Spelschemat i SHL

TT-SPORT

Ishockey. Här är hela spelprogrammet för årets grundserie i SHL.

Lördag 16 september

HV71-Djurgården, Färjestad-Linköping, Malmö-Rögle (alla 15.15), Luleå-Örebro, Frölunda-Mora (båda 18.00).

Tisdag 19 september

Karlskrona-Skellefteå, Växjö-Brynäs (båda 19.00).

Torsdag 21 september

Skellefteå-Färjestad, Brynäs-HV71, Mora-Rögle, Örebro-Luleå, Djurgården-Malmö, Linköping-Växjö, Frölunda-Karlskrona (alla 19.00).

Lördag 23 september

Malmö-Brynäs, Rögle-Skellefteå, Växjö-Örebro, HV71-Linköping (alla 15.15), Luleå-Djurgården, Karlskrona-Mora (båda 18.00), Färjestad-Frölunda (19.00).

Tisdag 26 september

Linköping-Luleå, HV71-Karlskrona (båda 19.00).

Torsdag 28 september

Skellefteå-Växjö, Brynäs-Djurgården, Luleå-HV71, Karlskrona-Linköping (alla 19.00).

Lördag 30 september

Luleå-Linköping, Örebro-Brynäs, Djurgården-Skellefteå AIK, Rögle-Malmö (alla 15.15), Karlskrona-HV71, Växjö-Frölunda, Mora-Färjestad (alla 18.00).

Söndag 1 oktober

Färjestad-Mora (14.00).

Torsdag 5 oktober

Skellefteå AIK-HV71, Brynäs-Karlskrona, Rögle-Djurgården, Växjö-Mora, Malmö-Färjestad, Luleå-Frölunda (alla 19.00).

Fredag 6 oktober

Linköping-Örebro (19.00).

Lördag 7 oktober

Skellefteå AIK-Malmö, Färjestad-Brynäs, Mora-HV71 (alla 15.15), Örebro-Linköping, Karlskrona-Rögle, Frölunda-Luleå (alla 18.00).

Måndag 9 oktober

Malmö-Örebro (19.00).

Torsdag 12 oktober

Luleå-Rögle, Örebro-Mora, Djurgården-Färjestad, Linköping-Malmö, Frölunda-HV71, Brynäs-Skellefteå AIK (alla 19.00).

Fredag 13 oktober

Växjö-Karlskrona (19.00).

Lördag 14 oktober

Skellefteå AIK-Brynäs, Djurgården-Mora, Linköping-Frölunda (alla 15.15), HV71-Färjestad, Karlskrona-Växjö (båda 18.00).

Tisdag 17 oktober

Rögle-Färjestad, Frölunda-Örebro, Linköping-Djurgården, Malmö-Luleå (alla 19.00).

Torsdag 19 oktober

Mora-Frölunda, Brynäs-Rögle, Skellefteå AIK-Linköping, Växjö-Malmö, Färjestad-Luleå, HV71-Örebro, Karlskrona-Djurgården (alla 19.00).

Lördag 21 oktober

Luleå-Växjö, Frölunda-Skellefteå AIK, HV71-Rögle (alla 15.15), Brynäs-Mora, Örebro-Färjestad (båda 18.00).

Tisdag 24 oktober

Rögle-Linköping, Färjestad-Växjö, Karlskrona-Luleå, Malmö-HV71, Frölunda-Brynäs, Djurgården-Örebro (alla 19.00).

Onsdag 25 oktober

Skellefteå AIK-Mora (19.00).

Torsdag 26 oktober

Luleå-Malmö, Brynäs-Färjestad, Växjö-Frölunda, Linköping-Rögle, HV71-Karlskrona (alla 19.00).

Fredag 27 oktober

Mora-Örebro, Djurgården-Skellefteå AIK (båda 19.00).

Lördag 28 oktober

Örebro-Mora, Rögle-Luleå, Färjestad-Brynäs, Frölunda-Linköping (alla 15.15), Skellefteå AIK-Djurgården, Malmö-Karlskrona, Växjö-HV71 (alla 18.00).

Torsdag 2 november

Luleå-HV71, Mora-Malmö, Linköping-Brynäs, Karlskrona-Örebro, Frölunda-Skellefteå AIK (alla 19.00).

Fredag 3 november

Rögle-Växjö, Djurgården-Färjestad (båda 19.00).

Lördag 4 november

Färjestad-Djurgården, Skellefteå AIK-Malmö, HV71-Frölunda (alla 15.15), Växjö-Rögle, Brynäs-Mora (båda 18.00).

Söndag 5 november

Linköping-Karlskrona (17.00).

Tisdag 14 november

Örebro-Skellefteå AIK, Rögle-Mora, Luleå-Färjestad, Karlskrona-Växjö, Frölunda-Djurgården, Brynäs-HV71, Malmö-Linköping (alla 19.00).

Torsdag 16 november

Luleå-Frölunda, Skellefteå AIK-Färjestad, Mora-Karlskrona, Örebro-Rögle, Djurgården-Växjö, Linköping-HV71, Malmö-Brynäs (alla 19.00).

Fredag 17 november

HV71-Linköping (19.00).

Lördag 18 november

Frölunda-Örebro, Brynäs-Malmö, Växjö-Skellefteå AIK, Färjestad-Rögle (alla 15.15), Karlskrona-Djurgården, Mora-Luleå (båda 18.00).

Tisdag 21 november

Rögle-Örebro, Malmö-Frölunda, Luleå-Skellefteå AIK, Linköping-Brynäs, Växjö-Färjestad (alla 19.00).

Torsdag 23 november

Linköping-Mora, Karlskrona-Brynäs, Skellefteå AIK-Luleå, Örebro-Färjestad, Frölunda-Rögle, HV71-Djurgården, Malmö-Växjö (alla 19.00).

Lördag 25 november

Skellefteå AIK-HV71, Mora-Växjö, Färjestad-Malmö, Frölunda-Linköping (alla 15.15), Luleå-Karlskrona, Djurgården-Rögle, Örebro-Brynäs (alla 18.00).

Tisdag 28 november

Rögle-Frölunda, Växjö-HV71 (båda 19.00).

Onsdag 29 november

Malmö-Karlskrona (19.00).

Torsdag 30 november

Brynäs-Rögle, Djurgården-Örebro, Växjö-Luleå, Linköping-Skellefteå AIK, HV71-Mora (alla 19.00).

Fredag 1 december

Karlskrona-Färjestad (19.00).

Lördag 2 december

Frölunda-Malmö, Luleå-Linköping, Örebro-HV71, Brynäs-Växjö (alla 15.15), Mora-Djurgården, Rögle-Skellefteå AIK, Karlskrona-Färjestad (alla 18.00).

Torsdag 7 december

Skellefteå AIK-Mora, Örebro-Malmö, Djurgården-Linköping, Färjestad-Växjö, Frölunda-Karlskrona, Luleå-Brynäs, Rögle-HV71 (alla 19.00).

Fredag 8 december

HV71-Rögle (19.00).

Lördag 9 december

Mora-Frölunda, Brynäs-Luleå, Malmö-Djurgården, Linköping-Färjestad (alla 15.15), Växjö-Örebro, Karlskrona-Skellefteå AIK (båda 18.00).

Söndag 10 december

Färjestad-Mora (14.00).

Tisdag 19 december

HV71-Luleå, Skellefteå AIK-Brynäs, Örebro-Växjö, Djurgården-Karlskrona, Rögle-Malmö, Linköping-Frölunda (alla 19.00).

Torsdag 21 december

Mora-HV71, Djurgården-Luleå, Växjö-Brynäs, Karlskrona-Örebro, Malmö-Skellefteå AIK, Frölunda-Rögle (alla 19.00).

Tisdag 26 december

Luleå-Karlskrona, Rögle-Linköping, HV71-Örebro, Malmö-Frölunda (alla 15.15), Växjö-Skellefteå AIK, Brynäs-Färjestad, Mora-Djurgården (alla 18.00).

Torsdag 28 december

Luleå-Mora, Skellefteå AIK-Rögle, Örebro-Frölunda, Färjestad-Malmö, Linköping-Djurgården, HV71-Växjö, Karlskrona-Brynäs (alla 19.00).

Lördag 30 december

Frölunda-Mora, Skellefteå AIK-Luleå, Rögle-HV71 (alla 15.15), Växjö-Färjestad, Linköping-Karlskrona, Brynäs-Örebro, Djurgården-Malmö (alla 18.00).

Tisdag 2 januari

Rögle-Djurgården, Malmö-Skellefteå AIK, Mora-Luleå (alla 19.00).

Torsdag 4 januari

Örebro-Djurgården, Karlskrona-HV71, Mora-Skellefteå AIK, Brynäs-Luleå, Färjestad-Rögle, Malmö-Linköping, Frölunda-Växjö (alla 19.00).

Lördag 6 januari

Luleå-Örebro, Rögle-Växjö, Mora-Brynäs, Djurgården-Frölunda (alla 15.15), Skellefteå AIK-Linköping, Karlskrona-Malmö (båda 18.00).

Söndag 7 januari

HV71-Färjestad (15.15).

Torsdag 11 januari

Rögle-Brynäs, Växjö-Karlskrona, Färjestad-Djurgården, Malmö-Luleå, HV71-Frölunda, Linköping-Mora (alla 19.00).

Fredag 12 januari

Skellefteå AIK-Örebro (19.00).

Lördag 13 januari

Luleå-Rögle, Djurgården-HV71, Brynäs-Frölunda, Färjestad-Karlskrona, Malmö-Växjö (alla 15.15), Mora-Linköping, Örebro-Skellefteå AIK (båda 18.00).

Söndag 14 januari

Färjestad-Karlskrona (14.00).

Torsdag 18 januari

Skellefteå AIK-Karlskrona, Rögle-Mora, Växjö-Luleå, Frölunda-Färjestad, Djurgården-Brynäs, Örebro-Linköping (alla 19.00).

Fredag 19 januari

HV71-Malmö (19.00).

Lördag 20 januari

Färjestad-Skellefteå AIK, Brynäs-Djurgården, Växjö-Linköping (alla 15.15), Örebro-Rögle, Karlskrona-Mora, Frölunda-Luleå (alla 18.00).

Tisdag 23 januari

Linköping-Örebro, Malmö-HV71 (båda 19.00).

Torsdag 25 januari

Karlskrona-Frölunda, Luleå-Färjestad, Mora-Växjö, Örebro-Malmö, Brynäs-Linköping, Djurgården-Rögle, HV71-Skellefteå AIK (alla 19.00).

Lördag 27 januari

Skellefteå AIK-Frölunda, Rögle-Karlskrona, Malmö-Mora, Linköping-Luleå (alla 15.15), Växjö-Djurgården, Färjestad-Örebro, HV71-Brynäs (alla 18.00).

Söndag 28 januari

Färjestad-Luleå (14.00), Mora-Malmö (15.15).

Måndag 29 januari

Djurgården-Frölunda (19.00).

Tisdag 30 januari

Skellefteå AIK-Rögle, Örebro-HV71, Brynäs-Malmö, Växjö-Mora, Karlskrona-Linköping, Frölunda-Djurgården (alla 19.00).

Torsdag 1 februari

Mora-Karlskrona, Rögle-Brynäs, Linköping-Skellefteå AIK, HV71-Växjö, Malmö-Örebro, Djurgården-Luleå (alla 19.00).

Lördag 3 februari

Mora-Skellefteå AIK, Rögle-Örebro, Linköping-HV71, Frölunda-Färjestad, Brynäs-Växjö (alla 15.15), Karlskrona-Malmö, Luleå-Djurgården (båda 18.00).

Måndag 5 februari

Malmö-Rögle (19.00).

Torsdag 8 februari

Färjestad-Linköping, HV71-Mora, Luleå-Brynäs, Skellefteå AIK-Frölunda, Växjö-Djurgården, Örebro-Karlskrona (alla 19.00).

Lördag 10 februari

Linköping-Malmö, HV71-Brynäs, Örebro-Luleå (alla 15.15), Skellefteå AIK-Växjö, Mora-Färjestad, Djurgården-Karlskrona, Rögle-Frölunda (alla 18.00).

Torsdag 15 februari

Brynäs-Örebro (19.00).

Lördag 24 februari

Färjestad-Skellefteå AIK, Djurgården-Linköping, Brynäs-Karlskrona, Mora-Rögle (alla 15.15), Örebro-Frölunda, Luleå-Växjö, HV71-Malmö (alla 18.00).

Tisdag 27 februari

Karlskrona-Luleå, Skellefteå AIK-Örebro, Växjö-Rögle (alla 19.00).

Onsdag 28 februari

Mora-Linköping, Djurgården-Brynäs, Färjestad-HV71, Frölunda-Malmö (alla 19.00).

Torsdag 1 mars

Luleå-Mora, Örebro-Växjö, Brynäs-Frölunda, Linköping-Färjestad, HV71-Skellefteå AIK, Malmö-Djurgården (alla 19.00).

Fredag 2 mars

Rögle-Karlskrona (19.00).

Lördag 3 mars

Luleå-Malmö, Frölunda-HV71, Djurgården-Mora, Växjö-Linköping (alla 15.15), Färjestad-Örebro, Karlskrona-Rögle, Brynäs-Skellefteå AIK (alla 18.00).

Tisdag 6 mars

Skellefteå AIK-Djurgården, Mora-Brynäs, Örebro-Karlskrona, Linköping-Rögle, HV71-Luleå, Malmö-Färjestad, Frölunda-Växjö (alla 19.00).

Torsdag 8 mars

Luleå-Skellefteå AIK, Mora-Örebro, Brynäs-Linköping, Djurgården-HV71, Rögle-Färjestad, Växjö-Malmö, Karlskrona-Frölunda (alla 19.00).

Lördag 10 mars

Skellefteå AIK-Karlskrona, Örebro-Djurgården, Rögle-Luleå, Färjestad-HV71, Linköping-Växjö, Frölunda-Brynäs, Malmö-Mora (alla 15.15).

TT

ARTIKELN HANDLAR OM