Resultat Gothia Cup

FOTBOLL

Pojkar 19

A–1/16

Masthugget/Skogen–T.I.O.T. FC 0– 2

SC Blau–Gelb Wilh.–Fåberg 1– 3

FC Frick–Jonsereds IF 1– 0

Strömmen IF–IFK Hässleholm 5– 3

V.Frölunda IF–FC Witikon 5– 0

Winchester–International Soccer 1– 0

Chicago E.–Jönköpings Södra IF 0– 6

Lärje/Angered–SK Haugar 2– 0

FK Bosna–Edf. St. Gilles 1– 0

Lyngdal IL–FK Vigör 4– 5

UD Orotava–Royston Town 4– 1

BV Werther–Högsby IK 2– 3

A–1/8

Skjetten Fotball–T.I.O.T. FC 0– 2

Fåberg Fotball–FC Frick 5– 0

Hultsfreds FK–Strömmen IF 6– 2

V.Frölunda IF–Winchester City FC 3– 0

NSSU–Jönköpings Södra IF 3– 0

Lärje/Angered–FK Bosna 1– 0

FCQ Doha–FK Vigör 2– 1

UD Orotava–Högsby IK 4– 0

B–1/4

Ravico S.A.–FC Hansa Rostock 7– 6

Axvalls IF–Blackburn Celtic Youth 2– 0

Torna Hällestad IF–Mariestad 0– 4

Rannebergens IF–Bjarg IL 2– 1

B–Semi

Ravico S.A.–Axvalls IF 1– 0

Mariestads BK–Rannebergens IF 3– 1

Pojkar 18

A–1/16

Chiparamba–Eskilstuna Södra FF 3– 0

Stars'n Stripes–Afristars FC 0– 2

Vintrie IK–AC Inter 4– 3

Gunnilse IS–Floda BoIF 1 0– 3

Mexico Atlante–Qviding FIF 4– 1

Vesper Janza YSA–Borens IK 5– 1

BK Häcken–Sollebrunns AIK 1– 0

Fässbergs IF–TuS Borken e.V. 5– 6

Torslanda IK–Västerås IK 3– 4

Lundby IF–Örgryte IS 0– 4

Mother City FC–Darlington 7– 0

FC Café Opera–Alicante Costa 0– 1

Högaborgs BK–Infos a Gogos 5– 6

Holbæk BI–Zalgiris 0– 1

Slagelse BI–Winchester City FC 4– 1

SC Weyhe e.V.–FC Köbenhavn 0– 6

A–1/8

Chiparamba–Afristars FC 1– 0

Vintrie IK–Floda BoIF 1 6– 5

Mexico Atlante–Vesper Janza 2– 3

BK Häcken–TuS Borken e.V. 2– 0

Västerås IK–Örgryte IS 1– 4

Mother City FC–Alicante Costa 4– 1

Infos a Gogos–Zalgiris 1– 0

Slagelse BI–FC Köbenhavn 0– 3

B–1/8

Hässelby SK–Rynninge IK 4– 2

RS 19 Waldbröl–Trundholm FC 2– 1

JBLL–Piteå IF 0– 3

United Soccer Club–Skogstorp/S. 2– 4

Floda BoIF 2–TSV Buchholz 2 0– 2

Pasadena Burn–RSC Essen 1– 2

BK Sport–Kållered SK 2– 1

Azalea BK–SV Falke Bergrath 2 3– 0

B–1/4

Hässelby SK–RS 19 Waldbröl 5– 6

Piteå IF–Skogstorp/Standard 1– 0

TSV Buchholz 2–RSC Essen 5– 0

BK Sport–Azalea BK 5– 0

B–Semi

RS 19 Waldbröl–Piteå IF 0– 2

TSV Buchholz 2–BK Sport 0– 4

Pojkar 16

A–1/32

Lintop FC–Pequeninos do Jockey 3– 1

Taplow Boys FC–Hammarby IF 2– 4

Lunds BK–Piteå IF 5– 0

Sölvesborgs GIF–Strands IF 4– 0

Rio das Ostras–FC Helsingfors 1– 0

