Veckans tv-fotboll 1/3–6/3

Publicerad:
Uppdaterad:

Här är höjdarna i soffan

TISDAG

Illichives–Shaktar Donetsk, Ukrainian Premier League, TRK Ukraine 16.00, direkt.

Clemonto-Lyon, Coupe de France, Eurosport 2 18.00, direkt.

Diyarbakir–Galatasaray, turkiska cupen, Show TV 19.00, direkt.

Schalke 04-Hannover, DFB Pokal, ZDF 20.15, direkt.

Nimes-Nice, Coupe de France, Eurosport 2 20.45, direkt.

Sheffield United–Arsenal, FA-cupen, Viasat Sport 1 21.00, direkt.

Barcelona–Espanyol, Primera Division, Kanal 5 Danmark 21.55, direkt.

ONSDAG

Rennes-AS Monaco, Coupe de France, Eurosport 17.00, direkt.

Fenerbache-Kayserispor, turkiska cupen, Show TV 19.30, direkt.

Freiburg–Bayern München, DFB Pokal, ARD 20.15, direkt.

Nottingham Forest-Tottenham, Viasat Sport 1 20.40,, direkt.

Auxerre–Paris Saint-Germain, Coupe de France, Eurosport 20.45, direkt.

Real Madrid–Real Betis, Primera Division, Kanal 5 Danmark 20.55, direkt.

Setubal-Sporting Braga, cup, RTPI 22.15, direkt.

Fluminense-Campinenese, Copa do Brasil, TV8 Turkey 00.30, direkt.

TORSDAG

FC Köpenhamn–Rosenborg, Royal League, Kanal 5 Danmark 20.00, direkt.

Vålerenga-IFK Göteborg, Royal League, Kanal 5 20.30, direkt.

Benfica-Beira Mar, RTPI 22.15, direkt.

FREDAG

Burnley–Sunderland, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

LÖRDAG

Aston Villa–Middlesbrough‚ Premier League,, Canal+ 13.45, direkt.

Universitatea Craiova–Arges, Divizia A, TV Romania International 14.00, direkt.

CSKA Sofia–Slavia Sofia, Zagorka Championship, TV Bulgaria 14.15, direkt.

Sakaryaspor-BB Ankarasport, Superligue, TRT1 15.00, direkt.

Bayern München–Werder Bremen, Bundesliga, Kanal 5 15.30, direkt.

Wigan–Ipswich, The Championship, Viasat Sport 1 15.45, direkt.

Newcastle–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 15.55, direkt.

Crystal Palace-Manchester City, Premier League, Canal+ 16.00, direkt.

Osasuna–Barcelona, Primera Division, TV4 Plus 17.55, direkt.

Galatasaray–Besiktas, Superligue, Lig TV 18.00, direkt.

Norwich–Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 18.10, direkt.

Valencia–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 19.55, direkt.

Southampton-Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 20.10.

Roma–Juventus, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Atletico Madrid–Sevilla, Primera Division, Kanal 5 Danmark 21.55, direkt.

Fulham–Charlton, Premie League, Canal+ 22.00.

Penafiel-FC Porto, Superliga, RTPI 22.30, direkt.

Monterrey-Puebla, Tomeo Comex Clausura, Galavision Europe 00.00, direkt.

Guadalajara-Dorados, Tomeo Comex Clausura, Galavision Europe 02.00, direkt.

SÖNDAG

West Bromwich–Birmingham, Premie League, Canal+ Sport 12.55, direkt.

Shaktar Donetsk-Volyn, Ukrainian Premier League, TRJ Ukriaine 14.00, direkt.

Inter-Lecce, Serie A, Canal+ 14.45, direkt.

Messina–Lazio, Serie A, Canal+ Sport 14.55, direkt.

Gaziantepspor–Trabzonspor, Superligue, Lig TV 15.00, direkt.

Arsenal Kiev-Dnipro, Ukrainian Premier League, Inter+ 15.00, direkt.

Basel-Grasshoppers, Nationalliga A, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

Everton-Blackburn, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Nurnburg–Borussia Dortmund, Bundesliga, NRK2 17.25, direkt.

Amager-FC Köpenhamn, danska cupen, Viasat Sport 2 17.25, direkt.

Malatyaspor-Fenerbache, Superligue, Lig TV 18.00, direkt.

Athletic Bilbao-Albacete, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Dinamo Bucuresti-Farul, Divizia A, TV Romania International 19.15, direkt.

Livorno-Palermo, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

St Etienne–Olympique Marseille, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

Deportivo La Coruna–Malaga, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren

Publicerad: