Veckans tv-fotboll 31/10-6/11

MÅNDAG

SPORTBLADET

Chelsea–Charlton, reservlagsmatch, Viasat Sport 2 19.45, direkt.

1860 München–Aachen, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Brescia–Modena, Serie B, Eurosport 2 20.30, direkt.

Manchester City–Aston Villa, Premier League, Canal+ Sport 20.55, direkt.

TISDAG

Schalke 04–Fenerbahce, Champions League, TV3+ 19.30, direkt.

Rosenborg–Real Madrid, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

Real Betis–Chelseas, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

Liverpool–Anderlecht, Champions League, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

PSV Eindhoven–Milan, Champions League, Viasat Sport 3 20.40, direkt.

Bratislava–Rangers, Champions League, Viasat Xtra 1 20.40, direkt.

Inter-Porto, Champions League, Viasat Xtra 2 20.40, direkt.

Olympiakos–OL Lyon, Champions League, Viasat Xtra 3 20.40, direkt.

ONSDAG

Juventus–Bayern München, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

Arsenal-Sparta Praha, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

Barcelona–Panathinaikos, Champions League, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Lille–Manchester United, Champions League, Viasat Sport 3 20.40, direkt.

FC Thün–Ajax, Champions League, Viasat Xtra 1 20.40, direkt.

Club Brügge–Rapid Wien, Champions League, Viasat Xtra 2 20.40, direkt.

Werder Bremen–Udinese, Champions League, Viasat Xtra 3 20.40, direkt.

Benfica–Villareal, Champions League, Viasat Xtra 4 20.40, direkt.

TORSDAG

Hamburger SV–Viking, Uefacupen, DSF 18.30, direkt.

Heerenveen–CSKA Moskva, Uefacupen, Eurosport 20.30, direkt.

Strasbourg–Tromsö, Uefacupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Bröndby-Maccabi Petach-Tikva, Uefacupen, TV2 Danmark 20.45, direkt.

Stuttgart–Shaktar Donetsk, Uefacupen, DSF 20.34, direkt.

Palermo–Lokomotiv Moskva, Ueacupen, Rai Tre 21.00, direkt.

LÖRDAG

Sportul–Bacau, Divizia A, TVRI 13.00, direkt.

Aston Villa–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 13.45, direkt.

Newcastle–Birmingham, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Arsenal–Sunderland, Premier League,Canal+ Sport 16.00, direkt.

Mantova–Brescia, Serie B, Rai Sport Sat 16.00, direkt.

Esbjerg–FC Köpenhamn, danska ligan,Viasat Sport 2 16.55, direkt.

Toulouse–OL Lyon, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.10, direkt.

Portsmouth–Wigan, Premier League, Canal+ 18.10, direkt.

Espanyol–Athletic Bilbo, Primera Division, TV2 Zebra Norge 20.00,

direkt.

Lazio–Inter, Serie A, Viasat Sport 2 20.25, direkt.

Villareal–Valencia, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Toluca–Dorados, Torneo Apertura, Galavision Europe 22.00, direkt.

Blackburn–Charlton, Premier League, Canal+ Sport 22.00.

Monterrey–Veracruz, Torneo Apertura, Galavision Europe 00.00, direkt.

SÖNDAG

NEC-Ajax, Eeredivise, Viasat Sport 2 12.25, direkt.

Milan–Udinese, Serie A, Canal+ Sport 14.40, direkt.

Everton–Middlesbrough, Premier League, Canal+ Sport 14.55, direkt.

AGF–FC Nordsjälland, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Sönderjyske–Horsens, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Cagliari–Treviso, Serie A, TV4 15.00, direkt.

Arsenal Kiev–Metalurg D, Ukrainian Premier League, RTK KIev 15.00,

direkt.

Basel–St Gallen, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

Manchester United–Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

AaB–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 2 17.25, direkt.

Unam–Atlante, Torneo Apertura, Galavision Europe 19.00, direkt.

Real Madrid–Real Zaragoza, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Benfica-Rio Ave, Superliga, Sportexpressen 20.10, direkt.

Palermo–Sampdora, Serie A, Canal+ Sport 20.15, direkt.

Paris Saint Germain–AS Monaco, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Getafe–Barcelona, Primera Division 21.00, direkt.

Club America–Cruz Azul, Torneo Apertura, Galavision Europe 00.00,

direkt.

Urval: Frank Östergren