Veckans tv-fotboll 27 februari–5 mars

Här är höjdarna i soffan

SPORTBLADET

MÅNDAG

Freiburg–1860 München, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Albionoleffe–Atalanta, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Pavia–Spezia, Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

TISDAG

Chelsea–West Ham, reserver, Viasat Sport 2 19.45, direkt.

Trinidad Tobago–Island, Sportexpressen 20.30, direkt.

ONSDAG

Irak-Kina, Asian Cup-kval, ART Sport 1 14.00. direkt.

Oman–Jordanien, Asian Cup-kval, Al Jazeera Sport 2 16.00, direkt.

Kuwait–Bahrain, Asian Cub-kval, Al Jazzera Sport 116.15, direkt.

Rysland–Brasilien, Sportexpressen 16.55, direkt.

Senegal–Norge, TV2 Norge 19.00, direkt.

Israel–Danmark, TV2 Danmark 19.50, direkt.

Turkiet–Tjeckien, ATV Turkey 20.00, direkt.

Kroatien–Argentina. Sportexpressen 20.10, direkt.

Irland–Sverige, TV3 20.30, direkt.

Portugal–Saudiarabien, RTPI 20.45, direkt.

Frankrike–Slovakien, Eurosport 20.45, direkt.

Italien–Tyskland, ARD 21.00, direkt.

England–Uruguay, Viasat Sport 2 21.00, direkt.

Spanien–Elfenbenskusten, TVEI 22.00, direkt.

TORSDAG

Manchester United–Wolverhampton, reserver, MUTV 19.15, direkt.

FREDAG

Sheffield United–Crewe, The Championship, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Arezzo–Verona, Serie B, Eurosport 2 20.45, direkt.

Teramo–Cittadella, Serie C, Rai Sport Sat 20.45, direkt.

LÖRDAG

West Bromwich–Chelsea, Premier League, Canal+ Sport 13.45, direkt.

Levski Sofia–Loko Plovdiv, bulgariska ligan, TV Bulgari1 14.00, direkt.

Bayern München–Hamburger SV, Bundesliga, Sportexpressen 15.25, direkt.

West Ham–Everton, Premier League, Canal+ 15.55, direkt.

Fulham–Arsenal, Premier League, Canal+ Sport 16.00, direkt.

Sochaux–Bordeux, Ligue 1, Visat Sport 2 17.10, direkt.

Liverpool–Charlton, Premier League, Canal+ Sport 18.15, direkt.

PSV Eindhoven–Heerenveen, Eredivisie, Viasat Sport 1 19.25, direkt.

Real Madrid–Atletico Madrid, Primera Division, TV2 Zebra Norge 20.00,

direkt.

Boavista–Sporting Braga, Superliga, RTPI 20.10, direkt.

Sampdoria–Juventus, Serie A, Canal+ 20.25, direkt.

Barcelona–Deportivo La Coruna, Primera Division, TV4 Plus 21.55, direkt.

SÖNDAG

Manchester City–Sunderland, Premier League, Canal+ 14.25, direkt.

Bröndby–FC Köpenhamn, danska cupen, Viasat Sport 2 14.55, direkt.

Chievo–Lazio, Serie A, Canal+ Sport 15.00, direkt.

Grasshopper–Zürich, Super League, Sat1 Schweiz 16.15, direkt.

Tottenham–Blackburn, Premier League, Canal+ Sport 17.00, direkt.

Borussia Mönchengladbach–Arminia Bielefeld, Bundesliga, Sportexpressen

17.25, direkt.

Sevilla–Athletic Bilbao, Primera Division, TV4 Plus 19.00, direkt.

FC Porto–Nacional, Superliga, RTPI 20.15,direkt.

Roma–Inter, Serie A, Canal+ Sport 20.15, direkt.

Paris Saint Germain–OL Marseille, Ligue 1, Viasat Sport 2 20.40, direkt.

Malaga–Valencia, Primera Division, TV4 Plus 21.00, direkt.

Urval: Frank Östergren