Toledo Celtics–FC Tsesna 4– 5

Tuve IF–Ekerö IK 3– 1

Kölcsey F.Gimnazium–Alemannia 3– 1

Azalea BK–Qviding FIF 2 1– 8

FV Wannsee Berlin–Westfield 0– 2

Crylja Sovetov–Tölö IF 3– 0

FK Vigör 1–IK Start 5– 3

IFK Luleå–Estrellas Infantiles 4– 2

Lenzie Youth Club–Sävedalens IF 2– 1

A.S.C. Pessac Alouette–KB 1– 4

Fässbergs IF–Bergdalens IK 2– 1

IF Brommapojkarna1–Cruz Azul 0– 1

Lystrup IF–AC Inter 0– 7

GAIS–Assens/Ebberup 4– 2

Lunds SK–Aylesbury Saints 7– 6

Cobresal–KB Karlskoga FF 3– 0

Bossekop UL–Blackburn Celtic 3– 4

Kiruna FF–Hillsborough Boys 1– 2

Skene IF–South Florida Sting 4– 5

Darlington–Spånga IS FK 0– 1

Halton F.C.–Bjerkealliansen 5– 4

IR–Ytterby IS 4– 2

Zalgiris–IBV 2– 1

BK Häcken–IK Sirius 3– 1

Essinge–Stenungsunds IF 4– 0

Torsångs IF–Royston Crow Y.L 5– 0

SC Weyhe e.V.–TuS Borken e.V. 11– 12

A–1/16

Lintop FC–Hammarby IF 1– 0

Lunds BK–Sölvesborgs GIF 7– 6

Rio das Ostras–FC Tsesna 3– 5

Tuve IF–Kölcsey F.Gimnazium 1– 2

Qviding FIF 2–Westfield Youth FC 1– 3

Crylja Sovetov–FK Vigör 1 0– 1

IFK Luleå–Lenzie Youth Club 4– 6

KB–Fässbergs IF 7– 8

Cruz Azul–AC Inter 3– 0

GAIS–Lunds SK 0– 1

Cobresal–Blackburn Celtic Youth 3– 4

Hillsborough–South Florida Sting 2– 1

Spånga IS FK–Halton F.C. 1– 8

IR–Zalgiris 5– 6

BK Häcken–Essinge 2– 1

Torsångs IF–TuS Borken e.V. 3– 0

A–1/8

Lintop FC–Lunds BK 11– 0

FC Tsesna–Kölcsey F.Gimnazium 2– 1

Westfield Youth FC–FK Vigör 1 0– 3

Lenzie Youth Club–Fässbergs IF 0– 3

Cruz Azul–Lunds SK 11– 1

Blackburn Celtic–Hillsborough 1– 2

Halton F.C.–Zalgiris 0– 1

BK Häcken–Torsångs IF 0– 1

B–1/16

Boo FF–Dannike/Tvärred 5– 1

Rutviks SK–Aalborg Chang 0– 2

Bollstanäs SK–Pachuca Morelos 0– 2

Soccer America–Evergreen 5– 0

Tärnsjö IF–Suzzara Calcio 2000 0– 3

IF Brommapojkarna 2–Mossen 0– 1

Qviding FIF 1–Sandarna BK 0– 1

Finnsnes IL–Roanoke Stars 4– 5

SC Ortmann–Selfoss 3– 5

United Soccer Club–Stattena IF 1– 4

Hjärnarps GIF–FH 1– 8

IFK Umeå–Shotton Steel F.C. 0– 2

Borens IK–Bergnäsets AIK 0– 1

Rågsveds IF–FK Bosna 5– 3

Filipstads FF–Gävle GIK/FK 0– 3

Alexandria Sporting Club–Åsa IF 1– 0

B–1/8

Boo FF–Aalborg Chang 2– 1

Pachuca Morelos–Soccer America 3– 1

Suzzara Calcio 2000–Mossens BK 3– 1

Sandarna BK–Roanoke Stars 3– 2

Selfoss–Stattena IF 3– 4

FH–Shotton Steel F.C. 4– 1

Bergnäsets AIK–Rågsveds IF 3– 2

Gävle GIK/FK–Alexandria Sp. Club 2– 0

B–1/4

Boo FF–Pachuca Morelos 2– 1

Suzzara Calcio 2000–Sandarna BK 0– 1

Stattena IF–FH 0– 2

Bergnäsets AIK–Gävle GIK/FK 7– 6

Pojkar 15

A–1/32

BP 1–Sandvikens IF 4– 0

Alabang FS–BP 2 0– 5

At. Burgales–Tärnsjö IF 2– 4

C.D. Angeles Custodios–Lerum 1– 0

Kinna IF–Jonsereds IF 1– 2

Harstad IL–Ytterby IS 0– 4

FC Remscheid–Bergsjö IF 0– 3

Chivas Verde Valle –Lytham 1– 2

Högaborgs BK–Täby IS 6– 0

Birseck S.–BK Häcken 6– 5

FC Café Opera–IF Älgarna 2– 1

TSV Buchholz–Eskilstuna City 0– 4

Arlington Scorpions FC–Azalea 1– 2

Råslätts SK–BK Astrio 2– 0

FC Nordost Berlin–V.Frölunda IF 0– 2

Kaltenkichener TS 1–BV Werther 3– 0

Bordeaux Olympic–Osnabrück 5– 0

FV Stahl Finow–Råå IF 0– 1

Vaasan P. (VPS)–Arboga Södra 0– 3

AC Inter–Gimonäs CK grön 3– 1

SK Motorlet Praha–Gimonäs gul 9– 1

Sävedalens IF–Ystads IF FF 0– 1

CD Benfica de A.–Kungsbacka 7– 0

California Gold–Alemannia M.. 5– 0

Hagby IK–SG–97 4– 0

Skärhamns IK–Suzzara Calcio 7– 8

ASF le Perreux–IFK Ölme 2– 0

Lundby IF–Gislaveds IS 2– 0

Randesund IL–Hudiksvall ABK 0– 1

FC Köbenhavn–Högs SK/Strand 9– 0

Högsby FC–Landskrona BoIS 2– 1

Essinge–Borstahusens BK 4– 0

A–1/16

BP 1–BP 2 5– 0

Tärnsjö–C.D. Angeles Custodios 0– 4

Jonsereds IF–Ytterby IS 3– 5

Bergsjö IF–Lytham Juniors 3– 2

Högaborgs BK–Birseck S. 5– 1

FC Café Opera–Eskilstuna City 0– 2

Azalea BK–Råslätts SK 0– 1

V.Frölunda IF–Kaltenkichener 1 4– 1

Bordeaux Olympic–Råå IF 2– 0

Arboga Södra IF–AC Inter 1– 3

SK Motorlet Praha–Ystads IF FF 8– 0

CD Benfica de A.–California Gold 3– 1

Hagby IK–Suzzara Calcio 2000 5– 2

ASF le Perreux–Lundby IF 2– 0

Hudiksvall ABK–FC Köbenhavn 0– 5

Högsby FC–Essinge 1– 2

B–1/16

Åkarps IF–FoC Farsta 4– 2

Esporte Uniao–Haverdals IF 1– 2

Storfors AIK–Dall–Ferslev IF 6– 0

Torslanda IK–Vard Haugesund 1 3– 0

Union Altenberg–Matfors IF 1– 0

Danmarks IF–Hovslätts IK 2– 1

Guldhedens IK–Lekstorp IF 0– 3

TSV Friesen Hänigsen–Väsby 4– 3

Essviks AIF–Djurgårdens IF 5– 6

Henåns IF–IF Leikin 1– 2

FC Böel Mohrkirch–Barnarps IF 1– 0

Rödeby AIF–Sollefteå GIF blå 4– 0

Rannebergens IF–Öckerö IF 6– 4

Lindome GIF–Västerviks FF 2– 0

Loftahammars IF–IFK Kumla 2– 1

JSC Pitray–Olier Paris–Kaltenk. 2 3– 2

B–1/8

Åkarps IF–Haverdals IF 8– 0

Storfors AIK–Torslanda IK 2– 1

Union Altenberg–Danmarks IF 4– 2

Lekstorp IF–Friesen Hänigsen 4– 2

Djurgårdens IF–IF Leikin 2– 1

FC Böel Mohrkirch–Rödeby AIF 1– 4

Rannebergens IF–Lindome GIF 3– 2

Loftahammar–JSC Pitray–Olier 4– 3

B–1/4

Åkarps IF–Storfors AIK 1– 2

Union Altenberg–Lekstorp IF 2– 5

Djurgårdens IF–Rödeby AIF 0– 4

Rannebergens IF–Loftahammar 2– 1

Pojkar 14

A–1/32

Bordeaux Olympic–Trollhättan 4– 1

Victoria Dragons–Kortedala IF 13– 12

Enosis Erythreas K.–Mjölby 8– 1

Gamla Upsala SK–Crylja Sovetov 0– 2

Hammarby IF–Ytterby IS 2– 1

Enskede IK–Club America de M. 3– 5

Wydad AC–AS Real Leno 5– 1

B. weiss Schenefeld–Ängelh. 1 1– 0

BK Häcken 1–Nosaby IF 3– 1

Fylkir 1–Helsingborgs IF 0– 5

Fylkir 2–FC Torpedo Moscow 2 7– 4

V.Frölunda IF 1–Procyon BK 4– 2

IF Väster–IFK Klagshamn 0– 2

Hovås–Billdal IF–Pessac Alouette 1– 2

IFK Fjärås–Fagersta Södra IK 1– 0

SBS Kickers 1–Mölndal 2– 1

Komet Blank.–Pequeninos do J. 1– 4

IF Brommapojkarna–Boo FF 4– 0

U.S. Chantilly 1–US Europa 5– 6

Högaborgs BK 1–Bälinge IF 2– 0

Åtvidabergs FF–Thamrong Thai 1– 4

FC Teutonia 1919–Edusport U. 4– 3

BK Vestia 1–Nyköpings BIS 0– 1

Backa IF–Arsenal Kiev 1– 2

Ängelholms FF 2–FF Jaro 1– 3

FBK Karlstad–Torpedo Moscow 1 0– 3

Färjestadens GIF–Stjarnan 3– 1

Royston Boys Club–FK Vigör 7– 0

Fremad Amager 1–Bollstanäs SK 3– 2

Brendon–Essinge International 1– 0

V.Frölunda 2–Alexandria Sp. Club 1– 0

International–Kungsbacka BI 1– 3

A–1/16

Bordeaux Ol.–Victoria Dragons 6– 5

Enosis Erythreas K.–Cr. Sovetov 0– 3

Hammarby–Club America de M. 0– 1

Wydad–Blau weiss Schenefeld 7– 6

BK Häcken 1–Helsingborgs IF 1– 2

Fylkir 2–V.Frölunda IF 1 0– 2

Klagshamn–Pessac Alouette 2– 1

IFK Fjärås–SBS Kickers 1 6– 5

Pequeninos do Jockey–BP 0– 2

US Europa–Högaborgs BK 1 2– 0

Thamrong Thai–FC Teutonia 1919 2– 1

Nyköpings BIS–Arsenal Kiev 0– 3

FF Jaro–FC Torpedo Moscow 1 0– 7

Färjestadens GIF–Royston B. 0– 2

BK Fremad Amager 1–Brendon 0– 1

V.Frölunda IF 2–Kungsbacka BI 2– 0

A–1/8

Bordeaux Ol.–Crylja Sovetov 5– 3

Club America de Mexico–Wydad 0– 3

Helsingborgs IF–V.Frölunda IF 1 5– 0

IFK Klagshamn–IFK Fjärås 0– 2

IF Brommapojkarna–US Europa 3– 0

Thamrong Thai–Arsenal Kiev 1– 4

Torpedo Moscow 1–Royston B. 1– 0

Brendon–V.Frölunda IF 2 1– 0

B–1/16

Lidköpings IF–At. Burgales 7– 0

Mariehem SK–Rynninge IK 2– 4

Gimonäs CK 2–Habo IF 1 3– 4

IFK Eskilstuna–Mjölby Södra IF 3– 5

IFK Nyköping–SK Sprint/Jeløy 1– 5

Stenungsunds IF–Gideonsberg 0– 5

Gefle IF 1–GIF Nike 1 5– 3

IFK Umeå–Röbäcks IF 6– 5

Mjöbäck GF–Gislaveds IS 0– 3

FC UMFB–Haukar 1– 3

Danderyds SK–Hittarps IK 0– 1

Håbo FF–Grödinge SK 3– 0

Glimåkra IF–FC Jazz 0– 3

Nättraby GoIF–Tegs SK/Böleäng 1– 6

Hörby FF–SC Weyhe e.V. 5– 2

Atlantis FC–IFK Strömstad 2– 3

B–1/8

Lidköpings IF–Rynninge IK 2– 0

Habo IF 1–Mjölby Södra IF 2– 1

SK Sprint/Jeløy–Gideonsbergs IF 0– 6

Gefle IF 1–IFK Umeå 2– 0

Gislaveds IS–Haukar 0– 1

Hittarps IK–Håbo FF 3– 4

FC Jazz–Tegs SK/Böleäng 6– 0

Hörby FF–IFK Strömstad 2– 1

B–1/4

Lidköpings IF–Habo IF 1 4– 0

Gideonsbergs IF–Gefle IF 1 7– 0

Haukar–Håbo FF 2– 4

FC Jazz–Hörby FF 8– 0

Pojkar 13

A–1/16

Kampala Kids League–Fehmarn 5– 0

US Europa–CD San Patricio 3– 1

Staffanstorp–Bukovina Chern. 2– 1

Vendelsö IK 1–Gunnilse IS 1– 2

Lenzie Youth Club–BK Häcken 1 2– 0

Stenungsunds IF 2–Assyriska FF 7– 5

Älvsborgs FF–Sussex Youth 2– 4

Pessac Alouette–Hässleholm 1– 0

U.S. Chantilly 2–Wydad AC 0– 3

Råå IF–Sandlyckans/Kullavik IF 2– 0

Boo FF–Apostolico 1– 5

Höllvikens GIF 1–BP 0– 2

Torslanda IK 1–BK Astrio 9– 0

FK Vigör–Helsingborgs IF 1– 3

V.Frölunda IF–Västerviks FF 2– 1

FC Köbenhavn–KFV Segeberg 8– 0

A–1/8

Kampala Kids L.–US Europa 6– 0

Staffanstorps GIF–Gunnilse IS 0– 2

Lenzie Youth–Stenungsund 2 4– 0

Sussex Youth–Pessac Alouette 7– 2

Wydad AC–Råå IF 2– 0

Apostolico–IF Brommapojkarna 0– 4

Torslanda IK 1–Helsingborgs IF 4– 2

V.Frölunda IF–FC Köbenhavn 0– 5

A–1/4

Kampala Kids League–Gunnilse 3– 0

Lenzie Youth Club–Sussex Youth 0– 2

Wydad AC–IF Brommapojkarna 1– 2

Torslanda IK 1–FC Köbenhavn 0– 3

B–1/8

Vendelsö IK 2–Höllvikens GIF 2 4– 0

Alingsås IF–FC Laufen 4– 0

Lunds BK–Kortedala IF 1– 3

Lerums IS 2–RS 19 Waldbröl 0– 1

Vinbergs IF–Stjarnan 2– 4

IFK Norrköping 2–Levallois SC 3– 0

Eintr. Wangerland–Fairmont Fal. 2– 0

Älta IF 1–International Soccer 0– 4

B–1/4

Vendelsö IK 2–Alingsås IF 0– 4

Kortedala IF–RS 19 Waldbröl 7– 0

Stjarnan–IFK Norrköping 2 2– 1

Eintr. Wangerland–International 4– 6

B–Semi

Alingsås IF–Kortedala IF 3– 5

Stjarnan–International Soccer 2– 0

Pojkar 12

A–1/16

Torna Hällestad–Pohjois Espoon 0– 6

Thamrong Thai–Örgryte IS 2 7– 1

