Veckans tv-fotboll 7/2–13/2

Publicerad:
Uppdaterad:

MÅNDAG

Burghausen–Dynamo Dresden, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

TISDAG

Irland–Portugal, U21, RTPI 18.00, direkt.

Elfenbenskusten–Demokratiska Republiken Kongo, Eurosport 19.00, direkt.

Wales–Tyskland, U21 EM-kval, DSF 19.30, direkt.

England–Holland, U21, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

ONSDAG

Malta–Norge, TV2 Norge 18.55, direkt.

Albanien-Ukraina, VM-kval, DSF och Viasat Sport Danmark, 19.45, direkt.

Tyskland–Argentina, ARD 20.15, direkt.

Grekland–Danmark, VM-kval, TV2 Danmark 20.20, direkt.

Marocko–Kenya, VM-kval, RTM1 Europe 20.30, direkt.

Irland–Portugal, RTPI 20.30, direkt.

England–Holland, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Frankrike–Sverige, Canal+ 20.45, direkt.

Italien–Ryssland, Rai Uno 21.00, direkt.

Spanien-San Marino, VM-kval, TVEI 22.15, direkt.

Bahrain–Iran, VM-kval, Eurosport 2 16.30, direkt.

TORSDAG

Manchester United–Middlesbrough, reserver, Viasat Sport 2 19.15, direkt.

LÖRDAG

Everton-Chelsea, Premier League, Canal+ 13.45, direkt.

Caykur Rizespor-Galatasaray, Superligue, Lig TV 15.00, direkt.

Hamburger SV-VfB Stuttgart, Bundesliga, NRK2 15.25, direkt, Kanal 5 15.30.

Queens Park Rangers–Preston, The Championship, Viasat Sport 1 15.45, direkt.

Blackburn–Norwich, Premier League, Canal+ Sport 15.55, direkt.

Birmingham-Liverpool, Premier League, Canal+ 16.00, direkt.

Rosenborg–Esbjerg, Royal League, Canal Digital 16.00, direkt.

Djurgården–Vålerenga, Royal League, Canal Digital 16.00, direkt.

Bayer Leverkusen–Mainz, Bundesliga, NRK2 17.25, direkt.

Libourne–AS Monaco, Coupe de France, Eurosport 2 18.00, direkt.

Besiktas–Denlzlispor, Superligue, Lig TV 18.00, direkt.

Bolton–Middlesbrough, Premier League, Canal+ Sport 18.10, direkt.

Tottenham–West Bromwich, FA, Viasat Sport 1 18.30, direkt.

AZ Alkmaar-PSV Eindhoven, Eredivisie, DSF 19.30, direkt.

Zaragoza–Barcelona, Primera Division, Kanal 5 Danmark 19.55, direkt.

Inter–Roma, Serie A, Canal+ 20.25, direkt. Lille–Lens, Coupe de France, Eurosport 20.45, direkt.

Valencia–Deportivo, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Sporting Braga–Benfica, Superliga, RTPI 22.15, direkt.

SÖNDAG

Manchester City–Manchester United, Premier League, Canal+ 13.55, direkt.

IFK Göteborg–Bröndby, Royal League, Kanal 5 14.30, direkt.

Juventus–Udinese, Serie A, Canal+ Sport 14.55, direkt.

Iraklis–PAOK, Ethniki Kategoria, Alpha TV 15.45, direkt.

Sheffield U–West Ham, FA, Viasat Sport 1 16.55, direkt.

FC Köpenhamn-Tromsö, Royal League, Kanal 5 Danmark 17.00, direkt.

Panionios–AEK Athen, Ethniki Kategoria, Alpha TV 18.00, direkt.

Fenerbache–Istanbulspor, Superlig, Lig TV 18.00, direkt.

Osasuna–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Reggina–Milan, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Athletic Bilbao–Real Betis, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Paris Saint-Germain-Bordeaux, Coupe de France, Eurosport 2 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren

Publicerad: