Veckans tv-fotboll 25-30 oktober

SPORTBLADET

Sportbladets guide till bästa matcherna i soffan

TISDAG

Trabzonspor–Kayserispor, Türkiye Kupasi, Lig TV 19.00, direkt.

Crystal Palace–Liverpool, engelska ligacupen, Viasat Sport 1 20.40,

direkt.

Nantes–Lyon, Coupe de la Ligue, France 3 21.00, direkt.

ONSDAG

Bordeaux–OL Marseille, Coupe de la Ligue, France 2 17.00, direkt.

Dynamo Kiev–Metalist Kharkov, Ukriana cup, STB Kiev 17.00, direkt.

Konyaspor–Besiktas, Türkiye Kupasi, Lig TV 18.00, direkt.

CSKA Sofia–Loko Plovdiv, bulgariska ligan, TV Bulgaria 18.30, direkt.

Landskrona–Gais, kval allsvenskan, 24 19.00, direkt.

Esbjerg–Bröndby, danska ligan, TV3+ 19.00, direkt.

AGF–Viborg, danska ligan, Viasat Sport 2 19.00, direkt.

Horsens–Silkeborg, Viastat Sport 3 19.00, direkt.

Ankaragücü–Fenerbache, Türkiye Kupasi, Lig TV 20.15, direkt.

Erzebirge Aue–Bayern München, DFB pokal, ZDF 20.15, direkt.

Inter–Roma, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Modena–Cremonese, Serie B, Rai Sport Sat 20.30, direkt.

Barcelona–Malaga, Primera division, Kanal 5 Danmark 20.30, direkt.

Chelseas–Charlton, engelska ligacupen, Viasat Sport 1 20.40, direkt.

Deportivo La Coruna–Real Madrid, Primera divison, Kanal 5 Danmark

22.00, direkt.

TORSDAG

Galatasaray–Mersin Idman Yurdu, Türkiye Kupasi, Lig TV 19.45, direkt.

FREDAG

Ajax–Heerenveen, Eredivise, Viasat Sport 1 20.25, direkt.

Burnley–Hull, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

LÖRDAG

Umeå–Djurgården/Älvsjö, cupfinal, damer, Kanal 5 11.55, direkt.

Tottenham–Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 14.00, direkt.

Djurgården–Åtvidaberg, cupfinal, herrar, Kanal 5 15.10, direkt.

Hqmburg–Schalke 04, Bundesliga, Kanal 5 Danmark 15.30, direkt.

Chelsea–Blackburn, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Liverpool–West Ham, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Birmingham–Everton, Premier League, Canal+ Sport 18.15, direkt.

Milan–Juventus, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Athletic Bilbao–Celta Vigo, Primera division, TV4 Plus 21.55, direkt.

Charlton–Bolton, Premier League, Canal+ Sport 22.30.

Atlante–Chiapas, Torneo Apertura, Galavision Europe 00.00, direkt.

Tigres–Toluca, Torneo Apertura, Galavision Europe 02.00, direkt.

Nacaxa–Pachuca, Torneo Apertura, Galavision Europe 03.30, direkt.

SÖNDAG

Fiorentina–Cagliari, Serie A, Canal+ Sport 14.40, direkt.

Lecce–Messina, Serie A, TV4 15.00, direkt.

Gais–Landskrona, kval allsvenskan,24 16.03, direkt.

Grasshopper–Young Boys, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

West Bromwich–Newcastle, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Unam–Club America, Torne Apertura, Galavision Europe 19.00, direkt.

Barcelona–Real Sociedad, Primera division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Atletico Madrid–Villareal, Primera division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Udinese–Parma, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Auxerre–Paris Saint Germain, Ligue 1, VIasat Sport 2 20.40, direkt.

Boavista–Sporting, Superliga, Sportexpressen 22.25, direkt.