Veckans tv-fotboll 20-26 augusti

FOTBOLL

Se när ditt favoritlag spelar

MÅNDAG

Lyngby–Esbjerg, danska ligan, TV2 Sport Danmark 19.00, direkt.

FC Köln–Alemannia Aachen, Bundesliga 2, DSF 20.15, direkt.

Naval–Belenenses, Superliga, Canal+ Sport 20.40. direkt.

TISDAG

Nya Zeeland–England, U17 VM, Eurosport 10.00, direkt.

Brasilien–Nordkorea, U17 VM, Eurosport 13.00, direkt.

Tyskland–Irland, U21, DSF 17.30, direkt.

Montenegro–Slovenia, U21, TV Montenegro 17.30, direkt.

Slovakien–Frankrike, U21. Eurosport 19.00, direkt.

Sverige–Wales, U21, Viasat Sport 1 19.25, direkt.

Italien–Frankrike, U21, Rai Tre 21.00, direkt.

Portugal-Malta, U21, RTPI 22.00, direkt.

ONSDAG

Japan–Kamerun, Kirin Challenge Cup, Eurosport 11.30, direkt.

Norge–Danmark, U21, TV2 Sport Norge 17.00, direkt.

Tyskland–Schweiz, EM-kval damer, ARD 18.00, direkt.

Finland–Kazakhstan, EM-kval, Canal+ Sport 1 Finland 18.00, direkt.

Armenien–Portugal, EM-kval, RTPI 18.00, direkt.

Norge–Argentina, TV2 Norge 19.00, direkt.

Danmark–Irland, TV2 Danmark 20.00, direkt.

Grekland–Spanien, TVEI 20.30, direkt.

Sverige–USA, TV3 20.30, direkt.

Nordirland–Liechtenstein, EM-kval, VIasat Sport 2 20.40, direkt.

Ungern–Italien, Rai Uno 20.50, direkt.

England–Tyskland, Viasat Sport 1 20.55, direkt.

TORSDAG

Ghana–Tyskland, U17 VM, Eurosport 10.00, direkt.

Gif Sundsvall–BK Häcken, superettan, Sportexpressen 19.00, direkt.

FREDAG

England–Brasilien, U17 VM, Eurosport 10.00, direkt.

Arsenal Kiev–Metal Donetsk, Vyscha Liha, Inter Plus 18.00, direkt.

Diosgyör–Honved, NB1, Duna TV 19.00, direkt.

LÖRDAG

Spanien–Argentina, U17 VM 09.00, direkt.

Cardiff–Manchester United, U18, Viasat Sport 2 12.00, direkt.

Sunderland–Liverpool, Premier League, Canal+ Sport 1 13.45, direkt.

Nürnberg–Werder Bremen, Bundesliga, TV2 Sport Danmark 15.30, direkt.

Chelsea–Portsmouth, Premier League, Canal+ Sport 2 15.55, direkt.

Aston Villa–Fulham, Premier League, Canal+ Mix 15.55, direkt.

Arsenal–Manchester City, Premier League, Canal+ Sport 1 16.00, direkt.

Elfsborg–Helsingborg, allsvenskan, TV4 16.00, direkt.

OB–FC Köpenhamn, danska ligan, Viasat Sport 3 17.00, direkt.

Caen–Olympique Marseille, Ligue 1, Viasat Sport 1 17.05, direkt.

Aris Tessaloniki–Panionios, grekiska ligan, ERT World 18.00, direkt.

Everton–Blackburn, Premier League, Canal+ Sport 1 18.15, direkt.

Sheffield United–West Bromwich, The championship, Viasat Sport 2 18.15, direkt.

Rosenborg–Vålerenga, Tippeligan, TV2 Sport Norge 19.00, direkt.

Skoda Xanthi–PAOK Tessaloniki, grekiska ligan, ERT World 20.15, direkt.

Juventus–Livorno, serie A, TV4 Plus 20.25, direkt.

Sevilla–Getafe, Primera Division, TV4 Plus 22.00, direkt.

SÖNDAG

Ipswich–Crystal Palace, The championship, Viasat Sport 1 14.10, direkt.

Middlesbrough–Newcastle, Premier League, Canal+ Sport 1 14.25, direkt.

Ajax–Heerenveen, Eredivisie, Viasat Sport 2 14.25, direkt.

Siena–Sampdoria, serie A, Canal+ Sport 2 14.55, direkt.

Inter–Udinese, serie A, TV4 Plus 15.00, direkt.

AIK–Malmö FF, allsvenskan, Canal Digital/Com Hem/Viasat/Telia bredbands-tv 16.55, direkt.

Trelleborg–Örebro SK, allsvenskan, Canal Digital/Com Hem/Viasat/Telia bredbands-tv 16.55, direkt.

Manchester United–Tottenham, Premier League, Canal+ Sport 1 16.55, direkt.

Horsens–Bröndby, danska ligan, Viasat Sport 2 17.55, direkt.

Start–Brann, Tippeligan, TV2 Norge 20.00, direkt.

Panathinaikos–Olympiakos, grekiska ligan, ERT World 20.15, direkt.

Palermo–Roma, serie A, Canal+ Sport 1 20.25, direkt.

OL Lyon–St Etienne, Ligue 1 20.55, direkt.

FC Porto–Sporting CP, Superliga, Canal+ Sport 2 21.40, direkt.

LA Galaxy–Colorado, MLS, Viasat Sport 2 00.55, direkt.