Allsvenskan 2004

Så spelar ditt lag nästa säsong

FOTBOLL

Preliminärt spelprogram

Omg. 1 4-6 april

lör 3 april kl. 13.30 Landskrona BoIS - Helsingborgs IF

sön 4 april kl. 15.00 Kalmar FF - IFK Göteborg

sön 4 april kl. 15.00 AIK - GIF Sundsvall

mån 5 april kl. 19.00 Hammarby - Malmö FF

mån 5 april kl. 19.00 IF Elfsborg - Örgryte IS

mån 5 april kl. 19.00 Örebro SK - Halmstads BK

tis 6 april kl. 19.00 Trelleborgs FF - Djurgårdens IF

Omg. 2 9-13 april

fred 9 april kl. 15.00 IFK Göteborg - IF Elfsborg

fred 9 april kl. 15.00 Malmö FF - Örebro SK

fred 9 april kl. 15.00 Halmstads BK - Trelleborgs FF

mån 12 april kl. 15.00 GIF Sundsvall - Landskrona BoIS

mån 12 april kl. 15.00 Helsingborgs IF - Kalmar FF

mån 12 april kl. 15.00 Örgryte IS - Hammarby

tis 13 april kl. 19.00 Djurgårdens IF - AIK

Omg. 3 18-20 april

sön 18 april kl. 17.00 Landskrona BoIS - Örebro SK

sön 18 april kl. 17.00 AIK - Trelleborgs FF

sön 18 april kl. 17.00 GIF Sundsvall - Örgryte IS

mån 19 april kl. 19.00 IF Elfsborg - Malmö FF

mån 19 april kl. 19.00 Helsingborgs IF - Djurgårdens IF

mån 19 april kl. 19.00 IFK Göteborg - Halmstads BK

tis 20 april kl. 19.00 Kalmar FF - Hammarby

Omg. 4 24-25 april

tor 22 april kl. 19.00 Örgryte IS - AIK

lör 24 april kl. 14.00 Malmö FF - IFK Göteborg

lör 24 april kl. 16.00 Örebro SK - Kalmar FF

lör 24 april kl. 16.00 Hammarby - IF Elfsborg

sön 25 april kl. 17.00 Trelleborgs FF - Landskrona BoIS

sön 25 april kl. 17.00 Halmstads BK - Helsingborgs IF

sön 25 april kl. 17.00 Djurgårdens IF - GIF Sundsvall

Omg. 5 2-4 maj

sön 2 maj kl. 17.00 Örebro SK – Hammarby

sön 2 maj kl. 17.00 Kalmar FF - GIF Sundsvall

sön 2 maj kl. 17.00 Landskrona BoIS - Djurgårdens IF

mån 3 maj kl. 19.00 IF Elfsborg - Helsingborgs IF

mån 3 maj kl. 19.00 Trelleborgs FF - Malmö FF

mån 3 maj kl. 19.00 AIK - Halmstads BK

tis 4 maj kl. 19.00 Örgryte IS - IFK Göteborg

Omg. 6 9-10 maj

tor 6 maj kl. 19.00 Malmö FF - AIK (prel speldag)

sön 9 maj kl. 17.00 Halmstads BK - Landskrona BoIS

sön 9 maj kl. 17.00 Djurgårdens IF - Kalmar FF

sön 9 maj kl. 17.00 GIF Sundsvall - IF Elfsborg

mån 10 maj kl. 19.00 Helsingborgs IF - IFK Göteborg

mån 10 maj kl. 19.00 Örgryte IS - Örebro SK

mån 10 maj kl. 19.00 Hammarby - Trelleborgs FF

Omg. 7 12-13 maj

ons 12 maj kl. 19.00 IF Elfsborg - Djurgårdens IF

ons 12 maj kl. 19.00 Kalmar FF - Halmstads BK

ons 12 maj kl. 19.00 Landskrona BoIS - Malmö FF

tor 13 maj kl. 19.00 AIK - Hammarby

tor 13 maj kl. 19.00 Trelleborgs FF - Örebro SK

tor 13 maj kl. 19.00 Helsingborgs IF - Örgryte IS

tor 13 maj kl. 19.00 IFK Göteborg - GIF Sundsvall

Omg. 8 16-18 maj

sön 16 maj kl. 17.00 Halmstads BK - IF Elfsborg

sön 16 maj kl. 17.00 GIF Sundsvall - Helsingborgs IF

sön 16 maj kl. 17.00 Hammarby - Landskrona BoIS

mån 17 maj kl. 19.00 Malmö FF - Kalmar FF

mån 17 maj kl. 19.00 Örebro SK - AIK

mån 17 maj kl. 19.00 Örgryte IS - Trelleborgs FF

tis 18 maj kl. 19.00 Djurgårdens IF - IFK Göteborg

Omg. 9 22-23 maj

sön 23 maj kl. 17.00 Landskrona BoIS - AIK

sön 23 maj kl. 17.00 GIF Sundsvall - Halmstads BK

sön 23 maj kl. 17.00 Kalmar FF - Trelleborgs FF

mån 24 maj kl. 19.00 IF Elfsborg - Örebro SK

mån 24 maj kl. 19.00 Helsingborgs IF - Malmö FF

mån 24 maj kl. 19.00 IFK Göteborg - Hammarby

mån 24 maj kl. 19.00 Djurgårdens IF - Örgryte IS

Omg. 10 7-8 juli

ons 7 juli kl. 19.00 Malmö FF - GIF Sundsvall

ons 7 juli kl. 19.00 AIK - Kalmar FF

ons 7 juli kl. 19.00 Örgryte IS - Landskrona BoIS

ons 7 juli kl. 20.00 Halmstads BK - Djurgårdens IF

tor 8 juli kl. 19.00 Örebro SK - IFK Göteborg

tor 8 juli kl. 19.00 Hammarby - Helsingborgs IF

tor 8 juli kl. 19.00 Trelleborgs FF - IF Elfsborg

Omg. 11 11-14 juli

sön 11 juli kl. 17.00 Halmstads BK - Örgryte IS

sön 11 juli kl. 17.00 IF Elfsborg – AIK

sön 11 juli kl. 17.00 IFK Göteborg - Trelleborgs FF

mån 12 juli kl. 19.00 Kalmar FF - Landskrona BoIS

mån 12 juli kl. 19.00 Helsingborgs IF - Örebro SK

mån 12 juli kl. 19.00 GIF Sundsvall - Hammarby

ons 14 juli kl. 20.00 Djurgårdens IF - Malmö FF

Omg. 12 15-21 juli <</B>

tor 15 juli kl. 19.00 AIK - IFK Göteborg

sön 18 juli kl. 18.00 Landskrona BoIS - IF Elfsborg

mån 19 juli kl. 19.00 Örebro SK - GIF Sundsvall

mån 19 juli kl. 19.00 Örgryte IS - Kalmar FF

mån 19 juli kl. 19.00 Trelleborgs FF - Helsingborgs IF

tis 20 juli kl. 19.00 Hammarby - Djurgårdens IF

ons 21 juli kl. 19.00 Malmö FF - Halmstads BK

Omg. 13 (30 jun) - 28 juli

ons 30 juni kl. 19.00 Malmö FF - Örgryte IS

lör 24 juli kl. 16.00 Djurgårdens IF – Örebro SK

sön 25 juli kl. 17.00 GIF Sundsvall - Trelleborgs FF

sön 25 juli kl. 17.00 Kalmar FF – IF Elfsborg

mån 26 juli kl. 19.00 IFK Göteborg - Landskrona BoIS

mån 26 juli kl. 19.00 Helsingborgs IF – AIK

tisd 27 juli kl. 19.00 Halmstads BK – Hammarby

Omg. 14 31 juli-2 augusti

lör 31 juli kl. 16.00 Kalmar FF - Djurgårdens IF

sön 1 aug kl. 17.00 Trelleborgs FF – Hammarby

sön 1 aug kl. 17.00 Örebro SK - Örgryte IS

sön 1 aug kl. 17.00 AIK - Malmö FF

mån 2 aug kl. 19.00 Landskrona BoIS - Halmstads BK

mån 2 aug kl. 19.00 IFK Göteborg - Helsingborgs IF

mån 2 aug kl. 19.00 IF Elfsborg - GIF Sundsvall

Omg. 15 7-9 augusti

lör 7 aug kl. 16.00 Djurgårdens IF - Landskrona BoIS

lör 7 aug kl. 16.00 Malmö FF - Trelleborgs FF

sön 8 aug kl. 17.00 Hammarby - Örebro SK

sön 8 aug kl. 17.00 Helsingborgs IF - IF Elfsborg

mån 9 aug kl. 19.00 Halmstads BK – AIK

mån 9 aug kl. 19.00 GIF Sundsvall - Kalmar FF

mån 9 aug kl. 19.00 IFK Göteborg - Örgryte IS

Omg. 16 12-15 augusti

tor 12 aug kl. 19.00 Kalmar FF - AIK

lör 14 aug kl. 16.00 GIF Sundsvall - Malmö FF

lör 14 aug kl. 16.00 Landskrona BoIS - Örgryte IS

sön 15 aug kl. 17.00 IF Elfsborg - Trelleborgs FF

sön 15 aug kl. 17.00 IFK Göteborg - Örebro SK

sön 15 aug kl. 17.00 Helsingborgs IF – Hammarby

sön 15 aug kl. 17.00 Djurgårdens IF - Halmstads BK

Omg. 17 21-23 augusti

lör 21 aug kl. 16.00 Örgryte IS - Djurgårdens IF

sön 22 aug kl. 17.00 Hammarby - IFK Göteborg

sön 22 aug kl. 17.00 Örebro SK - IF Elfsborg

sön 22 aug kl. 17.00 Trelleborgs FF - Kalmar FF

mån 23 aug kl. 19.00 Halmstads BK - GIF Sundsvall

mån 23 aug kl. 19.00 AIK - Landskrona BoIS

mån 23 aug kl. 19.00 Malmö FF - Helsingborgs IF

Omg. 18 29-30 augusti

sön 29 aug kl. 17.00 Landskrona BoIS - IFK Göteborg

sön 29 aug kl. 17.00 Hammarby - Halmstads BK

sön 29 aug kl. 17.00 Trelleborgs FF - GIF Sundsvall

mån 30 aug kl. 19.00 Örgryte IS - Malmö FF

mån 30 aug kl. 19.00 IF Elfsborg – Kalmar FF

mån 30 aug kl. 19.00 AIK - Helsingborgs IF

mån 30 aug kl. 19.00 Örebro SK - Djurgårdens IF

Omg. 19 11-13 september

lör 11 sept kl. 16.00 Djurgårdens IF - Hammarby

sön 12 sept kl. 17.00 IF Elfsborg - Landskrona BoIS

sön 12 sept kl. 17.00 Halmstads BK - Malmö FF

sön 12 sept kl. 17.00 GIF Sundsvall - Örebro SK

mån 13 sept kl. 19.00 Helsingborgs IF - Trelleborgs FF

mån 13 sept kl. 19.00 Kalmar FF - Örgryte IS

mån 13 sept kl. 19.00 IFK Göteborg - AIK

Omg. 20 19-20 september

sön 19 sept kl. 17.00 Landskrona BoIS - Kalmar FF

sön 19 sept kl. 17.00 Hammarby - GIF Sundsvall

sön 19 sept kl. 17.00 Trelleborgs FF –IFK Göteborg

sön 19 sept kl. 17.00 Örgryte IS - Halmstads BK

mån 20 sept kl. 19.00 Malmö FF - Djurgårdens IF

mån 20 sept kl. 19.00 AIK - IF Elfsborg

mån 20 sept kl. 19.00 Örebro SK - Helsingborgs IF

Omg. 21 22-23 september

ons 22 sept kl. 19.00 Landskrona BoIS - GIF Sundsvall

ons 22 sept kl. 19.00 Trelleborgs FF - Halmstads BK

ons 22 sept kl. 19.00 Hammarby - Örgryte IS

tor 23 sept kl. 19.00 AIK - Djurgårdens IF

tor 23 sept kl. 19.00 IF Elfsborg - IFK Göteborg

tor 23 sept kl. 19.00 Kalmar FF - Helsingborgs IF

tor 23 sept kl. 19.00 Örebro SK - Malmö FF

Omg. 22 26-27 september

sön 26 sept kl. 17.00 Halmstads BK - Örebro SK

sön 26 sept kl. 17.00 Örgryte IS - IF Elfsborg

sön 26 sept kl. 17.00 Malmö FF – Hammarby

mån 27 sept kl. 19.00 Djurgårdens IF - Trelleborgs FF

mån 27 sept kl. 19.00 GIF Sundsvall - AIK

mån 27 sept kl. 19.00 IFK Göteborg - Kalmar FF

mån 27 sept kl. 19.00 Helsingborgs IF - Landskrona BoIS

Omg. 23 3-4 oktober

sön 3 okt kl. 15.00 Kalmar FF - Malmö FF

sön 3 okt kl. 15.00 Trelleborgs FF - Örgryte IS

sön 3 okt kl. 15.00 AIK - Örebro SK

sön 3 okt kl. 15.00 Helsingborgs IF - GIF Sundsvall

mån 4 okt kl. 19.00 Landskrona BoIS - Hammarby

mån 4 okt kl. 19.00 IFK Göteborg - Djurgårdens IF

mån 4 okt kl. 19.00 IF Elfsborg - Halmstads BK

Omg. 24 17-18 oktober

sön 17 okt kl. 15.00 Djurgårdens IF - IF Elfsborg

sön 17 okt kl. 15.00 Halmstads BK - Kalmar FF

sön 17 okt kl. 15.00 GIF Sundsvall - IFK Göteborg

mån 18 okt kl. 19.00 Örebro SK - Trelleborgs FF

mån 18 okt kl. 19.00 Örgryte IS - Helsingborgs IF

mån 18 okt kl. 19.00 Hammarby - AIK

mån 18 okt kl. 19.00 Malmö FF - Landskrona BoIS

Omg. 25 24-25 oktober

sön 24 okt kl. 15.00 Kalmar FF - Örebro SK

sön 24 okt kl. 15.00 Landskrona BoIS - Trelleborgs FF

sön 24 okt kl. 15.00 AIK - Örgryte IS

mån 25 okt kl. 19.00 Helsingborgs IF - Halmstads BK

mån 25 okt kl. 19.00 GIF Sundsvall - Djurgårdens IF

mån 25 okt kl. 19.00 IF Elfsborg - Hammarby

mån 25 okt kl. 19.00 IFK Göteborg - Malmö FF

Omg. 26 30 oktober

lör 30 okt kl. 16.00 Trelleborgs FF - AIK

lör 30 okt kl. 16.00 Örebro SK - Landskrona BoIS

lör 30 okt kl. 16.00 Hammarby - Kalmar FF

lör 30 okt kl. 16.00 Malmö FF - IF Elfsborg

lör 30 okt kl. 16.00 Halmstads BK - IFK Göteborg

lör 30 okt kl. 16.00 Djurgårdens IF - Helsingborgs IF

lör 30 okt kl. 16.00 Örgryte IS - GIF Sundsvall

Sportbladet ([email protected])