Veckans tv-fotboll 31 oktober–5 november

SPORTBLADET

Champions League, allsvenskan, Premier League – här är höjdarna i soffan

TISDAG

Spartak Moskva–Inter, Champions League, Viasat Sport 1 18.00, direkt.

Hammarby–Gefle, allsvenskan, PPV 18.50, direkt.

Bayern München-Sporting, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

Barcelona–Chelsea, Champions League, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Liverpool–Bordeaux, Champions League, Viasat Sport 3 20.40, direkt.

Roma–Olympiakos, Champions League, Viasat Xtra 1 20.40, direkt.

PSV Eindhoven–Galatasaray, Champions League, Viasat Xtra 2 20.40,

direkt.

Shaktar Donetsk–Valencia, Champions League, Viasat Xtra 3 20.40

Levski Sofia–Werder Bremen, Champions League, Viasat Xtra 4 20.40,

direkt.

ONSDAG

Sydkorea–Italien, Peace Cup, damer, Eurosport 2 06.30, direkt.

Brasilien–Kanada, Peace Cup, damer, Eurosport 09.00, direkt.

FC Köpenhamn–Manchester United, Champions League, Viasat Sport 1 20.00,

direkt.

Arsenal–CSKA Moskva, Champions League, TV6 20.30, direkt.

Lyon–Dynamo Kiev, Champions League, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Real Madrid–Steua Bucharest, Champions League, Viasat Sport 3 20.40,

direkt.

Benfica–Celtic, Champions League, Viasat Xtra 1 20.40, direkt.

Milan-Anderlecht, Champions League, Viasat Xtra 2 20.40, direkt.

AEK Aten–Lille, Champions League, Viasat Xtra 3 20.40, direkt.

Hamburger SV–FC Porto, Champions Leasgue, Viasat Xtra 4 20.40, direkt.

TORSDAG

Holland–USA, Peace cup, damer, Eurosport 2 06.30, direkt.

Heerenveen–OB, Uefacupen, DSF 18.45, direkt.

Zulte Waregem–Sparta Praha, Uefecupen, Eurosport 20.30, direkt.

Palermo–Newcastle, Uefacupen, La 7 20.45, direkt.

Celta Vigo–Eintracht Frankfurt, Uefacupen, DSF 21.00, direkt.

Tottenham–Club Brügge, Uefacupen, Sportexpressen 21.00, direkt.

FREDAG

Fenerbahce–Gaziantepspor, Superlig, LIG TV 19.00, direkt.

MTK Hungaria–Honved, ungerska ligan, Duna TV 19.00, direkt.

LÖRDAG

Luch Energiya–Amkar, ryska ligan, Planta Sport RTR 10.00, direkt.

Torpedo Moskva–FC Moskva, ryska ligan, Planeta Sport RTR 12.00, direkt.

Poli Timisoara–Farul Constanta, Divizia A, TVRI 13.00, direkt.

Rosenborg–Start, Tippeligan, TV2 Zebra Norge 13.30, direkt.

Kolbotn-Umeå, Womans Cup, NRK1 13.45, direkt.

Fulham-Everton, Premier League, Canal+ Sport 1 13.45, direkt.

HJK Helsingfors–Kokkalan PV, Suomen cup, TV Finland 14.00, direkt.

Metalurg Donetsk–Illichivets, Vyscha Lina, Inter Plus 15.00, direkt.

Barnsley–Leeds, The championship, Viasat Sport 2 15.55, direkt.

Celtic–Hearts, Scottish Premier League, Viasat Sport 3 15.55, direkt.

Manchester United–Portsmouth, Premier League, Canal+ Sport 1 16.00,

direkt.

Bolton–Wigan, Portsmouth, Premier League, Canal+ Sport 2 16.00, direkt.

Nordsjälland–Aab, danska ligan, TV3+ Danmark 17.00, direkt.

Rennes–Lyon, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.10, direkt.

Parma–Siena, serie A, Canal+ Sport 2 17.55, direkt.

Sakaryaspor–Trabzonspor, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Newcastle-Sheffield United, Premier League, Canal+ Sport 1 18.15,

direkt.

St Etienne–Toulouse, Ligue 1 19.55, direkt.

Mallorca–Atletico Madrid, Primera Division, Sportexpressen 19.55,

direkt.

Reggina–Catania, serie A, Canal+ Sport 1 20.25, direkt.

Deportivo La Coruna–Barcelona, Premiera Division, TV4 Plus 21.55,

direkt.

San Luis–Pumas UNAM, Mexican primera division, Estrellas Europe 22.00,

direkt.

Atlante–Club America, Mexican primera division, Estrellas Europe 00.00,

direkt.

Tigres UAL-Queretaro, Mexican primera division, Estrellas Europe 02.00,

direkt.

SÖNDAG

CSKA Moskva–Zenit St Petersburg, ryska liga, ORT International 12.00,

direkt.

Vihren–CSKA Soifa, PFG A, TV Bulgaria 13.00, direkt.

Heracles–Ajax, Eredivisie, Viasat Sport 1 14.25, direkt.

Inter–Ascoli, serie A, Canal+ Sport 2 14.55, direkt.

Vejle-OB, danska ligan, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Silkeborg-FC Midtjylland, danska ligan, Viasat Sport 3 14.00, direkt.

Caykur Rizespor–Galatasaray, Superlig, LIG TV 15.00, direkt.

Randers–Esbjerg, danska ligan, Viasat Xtra 1 15.00, direkt.

Viborg–Horsens, danska ligan, Viasat Xtra 2 15.00, direkt.

Tottenham-Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 1 16.55, direkt.

Sevilla–Osasuna, Primera Division, Sportexpressen 16.55, direkt.

FC Köpenhamn–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 1 17.55, direkt.

Vålerenga–Tromsö, Tippeligan, TV2 Zebra Norge 17.55, direkt.

Viking–Brann, Tippeligan, TV2 Norge 17.55, direkt.

Antalyaspor–Besiktas, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Aris Thessaloniki-AEK Aten, grekiska ligan, ERT Sat 18.00, direkt.

Real Madrid–Celta Vigo, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Roma–Fiorentina, serie A, Canal+ Sport 1 20.25, direkt.

Paris Saint Germain-Lens, Ligue 1 20.55, direkt.

Espanyol-Valencia, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren