteborg–Landskrona    

Tisdag 27 juli

Halmstad–Hammarby

Omgång 14

Lördag 31 juli

Kalmar FF–Djurgården    

Söndag 1 augusti

AIK–Malmö FF    

Trelleborg–Hammarby    

Örebro–Örgryte    

Måndag 2 augusti

Elfsborg–Gif Sundsvall    

IFK Göteborg–Helsingborg    

Landskrona–Halmstad    

Omgång 15

Lördag 7 augusti

Djurgården–Landskrona    

Malmö FF–Trelleborg    

Söndag 8 augusti

Hammarby–Örebro    

Helsingborg–Elfsborg    

Måndag 9 augusti

Gif Sundsvall–Kalmar FF    

Halmstad–AIK    

IFK Göteborg–Örgryte    

Omgång 16

Torsdag 12 augusti

Kalmar FF–AIK

Lördag 14 augusti

Gif Sundsvall–Malmö FF    

Landskrona–Örgryte    

Söndag 15 augusti

Djurgården–Halmstad    

Helsingborg–Hammarby    

Elfsborg–Trelleborg    

IFK Göteborg–Örebro

Omgång 17

Lördag 21 augusti

Örgryta-Djurgården

Söndag 22 augusti

Hammarby-IFK Göteborg

Örebro-Elfsborg    

Måndag 23 augusti

AIK-Landskrona

Halmstad-Sundsvall

Trelleborg-Kalmar

Tisdag 24 augusti

Malmö FF-Helsingborg

Omgång 18

Söndag 29 augusti

Hammarby–Halmstad    

Landskrona–IFK Göteborg    

Trelleborg–Gif Sundsvall    

Måndag 30 augusti

AIK–Helsingborg    

Elfsborg–Kalmar FF    

Örebro–Djurgården    

Örgryte–Malmö FF    

Omgång 19

Lördag 11 september

Djurgården–Hammarby    

Söndag 12 september

Gif Sundsvall–Örebro    

Halmstad–Malmö FF    

Elfsborg–Landskrona    

Måndag 13 september

Helsingborg–Trelleborg    

IFK Göteborg–AIK    

Kalmar FF–Örgryte

Omgång 20

Söndag 19 september

Hammarby–Gif Sundsvall    

Landskrona–Kalmar FF    

Trelleborg–IFK Göteborg    

Örgryte–Halmstad    

Måndag 20 september

AIK–Elfsborg    

Malmö FF–Djurgården    

Örebro–Helsingborg

Omgång 21

Onsdag 22 september

Hammarby–Örgryte    

Landskrona–Gif Sundsvall    

Trelleborg–Halmstad    

Torsdag 23 september

Elfsborg–IFK Göteborg    

Kalmar FF–Helsingborg    

Örebro–Malmö FF    

AIK–Djurgården

Omgång 22

Söndag 26 september

Halmstad–Örebro    

Malmö FF–Hammarby    

Örgryte–Elfsborg    

Måndag 27 september

Djurgården–Trelleborg    

Gif Sundsvall–AIK    

Helsingborg–Landskrona    

IFK Göteborg–Kalmar FF

Omgång 23

Söndag 3 oktober

AIK–Örebro    

Helsingborg–Gif Sundsvall    

Kalmar FF–Malmö FF    

Trelleborg–Örgryte    

Måndag 4 oktober

Elfsborg–Halmstad    

IFK Göteborg–Djurgården    

Landskrona–Hammarby

Omgång 24

Söndag 17 oktober

Djurgården–Elfsborg

Gif Sundsvall–IFK Göteborg    

Halmstad–Kalmar FF    

Måndag 18 oktober

Malmö FF–Landskrona    

Örebro–Trelleborg    

Örgryte–Helsingborg    

Hammarby–AIK

Omgång 25

Söndag 24 oktober

AIK–Örgryte    

Kalmar FF–Örebro    

Landskrona–Trelleborg    

Måndag 25 oktober

Gif Sundsvall–Djurgården    

Helsingborg–Halmstad    

Elfsborg–Hammarby    

IFK Göteborg–Malmö FF

Omgång 26

Lördag 30 oktober

Djurgården–Helsingborg    

Halmstad–IFK Göteborg    

Hammarby–Kalmar FF    

Malmö FF–Elfsborg    

Trelleborg–AIK    

Örebro–Landskrona    

Örgryte–GIF Sundsvall

Spelade omgångar

Skytte- kungarna