Partille IF 2–Utbynäs SK 2 7– 8

Partille IF 1–Halmstads BK 1 1– 2

Tölö IF–Hirös–Ép KFT 3– 5

TS Wisla Krakow–Helsingborg 1 4– 3

Märstapojkarna–Sp. Novosibirsk 1– 2

V.Frölunda IF 2–KFV Segeberg 1– 10

Björknäspojkarna FF–BP 1 0– 6

Chivas Verde Valle–GIF Nike 1 5– 0

IK Fyris–AD Cantolao 2– 7

Szolnoki Góliát–Enosis Eryth. K. 2– 4

Niendorfer TSV–Lunds BK 2 1– 2

Helsingborgs IF 2–Lundby IF 3– 2

FC Böel Mohrkirch–Förslövs IF 5– 1

V.Frölunda IF 1–Al Wasl 5– 0

A–1/8

Pohjois Espoon P.–Thamrong T. 0– 2

Utbynäs SK 2–Halmstads BK 1 2– 13

Hirös–Ép KFT–TS Wisla Krakow 1– 0

Sp. Novosibirsk–KFV Segeberg 1– 2

BP 1–Chivas Verde Valle 12– 0

AD Cantolao–Enosis Erythreas K. 3– 0

Lunds BK 2–Helsingborgs IF 2 6– 2

FC Böel Mohrkirch–V.Frölunda 1 1– 8

A–1/4

Thamrong Thai–Halmstads BK 1 7– 0

Hirös–Ép KFT–KFV Segeberg 3– 5

BP 1–AD Cantolao 0– 3

Lunds BK 2–V.Frölunda IF 1 4– 2

B–1/16

Asso. Sosandra–Munka–Ljungby 1– 2

SK Argo–Olskrokens IF 5– 2

Floda BoIF 2–BP 0– 2

Broby IF–Eskilsminne IF 2 4– 5

SV Hage eV–Qviding FIF Parma 0– 6

Marieholm BoIK–Malibu AYSO 3– 1

Bjärreds IF 2–Hjuviks AIK 2– 1

Rosvik IK vit–Qviding FIF Milan 2– 3

Vara SK 1–Djurgårdens IF 0– 5

Ubbhults IF–Rosvik IK grön 2– 0

Balltorps FF–Backa IF 2 1– 2

Backa IF 1–BK Häcken 1– 4

Sjömarkens IF–Rytterne IS 7– 6

Fässbergs IF–BK Skjold 0– 1

Torslanda IK 1–Kirseberg IF 1 2– 1

SG–97–IF Allians 1 1– 2

B–1/8

Munka–Ljungby IF–SK Argo 2– 1

BP–Eskilsminne IF 2 8– 0

Qviding FIF Parma–Marieholm 3– 2

Bjärreds IF 2–Qviding FIF Milan 0– 1

Djurgårdens IF–Ubbhults IF 2– 0

Backa IF 2–BK Häcken 2– 3

Sjömarkens IF–BK Skjold 7– 6

Torslanda IK 1–IF Allians 1 1– 2

B–1/4

Munka–Ljungby IF–BP 1– 4

Qviding Parma–Qviding Milan 3– 1

Djurgårdens IF–BK Häcken 4– 5

Sjömarkens IF–IF Allians 1 4– 1

Pojkar 11

A–1/16

Ormingekam.–Alemannia M. 5– 4

AD Cantolao–FK Veternik 1– 4

BP 2–Hammarby 2 2– 3

Stenungsunds IF–Hammarby IF 1 2– 8

FC Shevardeni–FC Kalivia 5– 3

FCP Real–BK Skjold 1– 0

Sp. Novosibirsk–TSV Flintbek 11– 0

TuNL/Kupittaa–Al Wasl 2 3– 7

Makati FC–USM Senlis 1– 6

Szolnoki Góliát–V.Frölunda IF 2 2– 4

SK Motorlet Praha 2–OJSC 5– 3

Mossens BK 2–BP 1 0– 24

Borgfeld e.V.–United Soccer A. 1 5– 3

Vanhankylän Alku–Wisla Krakow 0– 5

Egri Focisuli SE 1–Fässberg 2 6– 2

KFV Segeberg–Marieholm BoIK 5– 1

A–1/8

Ormingekamraterna–FK Veternik 1– 4

