Visar inlägg från de 3 högst rankade bloggarna
Från bloggen: Steve Lando
28 sep 18:54
Från bloggen: Motpol
28 sep 16:36
Från bloggen: ANGIE ROGER
28 sep 23:56
Bara illaluktande tyskar och lata engelsmän är sämre i sängen.
En undersökning rankar Sverige som tredje sämsta nation av älskare.
Svenska män är helt enkelt för snabba.
Det brittiska undersökningsföretaget One Poll har låtit 15 000 globetrotters från 20 olika länder ranka män av olika nationaliteter efter deras förmåga i sängen.
Sämst betyg får de tyska männen med förklaringen är att de luktar för illa.
Näst sämst är engelsmännen – de anses för lata och låter enligt tidningen Daily Mail ”kvinnorna göra hela jobbet”.
På en vanhedrande tredjeplats kommer de svenska männen. Det går helt enkelt för fort, tycker kvinnorna som svarat på undersökningen.
Holländare och amerikanare är inte heller särskilt populära sängkamrater. De är för dominanta och hårdhänta. Walesare och skottar är för själviska och för högljudda.
Hygienen är uppenbarligen viktig; förutom de illaluktande tyskarna blir det ganska dåligt betyg till svettiga turkar och håriga ryssar.
Vad som utmärker de bra älskare berättar inte undersökningen. Men listan toppas av spanjorer, följda av brasilianare, italienare och fransmän.
De enda nordbor som slår sig in på älskogens topplista är danskarna. Lite ”hygge” ger dem en nionde plats bland bästa älskare.
1. tyskar – för illaluktande
2. engelsmän – för lata
3. svenskar – för snabba
4. holländare – för dominanta
5. amerikanare – för hårdhänta
6. greker – för smöriga
7. walesare – för själviska
8. skottar – för högljudda
9. turkar – för svettiga
10. ryssar – för håriga
1. spanjorer
2. brasilianare
3. italienare
4. fransmän
5. irländare
6. sydafrikaner
7. australiensare
8. nyzeeländare
9. danskar
10. kanadensare
(Källa: OnePoll.com/Daily Mail)