Slutspelsresultaten från Gothia Cup

FOTBOLL

Pojkar 19

A–1/4

T.I.O.T. FC–Fåberg Fotball 3– 2

Hultsfreds FK–V.Frölunda IF 0– 3

NSSU–Lärje/Angered 6– 2

FCQ Doha–UD Orotava 3– 1

A–Semi

T.I.O.T. FC–V.Frölunda IF 0– 5

NSSU–FCQ Doha 1– 2

B–Final

Ravico S.A.–Mariestads BK 3– 4

Pojkar 18

A–1/4

Chiparamba Great Eagles–Vintrie IK 4– 2

Vesper Janza YSA–BK Häcken 1– 3

Örgryte IS–Mother City FC 5– 4

Infos a Gogos–FC Köbenhavn 0– 7

A–Semi

Chiparamba Great Eagles–BK Häcken 1– 3

Örgryte IS–FC Köbenhavn 3– 0

B–Final

Piteå IF–BK Sport 3– 0

Pojkar 16

A–1/4

Lintop FC–FC Tsesna 3– 0

FK Vigör 1–Fässbergs IF 5– 3

Cruz Azul–Hillsborough Boys 2– 0

Zalgiris–Torsångs IF 0– 2

A–Semi

Lintop FC–FK Vigör 1 4– 1

Cruz Azul–Torsångs IF 4– 2

B–Semi

Boo FF–Sandarna BK 2– 1

FH–Bergnäsets AIK 3– 1

B–Final

Boo FF–FH 1– 3

Pojkar 15

A–1/8

Brommapojk. 1–Angeles Custodios 2– 1

Ytterby IS–Bergsjö IF 0– 3

Högaborgs BK–Eskilstuna City FK 3– 0

Råslätts SK–V.Frölunda IF 4– 6

Bordeaux Olympic–AC Inter 7– 8

Motorlet Praha–Benfica de Alverca 0– 5

Hagby IK–ASF le Perreux 2– 1

FC Köbenhavn–Essinge 7– 6

A–1/4

IF Brommapojkarna 1–Bergsjö IF 1– 3

Högaborgs BK–V.Frölunda IF 4– 0

AC Inter–CD Benfica de Alverca 0– 5

Hagby IK–FC Köbenhavn 0– 1

A–Semi

Bergsjö IF–Högaborgs BK 4– 1

Benfica de Alverca–FC Köbenhavn 3– 2

B–Semi

Storfors AIK–Lekstorp IF 5– 7

Rödeby AIF–Rannebergens IF 6– 1

B–Final

Lekstorp IF–Rödeby AIF 3– 1

Pojkar 14

A–1/4

Bordeaux Olympic–Wydad AC 0– 2

Helsingborgs IF–IFK Fjärås 5– 0

IF Brommapojkarna–Arsenal Kiev 1– 0

FC Torpedo Moscow 1–Brendon 2– 0

A–Semi

Wydad AC–Helsingborgs IF 2– 0

Brommapojk.–Torpedo Moscow 1 7– 5

B–Semi

Lidköpings IF–Gideonsbergs IF 4– 2

Håbo FF–FC Jazz 0– 6

B–Final

Lidköpings IF–FC Jazz 1– 2

Pojkar 13

A–Semi

Kampala Kids League–Sussex Youth 2– 0

IF Brommapojkarna–FC Köbenhavn 0– 3

A–Final

Kampala Kids League–FC Köbenh. 6– 5

B–Final

Kortedala IF–Stjarnan 2– 0

Pojkar 12

A–Semi

Thamrong Thai–KFV Segeberg 0– 1

AD Cantolao–Lunds BK 2 4– 0

A–Final

KFV Segeberg–AD Cantolao 6– 7

B–Semi

BP–Qviding FIF Parma 2– 5

BK Häcken–Sjömarkens IF 4– 0

B–Final

Qviding FIF Parma–BK Häcken 1– 0

Pojkar 11

A–Semi

FK Veternik–FC Spartak Novosibirsk 4– 1

Brommapojk. 1–TS Wisla Krakow 5– 3

A–Final

FK Veternik–IF Brommapojkarna 1 2– 8

B–Final

Lajosmizsei VLC–Åsa IF 3– 0

Flickor 19

A–Semi

FC Gütersloh 2000–IFK Öxnehaga 2– 0

Grand Bodø IK–Jitex DFF 2– 1

A–Final

FC Gütersloh 2000–Grand Bodø IK 5– 4

B–Final

Lillehammer KFK–Hällesåker IF 1– 2

Flickor 16

A–1/4

Gideonsberg–Teutonia 1919 W. 0– 2

Enskede IK–International Soccer 3– 1

Ersboda SK–Barclays Bank Ladies 7– 6

Eskilsminne IF–Valby / V.Klagstorp 1– 3

A–Semi

FC Teutonia 1919 Weiden–Enskede IK 5– 0

Ersboda SK–Valby / V.Klagstorp 0– 7

B–Final

Bossekop UL–Kurland FK 5– 6

Flickor 15

A–1/4

Florida Renegades –Nykvarns SK 3– 0

IR–Spårvägens FF 0– 4

Lamorinda Blue D.–Teutonia 1919 W.0– 1

Fjölnir–PuiU 6– 5

A–Semi

Florida Renegades –Spårvägens FF 10– 0

FC Teutonia 1919 Weiden–Fjölnir 5– 0

B–Semi

Bunkeflo IF–IFK Nyköping 3– 2

Hittarps IK–Frösö IF 1– 2

B–Final

Bunkeflo IF–Frösö IF 3– 0

Flickor 14

A–Final

IF Brommapojkarna 1–Helsingin JK 1– 0

B–Final

Team Canada Polar Bears–Ersmark IK 2– 1

Flickor 13

A–Final

Norbergs BK–Benson Soccer 4– 5

B–Final

SK Haugar 1–IFK Knislinge 1– 2