Hammarby IF 2–Hammarby IF 1 6– 3

FC Shevardeni–FCP Real 4– 1

Sp. Novosibirsk–Al Wasl 2 10– 0

USM Senlis–V.Frölunda IF 2 0– 1

SK Motorlet Praha 2–BP 1 0– 12

SC Borgfeld e.V.–Wisla Krakow 1– 2

Egri Focisuli SE 1–Segeberg 0– 2

A–1/4

FK Veternik–Hammarby IF 2 8– 7

FC Shevardeni–Sp. Novosibirsk 6– 7

V.Frölunda IF 2–BP 1 2– 7

TS Wisla Krakow–KFV Segeberg 6– 1

B–1/8

Sjövalla-Solsten 2–Cronenberger 0– 2

Sjövalla-Solsten 1–Wydad AC 3– 9

Tuve IF 1–Lajosmizsei VLC 2– 3

Malibu Stars–SK Motorlet Praha 1 4– 2

Vellinge IF 1–BK Häcken 2 1– 4

Åsa IF–Helsingborgs IF 2 4– 1

Mossen 1–JSC Pitray–Olier Paris 2– 4

Göteborgs FF–Olofströms IF 2– 0

B–1/4

Cronenberger SC–Wydad AC 0– 2

Lajosmizsei VLC–Malibu Stars 10– 1

BK Häcken 2–Åsa IF 0– 1

JSC Pitray–Olier Paris–Göteborg 6– 1

B–Semi

Wydad AC–Lajosmizsei VLC 3– 8

Åsa IF–JSC Pitray–Olier Paris 4– 0

Flickor 19

A–1/8

FC Gütersloh 2000–Rölanda IF 2– 0

Umeå DFF–IFK Hässleholm 1– 3

IK Gauthiod–IFK Öxnehaga 0– 2

Vittsjö GIK–Helsingborg DFF 4– 5

Holmalunds IF–Jitex DFF 0– 1

Sils IF–AIK 1– 0

A–1/4

Dalsjöfors GoIF–FC Gütersloh 2000 4– 5

IFK Hässleholm–IFK Öxnehaga 3– 5

Grand Bodø IK–Helsingborg DFF 4– 0

Jitex DFF–Sils IF 4– 2

B–1/4

Hammarby IF–Lillehammer KFK 0– 3

Chicago Eagles–DYOC 0– 2

Borgeby/Lödde FK–Hällesåker IF 1– 2

B–Semi

Internacional 1–Lillehammer KFK 0– 1

DYOC–Hällesåker IF 0– 2

Flickor 16

A–1/16

Gideonsberg–United Soccer Ac. 3– 1

Tullinge TP–IF Team Hudik 2– 1

Teutonia 1919 Weiden–Gimonäs 7– 0

Rimbo IF–Rumskulla GoIF 2– 0

International Soccer–Segeberg 4– 2

Piteå IF–MSK Umeå 5– 3

IFK Värnamo–Assi IF 3– 1

Eskilsminne IF–Håbo FF 4– 1

Bergnäsets AIK 1–Bergnäset 2 6– 5

Valby /V.Klagstorp–Norrtälje 6– 0

A–1/8

Stars n Stripes–Gideonsbergs IF 0– 1

Tulling––Teutonia 1919 Weiden 0– 10

Enskede IK–Rimbo IF 2– 0

Huddinge IF–International 3– 5

Ersboda SK–Piteå IF 1– 0

Barclays Bank Ladies–Värnamo 3– 1

TunaSport–Eskilsminne IF 0– 1

Bergnäset 1–Valby / V.Klagstorp 0– 7

B–1/4

Bossekop UL–IFK Arvidsjau 4– 0

B1913 1–Kvaløysletta IL 2– 0

Trönninge BK–Everöds IF 1– 0

Kurland FK–Billesholms IK 2– 0

B–Semi

Bossekop UL–B1913 1 3– 2

Trönninge BK–Kurland FK 2– 4

Flickor 15

A–1/32

IF Brommapojkarna 1–Hovslätt 0– 3

Boulder Force–United Soccer Ac. 0– 1

Ope IF–IFK Lindesberg 5– 6

