Vårsäsongen spikad – så spelar ditt lag

Foto: Thomas Johansson/Jimmy Wixtröm/Ola Axman/Anders Deros
FOTBOLL

Nu är det allsvenska spelschemat för våren spikat.

Med exakta tider och datum.

Läs, skriv in i kalenderna eller printa ut när ditt lag spelar!

Svenska mästarna AIK inleder hemma mot Mjällby, det vet ni sedan tidigare.

Här är programmet – med datum och tider – till omgång 14. Speldagar för hösten spikas senare.

Omgång 1

13/3

16:00 Kalmar - Göteborg

14/3

14:00 Halmstad - Trelleborg

14:00 Häcken - Djurgården

14:00 Helsingborg - Brommapojkarna

15/3

19:00 GAIS - Malmö

19:00 AIK - Mjällby

19:00 Gefle - Elfsborg

19:00 Örebro - Åtvidaberg

Omgång 2

20/3

16:00 Brommapojkarna - AIK

21/3

15:00 Mjällby - GAIS

15:00 Trelleborg - Kalmar

15:00 Djurgården - Helsingborg

22/3

19:00 Åtvidaberg - Gefle

19:00 Elfsborg - Halmstad

19:00 Göteborg - Häcken

23/3

19:00 Malmö FF - Örebro

Omgång 3

27/3

16:00 Kalmar - Elfsborg

28/3

15:00 Halmstad - Åtvidaberg

15:00 Gefle - Malmö

29/3

19:00 GAIS - AIK

19:00 Örebro - Mjällby

19:00 Helsingborg - Göteborg

30/3

19:00 Häcken - Trelleborg

31/3

19:00 Djurgården - Brommapojkarna

Omgång 4

5/4

15:00 AIK - Örebro

15:00 Mjällby - Gefle

15:00 Trelleborg - Helsingborg

6/4

19:00 Brommapojkarna - GAIS

19:00 Göteborg - Djurgården

19:00 Malmö - Halmstad

19:00 Elfsborg - Häcken

19:00 Åtvidaberg - Kalmar

Omgång 5

10/4

16:00 Häcken - Åtvidaberg

11/4

12:30 Helsingborgs - Elfsborg

15:00 Gefle - AIK

15:00 Göteborg - Brommapojkarna

15:00 Kalmar - Malmö

15:00 Halmstad - Mjällby

12/4

19:00 Djurgården - Trelleborg

19:00 Örebro - GAIS

Omgång 6

14/4

19:00 AIK - Halmstad

19:00 Malmö - Häcken

19:00 Åtvidaberg - Helsingborg

15/4

19:00 Elfsborg - Djurgården

19:00 Trelleborg - Göteborg

19:00 Brommapojkarna - Örebro

19:00 Mjällby - Kalmar

19:00 GAIS - Gefle

Omgång 7

18/4

12:30 Göteborg - Elfsborg

15:00 Halmstad - GAIS

19/4

19:00 Gefle - Örebro

19:00 Trelleborg - Brommapojkarna

19:00 Häcken - Mjällby

19:00 Kalmar - AIK

20/4

19:00 Djurgården - Åtvidaberg

19:00 Helsingborg - Malmö

Omgång 8

24/4

16:00 Åtvidaberg - Göteborg

16:00 AIK - Häcken

25/4

12:30 GAIS - Kalmar

15:00 Brommapojkarna - Gefle

17:00 Elfsborg - Trelleborg

17:00 Örebro - Halmstad

26/4

19:00 Malmö - Djurgården

19:00 Mjällby - Helsingborg

Omgång 9

28/4

19:00 Halmstad - Gefle

19:00 Kalmar - Örebro

19:00 Häcken - GAIS

29/4

19:00 Trelleborg - Åtvidaberg

19:00 Helsingborg - AIK

19:00 Göteborg - Malmö

19:00 Elfsborg - Brommapojkarna

19:00 Djurgården - Mjällby

Omgång 10

2/5

12:30 AIK - Djurgården

17:00 Malmö - Trelleborg

17:00 Åtvidaberg - Elfsborg

17:00 Brommapojkarna - Halmstad

17:00 Örebro - Häcken

17:00 Gefle - Kalmar

3/5

19:00 Mjällby - Göteborg

19:00 GAIS - Helsingborg

Omgång 11

5/5

19:00 Åtvidaberg - Brommapojkarna

19:00 Elfsborg - Malmö

19:00 Häcken - Gefle

19:00 Kalmar - Halmstad

6/5

19:00 Göteborg - AIK

19:00 Trelleborg - Mjällby

19:00 Helsingborg - Örebro

19:00 Djurgården - GAIS

Omgång 12

8/5

16:00 Malmö - Åtvidaberg

9/5

13:30 Örebro - Djurgården

17:00 Mjällby - Elfsborg

17:00 AIK - Trelleborg

17:00 Halmstad - Häcken

10/5

19:00 GAIS - Göteborg

19:00 Brommapojkarna - Kalmar

19:00 Gefle - Helsingborg

Omgång 13

12/5

20:00 Elfsborg - AIK

13/5

19:00 Göteborg - Örebro

22/5

16:00 Åtvidaberg - Mjällby

16:00 Häcken - Kalmar

16:00 Helsingborg - Halmstad

16:00 Trelleborg - GAIS

16:00 Djurgården - Gefle

24/5

20:00 Malmö - Brommapojkarna

Omgång 14

15/5

16:00 Örebro - Trelleborg

16:00 Brommapojkarna - Häcken

16:00 Halmstad - Djurgården

16:00 Mjällby - Malmö

16/5

17:00 Kalmar - Helsingborg

18:00 GAIS - Elfsborg

18:00 Gefle - Göteborg

17/5

19:00 AIK - Åtvidaberg