Veckans tv-fotboll 24–29 oktober

SPORTBLADET

Här är höjdarna i rutan – dag för dag

TISDAG

Vestel Manisaspor-Trabzonspor, Turkiye Kupasi, LIG TV 19.00, direkt.

Köln-Schalke 04, DFB pokal, ZDF 20.30, direkt.

Chesterfield-West Ham, ligacupen, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

ONSDAG

St Etienne-OL Marsielle, Coupe de la Ligue, France 2 17.00, direkt.

Bröndby-Aab, danska ligan, Viasat Sport 2 17.55, direkt.

Galatasaray-Bursaspor, Turkiye Kupasi, LIG TV 19.00, direkt.

OB-FC Köpenhamn, danska ligan, TV3+ Danmark 20.00, direkt.

Chievo-Milan, serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Bayern München-Kaiserslautern, DFB pokal, Viasat Sport 3 20.25, direkt.

Crewe–Manchester United, ligacupen, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Lyon-Paris Saint Germain, Coupe de la Ligue, France 2 21.00, direkt.

Badalon-Barcelona, Copa del Rey, Sportexpressen 21.55, direkt.

TORSDAG

AIK-IFK Göteborg, allsvenskan, Canal+ Sport 18.40, direkt.

Umeå-Linköping, svenska cupen damer, Sportexpressen 18.55, direkt.

Fenerbahce-Gaziantepspor, Turkiye Kupasi, LIG TV 19.00, direkt.

FREDAG

Cherno More-Levski Sofia, A PFG, TV Bulgaria 14.00, direkt.

Burnley–Preston, The championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Perugia-Foggia, serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

Beira Mar-Sporting Lisbon, Superliga, Sportexpressen 21.25, direkt.

LÖRDAG

Sheffield United-Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 13.30, direkt.

Trondhems Örn–Kolbotn, allnorskan damer, TV2 Norge 14.00, direkt.

Arsenal-Everton, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Leeds–Southend, The Championship, Viasat Sport 2 15.55, direkt.

Bolton-Manchester United, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Galatasaray–Genclerbirgi, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Newcastle-Charlton, Premier League, Canal+ Sport 18.15, direkt.

Heerenveen–Ajax, Eredivisie, Viasat Sport 2 19.25, direkt.

Paris Saint Germain-Rennes, Ligue 1, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Barcelona-Recreativo, Primera Division, Sportexpressen 19.55, direkt.

Milan-Inter, serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Gimnastic–Real Madrid, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

SÖNDAG

Sogndal-Bodö Glimt, Norge division 2, TV2 Norge 12.50, direkt.

Malmö-Umeå, allsvenskan, damer, TV4 Plus 13.35, direkt.

Ipswich–Luton, The championship, Viasat Sport 2 14.10, direkt.

Helsingborg-Elfsborg, allsvenskan, Canal+ Sport 14.40, direkt.

Lazio-Reggina, serie A, Sportexpressen 14.55, direkt.

Aab-Silkeborg, danska ligan, Viasat Sport 3 14.55, direkt.

Fiorentina-Palermo, serie A, Canal+ 14.55, direkt.

Besiktas-Skarayaspor, Superlig, LIG TV 15.00, direkt.

Getafe-Deportivo La Coruna, Primera Division, Sportexpressen 16.55,

direkt.

West Ham-Blackburn, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Nice-OL Marseille, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.55, direkt.

Rosenborg-Viking, Tippeligan, TV2 Norge 17.55, direkt.

FC Köpenhamn–Vejle, danska ligan, Viasat Sport 2 17.55, direkt.

Vestel Manisaspor-Fenerbahce, Superlig, LIG TV 18.00, direkt.

Brann-Ham Kam, Tippeligan, TV2 Zebra Norge 19.00, direkt.

Osasuna-Athletic Bilbao, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

Livorno-Empoli, serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Lyon-Nancy, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.55, direkt.

Atletico Madrid-Real Zaragoza, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren