Nu siktar de på guld

Här hela programmet

SPORTBLADET
Foto: jan johannessen
i tv: Fredag: SVT1 21.00-22.00. Lördag: SVT 1 17.00-18.00. SVT2 18.15-20.00. Söndag: SVT2 14.30-15.00. SVT1 16.00-17.00. SVT2 17.00-17.55. SVT1 18.15-18.45.

Fredag

10.00: Femkamp/60 häck, Carolina Klüft

10.00: Tresteg, damer/kval 1

10.15: 200 m, damer/försök

10.50: 200 m, herrar/försök, Johan Engberg, Johan Wissman

10.50: Kula, herrar/kval

11.00: Femkamp/höjd, Carolina Klüft

11.15: Tresteg, damer/kval 2

11.35: 3000 m, herrar/försök

12.00: Stav, herrar/kval 1, Patrik Kristiansson, Oscar Janson

12.15: 60m, damer/försök

12.30: Längd, herrar/kval 1

12.50: 60m, herrar/försök

13.40: 800 m, damer/försök

13.45: Längd, herrar/kval 2

14.00: Höjd, herrar/kval 1, Stefan Holm, Staffan Strand

14.10: 400m, damer/försök

14.15: Femkamp/kula, Carolina Klüft

17.00: 60m, herrar/semi

17.00: Femkamp/längd, Carolina Klüft

17.35: 400m, herrar/försök

18.00: Stav, herrar/kval 2, Patrik Kristiansson, Oscar Janson

18.07: 200 m, damer/semi

18.15: Tresteg, herrar/kval 1, Christian Olsson

18.19: 200 m, herrar/semi, Johan Engberg, Johan Wissman

18.20: Höjd, herrar/kval 2, Stefan Holm, Staffan Strand

18.31: 1500 m, herrar/försök

19.00: 60 m, damer/FINAL

19.10: 60 m, herrar/FINAL

19.25: 800 m, herrar/försök

19.45: Tresteg, herrar/kval 2, Christian Olsson

20.00: Kula, herrar/FINAL

20.05: Femkamp, damer/800 m, Carolina Klüft

20.21: 3000 m, damer/försök

Lördag

09.30: Stav, damer/kval 1, Kirsten Belin

10.00: Sjukamp/60m

10.25: Kula, damer/kval

11.00: Sjukamp/längd

11.00: Höjd, damer/kval 1, Kajsa Bergqvist

11.50: 800 m, damer/semi

12.15: 60 m häck, damer/försök, Susanna Kallur

12.15: Längd, damer/kval 1

12.35 Stav, damer/kval 2, Kirsten Belin

12.55: 60m häck, herrar/försök, Robert Kronberg

13.15: Höjd, damer/kval 2, Kajsa Bergqvist

13.30: 4x400 m, damer/försök

13.45: Sjukamp/kula

13.55: 4x400 m, herrar/försök

14.00: Längd, damer/kval 2

15.30: Sjukamp/höjd

15.55: Längd, herrar/FINAL

17.10: Stav, herrar/FINAL, Patrik Kristiansson, Oscar Jansson

17.20: 1500 m, damer/försök

17.40: 60 m häck, damer/semi Susanna Kallur

18.00: Höjd, herrar/FINAL Stefan Holm, Staffan Strand

18.05: 60 m häck, herrar/semi Robert Kronberg

18.05: Tresteg, damer/FINAL

18.30: 400 m, damer/semi

18.40: 400 m, herrar/semi

18.55: 800 m, herrar/semi

18.55: Kula, damer/FINAL

19.10: 1500 m, herrar/FINAL

19.20: 200m, damer/FINAL

19.30: 200 m, herrar/FINAL Johan Engberg, Johan Wissman

19.40: 3000 m, damer/FINAL

Söndag

11.30: Sjukamp/60m häck

12.30: Sjukamp/stav

14.30: Höjd, damer/FINAL Kajsa Bergqvist

14.40: Längd, damer/FINAL

15.50: 400 m, damer/FINAL

15.50: Stav, damer/FINAL Kirsten Belin

16.05: 400 m, herrar/FINAL

16.25: 800 m, damer/FINAL

16.40: 800 m, herrar/FINAL

16.55: 1500 m, damer/FINAL

17.05: Tresteg, herrar/FINAL Christian Olsson

17.10: 3000 m, herrar/FINAL

17.25: 60m häck, damer/FINAL, Susanna Kallur

17.40: 60m häck, herrar/FINAL, Robert Kronberg

17.55: Sjukamp/1000m

18.15: 4x400 m, damer/FINAL

18.35: 4x400m, herrar/FINAL

Johan Engberg

Johan Wissman

Robert Kronberg

Stefan Holm

Staffan Strand

Kirsten Belin

Oscar Jansson

Carolina Klüft

Susanna Kallur

Kajsa Bergqvist

Patrik Kristiansson

Christian Olsson

10 medaljer – så har svenskarna lyckats tidigare i inne-VM

Sportbladet (sport@aftonbladet.se)