Superettan 2004

Här är hela spelprogrammet

FOTBOLL

Omgång 1

Lördag 17 april

Gais–Brage

Söndag 18 april

Café Opera–Åtvidaberg   

Gefle–Friska Viljor  

Falkenberg–Brommapojkarna   

IFK Norrköping–Boden  

Västerås–Assyriska   

Västra Frölunda–Enköping   

Öster–Häcken

Omgång 2

Lördag 24 april

Häcken–Falkenberg  

Enköping–Café Opera   

Söndag 25 april

Assyriska–Gais  

Boden–Gefle   

Friska Viljor–Öster   

Brommapojkarna–V Frölunda  

Brage–IFK Norrköping

Åtvidaberg–Västerås

Omgång 3

Torsdag 29 april

IFK Norrköping–Enköping

Lördag 1 maj

Västra Frölunda–Falkenberg  

Söndag 2 maj

Boden–Assyriska 

Café Opera–Öster  

Gais–Brommapojkarna  

Gefle–Åtvidaberg  

Brage–Friska Viljor  

Västerås–Häcken

Omgång 4

Lördag 8 maj

Falkenberg–Café Opera

Söndag 9 maj

Friska Viljor–Västra Frölunda  

Åtvidaberg–Boden   

Assyriska–Brage  

Måndag 10 maj

Enköping–Gefle  

Öster–Västerås  

Tisdag 11 maj

Häcken–Gais   

Brommapojk.–IFK Norrköping

Omgång 5

Lördag 15 maj

Gais–Öster

Söndag 16 maj

Boden–Enköping

Assyriska–Friska Viljor  

Café Opera–Västra Frölunda  

Brage–Åtvidaberg

Västerås–Falkenberg

Måndag 17 maj

Gefle–Brommapojkarna

IFK Norrköping–Häcken

Omgång 6

Kr Himmelf dag 20 maj

Falkenberg–Gais

Söndag 23 maj

Friska Viljor–Café Opera  

Brommapojkarna–Boden  

Västra Frölunda–Västerås  

Häcken–Gefle

Åtvidaberg–Assyriska

Måndag 24 maj 

Enköping–Brage

Öster–IFK Norrköping

Omgång 7

Annandag pingst 31 maj

Boden–Häcken

Assyriska–Enköping  

Gais–Västra Frölunda  

Gefle–Öster  

IFK Norrköping–Falkenberg

Brage–Brommapojkarna

Åtvidaberg–Friska Viljor

Tisdag 1 juni

Västerås–Café Opera

Omgång 8

Lördag 5 juni

Enköping–Åtvidaberg  

Falkenberg–Gefle  

Café Opera–Gais

Brommapojkarna–Assyriska  

V Frölunda–IFK Norrköping

Söndag 6 juni

Friska Viljor–Västerås

Öster–Boden

Häcken–Brage

Omgång 9

Onsdag 9 juni

Boden–Friska Viljor  

Falkenberg–Öster

Café Opera–Brommapojkarna  

Gais–Åtvidaberg  

Gefle–Brage

IFK Norrköping–Assyriska  

Västerås–Enköping

Västra Frölunda–Häcken  

Omgång 10

Söndag 13 juni

Friska Viljor–Falkenberg  

Assyriska–Gefle

Häcken–Café Opera  

Enköping–Gais  

Brommapojkarna–Västerås  

Brage–Boden

Åtvidaberg–IFK Norrköping  

Öster–Västra Frölunda

Omgång 11

Lördag 19 juni

Enköping–Friska Viljor

Söndag 20 juni

Boden–Falkenberg

Assyriska–Häcken  

Gais–Västerås  

Gefle–Västra Frölunda  

IFK Norrköping–Café Opera  

Brage–Öster

Åtvidaberg–Brommapojkarna

Omgång 12

Söndag 27 juni

Friska Viljor–Gais

Västra Frölunda–Boden

Falkenberg–Brage

Café Opera–Gefle

Öster–Assyriska

Måndag 28 juni

Häcken–Åtvidaberg

Brommapojkarna–Enköping  

Västerås–IFK Norrköping

Omgång 13

Torsdag 1 juli

Boden–Café Opera

Lördag 3 juli

Enköping–Häcken

Gefle–Västerås  

Brommapojkarna–Friska Viljor  

Brage–Västra Frölunda  

Åtvidaberg–Öster

Assyriska–Falkenberg

IFK Norrköping–Gais  

Omgång 14

Lördag 10 juli

Café Opera–Brage

Friska Viljor–IFK Norrköping  

Västra Frölunda–Assyriska  

Söndag 11 juli

Häcken–Brommapojkarna  

Söndag 18 juli

Västerås–Boden  

Falkenberg–Åtvidaberg  

Gais–Gefle  

Öster–Enköping

Omgång 15

Lördag 24 juli

Enköping–Falkenberg

Söndag 25 juli

Boden–Gais   

Assyriska–Café Opera

Häcken–Friska Viljor

Gefle–IFK Norrköping  

Brommapojkarna–Öster

Brage–Västerås

Åtvidaberg–Västra Frölunda

