Veckans tv-fotboll 20–26 februari

Här är höjdarna i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

Aachen–Energie Cottbus, Bundesliga 2,DSF 20.15, direkt.

TISDAG

Real Madrid–Arsenal, Champions League, ZTV 20.30

Benfica–Liverpool, Champions League, Viasat Sport 1 20.30

Bayern München–Milan, Champions League, Viasat Sport 2 20.40

PSV Eindhoven–OL Lyon, Champions League, Viasat Sport 2 20.40

ONSDAG

AEK Athen–Niki Volos, grekiska cupen, ERT Sat 18.00, direkt.

Chelsea–Barcelona, Champions League, ZTV 20.30, direkt.

Ajax–Inter, Champions League, Viasat Sport 1 20.30, direkt.

Newcastle–Charlton, Premier League, Canal+ Sport 20.40, direkt.

Werder Bremen–Juventus, Champions League, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Rangers–Villarreal, Champions League, Viasat Sport 3 20.40, direkt.

TORSDAG

Rapid Bucharest–Hertha Berlin, Uefacupen, DSF 16.15, direkt.

Zenit–Rosenborg, Uefacupen, Viasat Sport 1 17.55, direkt.

Lyn–FC Midtjylland, Royal League, Kanal 5 Danmark 18.00, direkt.

Djurgården–Vålerenga, Royal League, Canal+ Sport 18.20, direkt.

Hamburger SV–Thün, Uefacupen, DSF 18.30, direkt.

Lilleström–IFK Göteborg, Royal League, TV Norge 20.30, direkt.

FC Köpenhamn–Hammarby, Kanal 5 Danmark 20.35, direkt.

Middlesbrough–VfB Stuttgart, Uefacupen, DSF 20.45, direkt.

Roma–Club Brügge, Uefacupen, Rai Due 20.55, direkt.

Steua Bukarest–Heerenveen, Uefacupen, Eurosport 2 21.15, direkt.

Espanyol–Schalke 04, Uefacupen, DSF 21.30, direkt.

FREDAG

Perugia–Massese, Serie C1, Rai Sat Sport 20.40, direkt.

Bologna–Torino, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

LÖRDAG

Bayern München–Frankfurt, Bundesliga, Sportexpressen 20.25, direkt.

Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach, Bundesliga, Kanal 5 Danmark 15.30, direkt.

West Ham–Everton, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Blackburn–Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Newcastle–Everton, Premier League, Canal+ Sport 18.15, direkt.

OL Lyon–Rennes, Ligue 1, Viasat Sport 1 19.55, direkt.

Sampdoria–Juventus, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Parma–Fiorentina, Serie A, Canal+ Sport 20.25, direkt.

Real Zaragoza–Barcelona, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

SÖNDAG

AZ Alkmaar–PSV Eindhoven, Eredivisie, Viasat Sport 1 12.25, direkt.

Liverpool–Manchester City, Premier League, Canal+ Sprot 13.15, direkt.

Manchester City–Sunderland, Premier League, Canal+ 14.25, direkt.

Cagliari–Chievo, Serie A, TV 14.30, direkt.

Inter–Udinese, Serie A, Canal+ Sport 15.15, direkt.

Manchester United_Wigan, Ligacupen, Viasat Sport 1 15.45, direkt.

Young Boys–Grasshopper, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

Middlesbrough–West Bromwich, Premier League, Canal+ Sport 17.10, direkt.

Hamburger SV–VfB Stuttgart, Bundesliga, Sportexpressen 17.25, direkt.

Real Mallorca–Real Madrid, Primera Division, TV4 plus 19.00, direkt.

OL Marseille–Nice, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Benfica–FC Porto, Superliga, Sportexpressen 20.40, direkt.

Osasuna–Deportivo La Coruna, Primera Divsion, TV4 Plus 21.00, direkt.