Alla matcherna – och tv-kanal

avSportbladet.se

SPORTBLADET

Uppdelat mellan TV4 och SVT

Tidigaste matchen startar 18.00 svensk tid, den senaste 03.00. Men de flesta ligger på alldeles ypperlig kvällstid för en fotbollsintresserad svensk.

Här är hela programmet.

✓ Så spelas fotbolls-VM

Torsdag 12 juni 22.00 Brasilien–Kroatien SVT

Fredag 13 juni 18.00 Mexiko–Kamerun TV4

Fredag 13 juni 21.00 Spanien–Holland SVT

Fredag 13 juni 24.00 Chile–Australien TV4

Lördag 14 juni 18.00 Colombia–Grekland SVT

Lördag 14 juni 21.00 Uruguay–Costa Rica TV4

Lördag 14 juni 24.00 England–Italien TV4

Söndag 15 juni 03.00 Elfenbenskusten–Japan TV4

Söndag 15 juni 18.00 Schweiz–Ecuador TV4

Söndag 15 juni 21.00 Frankrike–Honduras SVT

Söndag 15 juni 24.00 Argentina–Bosnien TV4

Måndag 16 juni 18.00 Tyskland–Portugal SVT

Måndag 16 juni 21.00 Iran–Nigeria TV4

Måndag 16 juni 24.00 Ghana–USA SVT

Tisdag 17 juni 18.00 Belgien–Algeriet SVT

Tisdag 17 juni 21.00 Brasilien–Mexiko TV4

Tisdag 17 juni 24.00 Ryssland–Sydkorea SVT

Onsdag 18 juni 18.00 Australien–Holland SVT

Onsdag 18 juni 21.00 Spanien–Chile TV4

Onsdag 18 juni 24.00 Kamerun–Kroatien SVT

Torsdag 19 juni 18.00 Colombia–Elfenbenskusten TV4

Torsdag 19 juni 21.00 Uruguay–England SVT

Torsdag 19 juni 24.00 Japan–Grekland TV4

Fredag 20 juni 18.00 Italien–Costa Rica SVT

Fredag 20 juni 21.00 Schweiz–Frankrike TV4

Fredag 20 juni 24.00 Honduras–Ecuador SVT

Lördag 21 juni 18.00 Argentina–Iran TV4

Lördag 21 juni 21.00 Tyskland–Ghana SVT

Lördag 21 juni 24.00 Nigeria–Bosnien TV4

Söndag 22 juni 18.00 Belgien–Ryssland SVT

Söndag 22 juni 21.00 Sydkorea–Algeriet TV4

Söndag 22 juni 24.00 USA–Portugal SVT

Måndag 23 juni 18.00 Holland–Chile TV4

Måndag 23 juni 18.00 Australien–Spanien TV4

Måndag 23 juni 22.00 Kroatien–Mexiko SVT

Måndag 23 juni 22.00 Kamerun–Brasilien SVT

Tisdag 24 juni 18.00 Costa Rica–England SVT

Tisdag 24 juni 18.00 Italien–Uruguay SVT

Tisdag 24 juni 22.00 Grekland–Elfenbenskusten TV4

Tisdag 24 juni 22.00 Japan–Colombia TV4

Onsdag 25 juni 18.00 Bosnien–Iran TV4

Onsdag 25 juni 18.00 Nigeria–Argentina TV4

Onsdag 25 juni 22.00 Ecuador–Frankrike SVT

Onsdag 25 juni 22.00 Honduras–Schweiz SVT

Torsdag 26 juni 18.00 Portugal–Ghana SVT

Torsdag 26 juni 18.00 USA–Tyskland SVT

Torsdag 26 juni 22.00 Algeriet–Ryssland TV4

Torsdag 26 juni 22.00 Sydkorea–Belgien TV4

Lördag 28 juni 18.00 Åttondel 1, 1A-2B SVT

Lördag 28 juni 22.00 Åttondel 2, 1C-2D TV4

Söndag 29 juni 18.00 Åttondel 3, 1B-2A TV4

Söndag 29 juni 22.00 Åttondel 4, 1D-2C SVT

Måndag 30 juni 18.00 Åttondel 5, 1E-2F SVT

Måndag 30 juni 22.00 Åttondel 6, 1G-2H TV4

Tisdag 1 juli 18.00 Åttondel 7, 1F-2E TV4

Tisdag 1 juli 22.00 Åttondel 8, 1H-2G SVT

Fredag 4 juli 18.00 Kvart 1, vinnare Å5-Å6 SVT

Fredag 4 juli 22.00 Kvart 2, vinnare Å1-Å2 TV4

Lördag 5 juli 18.00 Kvart 3, vinnare Å7-Å8 TV4

Lördag 5 juli 22.00 Kvart 4, vinnare Å3-Å4 SVT

Tisdag 8 juli 22.00 Semi 1, vinnare K2-K1 TV4

Onsdag 9 juli 22.00 Semi 2, vinnare K4-K3 SVT

Lördag 12 juli 22.00 Bronsmatch SVT

Söndag 13 juli 21.00 Final TV4