Omgång 16

Onsdag 28 juli

V Frölunda–Brommapojkarna  

Café Opera–Enköping   

Torsdag 29 juli

Falkenberg–Häcken

Gais–Assyriska

Gefle–Boden

IFK Norrköping–Brage

Västerås–Åtvidaberg

Öster–Friska Viljor

Omgång 17

Söndag 1 augusti

Boden–IFK Norrköping  

Friska Viljor–Gefle  

Assyriska–Västerås

Häcken–Öster

Enköping–Västra Frölunda  

Brommapojkarna–Falkenberg  

Brage–Gais  

Åtvidaberg–Café Opera  

Omgång 18

Torsdag 5 augusti

IFK Norrköping–Åtvidaberg  

Lördag 7 augusti

Boden–Brage  

Gais–Enköping

Gefle–Assyriska  

Västerås–Brommapojkarna  

Västra Frölunda–Öster

Söndag 8 augusti

Falkenberg–Friska Viljor  

Café Opera–Häcken

Omgång 19

Onsdag 11 augusti

Assyriska–IFK Norrköping   

Häcken–Västra Frölunda   

Enköping–Västerås

Friska Viljor–Boden

Brommapojkarna–Café Opera  

Brage–Gefle  

Öster–Falkenberg

Torsdag 12 augusti

Åtvidaberg–Gais  

Omgång 20

Lördag 14 augusti

Västerås–Västra Frölunda

Söndag 15 augusti

Café Opera–Friska Viljor

Boden–Brommapojkarna

Assyriska–Åtvidaberg

Gefle–Häcken

Måndag 16 augusti

Gais–Falkenberg

IFK Norrköping–Öster

Brage–Enköping

Omgång 21

Lördag 21 augusti

Falkenberg–Västerås

Friska Viljor–Assyriska  

Brommapojkarna–Gefle  

Söndag 22 augusti

Enköping–Boden

Västra Frölunda–Café Opera  

Åtvidaberg–Brage

Öster–Gais  

Måndag 23 augusti

Häcken–IFK Norrköping

Omgång 22

Lördag 28 augusti

Västra Frölunda–Friska Viljor

Söndag 29 augusti

Boden–Åtvidaberg

Café Opera–Falkenberg

Gais–Häcken

Brage–Assyriska

Måndag 30 augusti

Gefle–Enköping

IFK Norrköping–Brommapojk.

Västerås–Öster

Omgång 23

Lördag 4 september

Åtvidaberg–Gefle  

Söndag 5 september

Assyriska–Boden

Häcken–Västerås

Falkenberg–Västra Frölunda   

Friska Viljor–Brage   

Brommapojkarna–Gais

Måndag 6 september

Enköping–IFK Norrköping  

Öster–Café Opera

Omgång 24

Lördag 11 september

Falkenberg–Enköping

Västra Frölunda–Åtvidaberg  

Söndag 12 september

Friska Viljor–Häcken

Café Opera–Assyriska

Gais–Boden

IFK Norrköping–Gefle  

Öster–Brommapojkarna

Måndag 13 september

Västerås–Brage

Omgång 25

Söndag 19 september

Assyriska–Brommapojkarna   

Boden–Öster   

Gefle–Falkenberg

IFK Norrköping–V Frölunda  

Brage–Häcken

Västerås–Friska Viljor

Åtvidaberg–Enköping

Måndag 20 september

Gais–Café Opera

Omgång 26

Söndag 26 september

Friska Viljor–Åtvidaberg  

Häcken–Boden  

Enköping–Assyriska

Falkenberg–IFK Norrköping  

Café Opera–Västerås

Brommapojkarna–Brage

Öster–Gefle   

Tisdag 28 september

Västra Frölunda–Gais

Omgång 27

Lördag 2 oktober

Brommapojkarna–Häcken

Söndag 3 oktober

Boden–Västerås

Assyriska–Västra Frölunda  

Enköping–Öster   

Gefle–Gais

IFK Norrköping–Friska Viljor  

Brage–Café Opera   

Åtvidaberg–Falkenberg

Omgång 28

Söndag 10 oktober

Falkenberg–Assyriska  

Café Opera–Boden

Friska Viljor–Brommapojkarna

Gais–IFK Norrköping

Västra Frölunda–Brage

Öster–Åtvidaberg

Måndag 11 oktober

Häcken–Enköping

Västerås–Gefle

Omgång 29

Söndag 17 oktober

Assyriska–Öster

Boden–Västra Frölunda

Enköping–Brommapojkarna

Gais–Friska Viljor

Gefle–Café Opera  

IFK Norrköping–Västerås

Brage–Falkenberg

Åtvidaberg–Häcken

Omgång 30

Lördag 23 oktober

Häcken–Assyriska  

Falkenberg–Boden

Café Opera–IFK Norrköping  

Friska Viljor–Enköping

Brommapojkarna–Åtvidaberg  

Västerås–Gais

Västra Frölunda–Gefle

Öster–Brage