Stämningsgå.–Upper Township 2– 4

Mellby IK–VJS 1– 8

Sandåkerns SK–Slettaelva SK 0– 2

Hultsfreds FK–Remsle UIF 3– 0

Norrskenet–Hardeberga BK 7– 6

A–1/16

Gammelgårdens IF–Hovslätts IK 3– 4

Florida Renegades –Råå IF 13– 0

TMSC–United Soccer Academy 4– 0

Nykvarn–Brommapojkarna 2 6– 0

IR–IFK Lindesberg 2– 1

Våmbs IF–Skogås/Trångsund 3– 1

Hällbybrunn IF–Upper Township 4– 5

Falköpings KIK–Spårvägens FF 2– 4

Lamorinda Blue Devils–VJS 2– 0

Atlanta S.–Bethesda Phoenix 0– 3

Helsingborg DFF–Slettaelva SK 4– 0

FC Teutonia 1919–Mariehem 6– 0

Vikingur–Hultsfreds FK 4– 2

Kållered SK–Fjölnir 1– 5

Onsala BK–Norrskenet 4– 1

Åtvidabergs FF–PuiU 1– 3

A–1/8

Hovslätts IK–Florida Renegades 0– 6

TMSC–Nykvarns SK 0– 2

IR–Våmbs IF 4– 0

Upper Township–Spårvägens FF 0– 7

Lamorinda B.–Bethesda Phoenix 2– 0

Helsingborg–FC Teutonia 1919 0– 5

Vikingur–Fjölnir 0– 3

Onsala BK–PuiU 2– 3

B–1/8

Kilafors IF–Bunkeflo IF 0– 2

Mjölby Södra IF–Piteå IF 0– 2

Pasadena United–IFK Nyköping 0– 5

Ifö Bromölla IF–Hammarby IF 0– 2

IK Pandora–DFK Värmbol 6– 7

Sätra SK–Hittarps IK 1– 2

Råda BK–International Soccer 0– 1

Frösö IF–Valur 3– 1

B–1/4

Bunkeflo IF–Piteå IF 6– 4

IFK Nyköping–Hammarby IF 2– 0

DFK Värmbol–Hittarps IK 0– 4

International Soccer–Frösö IF 3– 5

Flickor 14

A–1/8

Vendelsö IK 1–IFK Västerås FK 5– 3

Danmarks IF–Brommapojkarna 1 0– 3

Tuto–Umedalens IF 1– 0

VJS–Tillberga IK 0– 5

Atlanta S.–IFK Trelleborg 3– 2

Barkarby SK–Helsingin JK 0– 3

FC Kuusysi–Mariedals IK 2– 1

Ilves–BK Vången 3– 2

A–1/4

Vendelsö 1–IF Brommapojk. 1 0– 4

Tuto–Tillberga IK 0– 3

Atlanta S.–Helsingin JK wo 0– 3

FC Kuusysi–Ilves 1– 2

A–Semi

IF Brommapojkarna 1–Tillberga 2– 1

Helsingin JK–Ilves 1– 0

B–1/4

IFK Nyköping–Qviding FIF 1– 3

Sollentuna–T. Canada Polar Bears 3– 4

IK Huge–Ersmark IK 0– 2

Stångenäs AIS–Nödinge SK 0– 1

B–Semi

Qviding FIF–T. Canada Polar Bears 0– 1

Ersmark IK–Nödinge SK 1– 0

Flickor 13

A–1/4

Eskilsminne IF–Mölndal 2– 4

United Soccer Ac.–Norberg 3– 5

Torna Hällestad IF–IFK Nyköping 1– 2

Benson Soccer–Landvetter IF 8– 0

A–Semi

Mölndals Fotboll–Norbergs BK 1– 2

IFK Nyköping–Benson Soccer 0– 8

B–1/4

Utbynäs SK–SK Haugar 2 2– 0

Ny–Krohnborg IL–KFV Segeberg 0– 3

IFK Knislinge–Skabersjö IF 2– 0

B–Semi

SK Haugar 1–Utbynäs SK 1– 0

KFV Segeberg–IFK Knislinge 0– 1