VECKANS TV-FOTBOLL

FOTBOLL

MÅNDAG

Djurgården-IFK Göteborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50,

direkt

Kalmar FF–Assyriska, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50,

direkt.

Helsingborg–Malmö FF, allsvenskan, Canal+ 19.40, direkt.

TISDAG

Kina–Ukraina, U20 VM, DSF 17.30, direkt.

Parma–Bologna, Serie A återkval, Canal+ 20.25, direkt.

USA-Tyskland, U20 VM, DSF 20.30, direkt.

ONSDAG

Argentina–Tunisien, Confederations Cup, 24 17.55, direkt.

AaB-FC Köpenhamn, danska ligan, TV3+ Danmark 18.00, direkt.

Gefle–Elsborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Halmstad–Häcken, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50, direkt.

Hammarby-Örgryte, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.150, direkt.

Esbjerg–FC Midtjylland, danska ligan, Viasat Sport 2 18.55, direkt.

Hefölge-OB, danska ligan, Viasat Sport 3 18.55, direkt.

Finland–Tyskland, EM damer, TV4 19.15, Eurosport 19.30, direkt.

Groclin–Legia Warsawa, Puchar Polski, semifinal, TV4 Poland 20.00,

direkt.

Inter–Milan, Coppa Italia, final, Viasat Sport 2 20.50, direkt.

Tyskland–Australien, Confederations Cup, SVT2 20.45, direkt.

TORSDAG

Shakhtar–Dynamo Kiev, Ukrainian Premier League, TRK Ukraine 17.30,

direkt.

Japan-Mexiko, Confederation Cup, 24 17.55, direkt.

Assyrsiska-Helsingborg, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50,

direkt.

IFK Göteborg-Sundsvall, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50,

direkt.

Landskrona–Kalmar FF, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 18.50,

direkt.

Sverige–Norge, EM, damer, TV4 19.15, NRK2 19.15, Eurosport 19.30,

direkt.

Malmö FF–Djurgården, allsvenskan, Canal+ 19.40, direkt.

Brasilien–Grekland, Confederations Cup, SVT1 20.30, direkt.

FREDAG

Spanien-Honduras, U20 VM, DSF 17.30, direkt.

Turkiet–Ukraina, U20 VM, DSF 20.30, direkt.

LÖRDAG

Argentina–Tyskland, U20 VM, DSF 13.30, direkt.

Kenya–Marocko, VM-kval, RTM1 Europe 13.00, direkt.

Tunisien–Tyskland, Confederation Cup, 24 17.55, direkt.

Bologna-Parma, Serie A återkval, Canal+ 20.25, direkt.

Australien–Argentina, Confederation Cup, SVT2 20.30, direkt.

SÖNDAG

FC Köpenhamn–Herfölge, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

EM, damer, final, TV4 16.15, Eurosport 16.30, direkt.

Halmstad–Hammarby, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Örgryte–Assyriska, allsvenskan, Canal Digital/comhem/UPC 16.50, direkt.

Elfenbenskusten–Egypten, VM-kval, Eurosport 18.15, direkt.

Grekland–Japan, Confederation Cup, 24 17.55, direkt.

Aalesund–Start, Tippeligan, Canal+ Sport 18.000, direkt.

Brann-Rosenborg, Tippeligan, NRK1 20.15, direkt.

Mexiko-Brasilien, Confederation Cup, SVT1 20.30, direkt.

Urval: , Frank Östergren